Mercatino Mercatino komentáře u knih

Nadace a Říše Nadace a Říše Isaac Asimov

Nadace dvě není o nic horší než Nadace jedna jen tam chybí ten moment překvapení a ohromení, který jsem měl z jednoduchého a přímočarého pojetí knihy. Asimov byl mistr manipulace a umí to skvěle i se čtenářem, protože v této knize mě pěkně vodil za nos, i když jsem byl vždycky tak blízko ...

01.09.2019

Kreutzerova sonáta Kreutzerova sonáta Lev Nikolajevič Tolstoj

Je děsivé jak jednoduše si hlavní hrdina získal mé sympatie. Nadčasový příběh nad kterým budete přemýšlet ještě dlouho po přečtení. Lev krásně pronikl do hloubi duše lidí a já mu za to pěkně děkuji. Je tato kniha prevenci proti žárlivosti? Nevím, ale ten pocit, když zabil a už to nemohl vrátit to byl vrchol, dokonalé.

22.05.2019 5 z 5

Dějiny zemí koruny české I. Dějiny zemí koruny české I. Vratislav Vaníček

Stručný úvod, který jsem si měl už pořídit do své knihovny dávno předtím. Mám mezeru v dějinách a proto jsem si tuto knížku přečetl a nyní mě k této zemičce poutá daleko silnější pouto, než kdykoliv předtím. S touto knihou jsem dost vystřízlivěl a je to takový první krůček k dalšímu obohacování svých znalostí.

22.04.2019

Hvězdná pěchota Hvězdná pěchota Robert A. Heinlein

Toto mi doporučoval kamarád jako jednu ze svých nejoblíbenějších knih. Úplně super do té doby, než se hlavní hrdina dostal do důstojnické školy. Na tomto místě ve kterém se rozebírá důležitost různých hodností jsem se absolutně ztratil a vůbec jsem nevěděl, která bije.

Top myšlenka je ta, že občanem, který může volit, je pouze ten, kdo dokázal přijmout kolektivní odpovědnost.

21.02.2019 4 z 5

Nejseš nějaká namyšlená? Nejseš nějaká namyšlená? Maryse Dubuc

Dopuručil jsem tento díl kamarádce, a ona se mě ptala, jako jestli to vážně čtu? Odpověděl jsem jí, že mám rád prostě ty nejlepší věci, a tento komiks mezi ně rozhodně patří. A je mi jedno jestli je to pro puberťačky, nebo pro holky. Já se královsky bavil a rozhodně se bavit ještě budu, protože mi ještě pár dílu zbývá. Je to fantasticky návykové, doporučuju všem. Pánové nešklebte se a do toho, možná se budete bavit ještě více než holky. SUPER !!!

25.05.2018 5 z 5

Bezpečí za mřížemi Bezpečí za mřížemi Robert Kirkman

Komiks staví na paradoxech!!! Jaké místo může být bezpečnější než obrovská bývalá věznice? Na tomto místě nebudou mít hrdinové na růžích ustláno a své místo si zde musí vybojovat. Obdivuji celou skupinu, že tam tak bezstarostně vlezla. Zombie stále působí jako atrakce a v komiksu představují pouze nahodilé nebezpečí :)

25.05.2018 5 z 5

Balada o námořníku Balada o námořníku Jiří Wolker

Tak jsem potěšený, že mám tu čest napsat první komentář k tomotu českému pokladu. Od první stránky jsem se nemohl odtrhnout. Četba této pětiminutovky patří k nejsilnějším zážitkům v mém životě vůbec. Při čtení jsem si připadal sám jako námořník, který se vznáší na vlnách divokých emocí. Toto je kniha, která jako dárek má nevyčíslitelnou hodnotu. Je to zážitek, s kterým lze těžko něco jiného srovnávat. Je to páka, která pohne srdcem a změní Váš život navždy. Pane Wolkere touto knížečkou jste mě dostal a mě nezbývá nic jiného, než celý Váš svět nyní prozkoumat. Děkuji Vám a těším se na další setkání.

17.05.2018 5 z 5

Bušidó - duch samuraje Bušidó - duch samuraje Inazó Nitobe

Co je důležitější, než-li vlastní čest pro samuraje a válečníka? Snad už jen věrnost svému panovi, která se snad povyšuje i nad samotnou čest, což je pro mě opravdu těžko pochopitelné. Komiks je zkrácenou a opravdu ochuzenou verzi tohoto krásného kutltůrního dědictví Japonska. Kresba absultuně nekoresponduje s obsahem a poselstvím. Zpracování komiksu je také dosti často zmatečné, celkově to působí opravdu ledabyle. Což je obrovská škoda, protože na téma bušido si dokáži představit opravdu velkolepější a úctivější zpracování. Každopádně pro zopakování si kodexu cti to stačilo.

29.10.2017 3 z 5

Na plné koule Na plné koule Pavel Šíma

Hodně smíšené dojmy. Čtivo je lehce stravitelné. Autor umí dělat marketing, to jde na knize hlavně graficky vidět. Je to slepenec všeho možného. Knížka nedává v podstatě hlavu ani patu.

Největší problém vidím v tom, že autor si protiřečí. Styl knihy je absolutně zmatený, autor si zapoměl sestavit priority. Píše o všem a v podstatě o ničem.

Na posledních stránkách je shrnuto "vše podstatné", které ukazuje kolik zbytečného textu je v knize napsáno.

15.10.2017 1 z 5

Na volné noze Na volné noze Robert Vlach

Tak zbytečně roztahanou knihu jsem již dlouho nečetl. Místy tak únavné, že nezbude nic jiného než přeskakovat stránky.

+ soubor zajímavých poznatků na jednom místě
+ střízlivý pohled na freelance podnikání v ČR
+ autor nešetří dobrými radami
+ skvělá kniha do začátku podnikání
+ určená pro velký rozsah podnikatelů od menších i pro větší, každý člověk se pročte k tomu co je pro něj přínosem

- roztahanost, dost krát by se věc dala shrnout do jednoho odstavce
- Facebook je základ, protože tam jsou všichni. Co je to za blbost?
- přišlo mi, že tato kniha je samo o sobě velkou reklamou na knižní vydavatelství MELVIL a její knihy
- občas mi kniha přišla opakující se a zmatená

30.07.2017 3 z 5

Sex není zadarmo Sex není zadarmo Chester Brown

Tento komiks je rozhodně odvážně šílený počin. Zajímalo by mě kolik čtenářů přemýšlelo nad tím, že navštěvovat prostitutky může být vlastně ta nejlepší věc na světě. Na mě to zapůsobilo tak, že jsem si to musel po dočtení vyzkoušet a zjístit co je na tom pravdy. Každopádně po mé vlastní zkušenosti nemohu souhlasit s tím jaký vede autor život ani jeho pohledem na dané téma.

Každopádně kresba u tohoto komiksu je monotonní, téměř konzervativní, což je v dosti velkém kontrastu k životu hlavního hrdiny.

Bez morální předsudků musím uznat, že komiks je - VYNIKAJÍCÍ
S morálními předsudky musím uznat, že tento komiks je - ŠÍLENÁ ZÁLEŽITOST

23.07.2017 3 z 5

Mimo řadu Mimo řadu Malcolm Gladwell

Výjimečná kniha, která je skutečným přínosem pro každého čtenáře. Bylo zajímavé číst poprvé o slavných osobnostech jako o lidech, kteří nedosáhli úspěchu jen kvůli sobě samým, ale také příznivým okolnostem v jejich okolí, podmínkách které měli a tomu, že příležitosti dokázali vždy chytit za pačesy.

Nejvíce se mi líbil výkzkum v oblasti Roseta a dopadu příznivých sociologických vztahu na obyvatele vesničky. Fascinovali mě piloti Jižní Koreje, kterým jejich hierarchické postavení zabraňovalo vykonávat své povolání v krizových situacích. A největší čočky jsem měl když jsem viděl soupisky hráčů různých týmu. Už vím proč mě nevzali v páte třídě na základní škole do házenkářského výběru.

Rasové předsudky, zvýhodňování a celkový dopad na společenství je v této knize perfektně vykreslen.

+ autor nám předkládá řadu fascinujících výzkumů
+ po přečtení budeme již vědět, že pokud chcete být v něčem úspěšní, je potřeba vykonat spoustu tvrdé práce a být ve správný čas na správném místě
+ autor nám nenabízí žádné řešení, ale předkládá spoustu zajímavých a ohromujících zjištění, nad kterými jsem musel přemýšlet ještě dlouho po dočtení této knížky.

Tuto knížku by jsem doporučil každému, je to přesně ta knížka u které vím, že jí musím mít ve vlastní knihovně, protože je to klenot v oblasti psychologie, který nikoho nemůže urazit, jen pomoct a nadchnout ostatní.

23.07.2017 4 z 5

Daisho Daisho Stan Sakai

Je to s podivem jak to, že Usagi není u nás více populární. Serie má všechno co má komiks mít a ještě něco navíc, kouzlo roztomilé a nemilosrdné japonské kultury. A přitom tato série zatím nemá žádnou chybu.

V tomto díle se mi líbilo :)

+ krásná kapitola o výrobě japonského meče a významu, který pro samuraje má
+ miluji Usagiho románky a tento s princeznou Kinuko mě opravdu dojal
+ Usagi a Genosuke mají skvělou kapitolu v tomto komiksu, kde závěr mě mile překvapil

05.06.2017 5 z 5

Ďábel vchází do dveří Ďábel vchází do dveří Mike Carey

Téma komiksu, které je vždy přitažlivé pro každého, kdo chce poznat něco z pekelné temnoty. Každopádně mě to vůbec nesedlo a během čtení jsem měl pocit, že v tom komiksu něco nehraje. Příběh je roztříštěný, často jsem se nedokázal zorientovat. Měl jsem potíže v chápaní nerozvinutých charakterů. Občas jsem nerozuměl věcem proč se úplně dějí tak jak se dějí.

Plusy a mínusy u tohoto komiksu

+ téma je přitažlivé
+ možnost toho, že mě to bude bavit až po přečtení dalšího dílu
+ Lucifer, jenž má charakter sobecky inteligentního padoucha, který občas udělá něco i pro někoho jiného

- kresba, proč musí být každá kapitola nakreslena jiným kreslířem, jak se mám ztotožnit s postavou?

23.05.2017 2 z 5

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

Komiks s jehož myšlenkou se ztotožní každý čtenář. Mít tak zápisník smrti, svět by vypadal hned lépe :D Rozhodně doporučuji, ze začátku jsem se musel poprat s tím jak ten komiks vůbec číst, z které strany, jestli s vrchu nebo ze spodku, ale nakonec jsem to zvládl a komiks jsem si báječně užil. Dávám tomuto komiksu velkou šanci, že nakonec skončí v mé sbírce.

16.05.2017 5 z 5

Habibi Habibi Craig Thompson

A toto, co to jako má být??? Rozhodně to není pohádka pro děti, dokonce by jsem to nepovažoval ani za jednoduchou záležitost. Ale přesto jak mě ta kniha vcucla, tak mě nepustila. Poezie v její úplné nahotě. Knížka, která nic neskrývá. Vrstvy se odkrývají ohleduplně a dost krát jsem byl překvapený, nad tím kam příběh kráčí. Moje pocity jsou šokované, protože jsem si představoval před čtením úplně něco jiného. Každopádně je tento komiks velmi příjemným překvapením a čtení jsem si vychutnával s rozkoší až do úplného vyvrcholení na jeden zátah.

29.04.2017 5 z 5

Kupec benátský Kupec benátský William Shakespeare

Kupec Benátský je lahůdka. Shakespeare 400 let nadčasový autor a mě to nepřekvapuje. Jeho motivy jsou tak skutečné a pochopitelné.Důležité je podle mne pochopit motivy jak záporných tak i kladných postav a uvědomovat si jejich lidskost. Shylock byl pro mě těžko pochopitelná, ale také uvěřitelná postava ve vší své temnotě. Rozhodně doporučuji, třetí kniha od Shakespeara a pokaždé mi to vyrazí dech.

04.04.2017 5 z 5

Buď šťastný! Buď šťastný! Andrew Matthews

Tak tato knížka by bez těch obrázku byla jak tělo bez duše. Rozhodně v knížce najdete všechno co jste četli již někde jinde, ale nevadí. Tato knížka má vlastní IMaGE a dá se říci i vlastní duši. Svádi k tomu aby jsme jí dali doma na čestné místo, kde se k ní budeme často vracet. Hodně mi pomohla. Rozsvítila mě mysl, rozzářila mi duši, rozehřála mi srdce a myslím, že to udělá s každým ke komu se dostane :) Je to jedna z nejlepších věcí co jsem kdy četl. Rozhodně doporučuji.

02.04.2017 5 z 5

Tajemství ostrova za prkennou ohradou Tajemství ostrova za prkennou ohradou Pavel Čech

Poplakal jsem si u této knížky. Jinak to nejde. Příběh byla jednoduchá, ale přitom totální nostalgická pecka, u které jsem se vracel časem zpět spolu s hlavním hrdinou a cítil jsem tu hloubku spolu s ním. Celou knihu by jsem nejraději zarámoval do obrazů a rozvěsil si jí po domě. Dětství, radost, přátelství, hloubka, smutek, život- jsou slova, která vyjadřují tento příběh :) Děkuji autorovi za napsání této knihy, která mi dala nahlédnout za horizont svého ega.

18.03.2017 5 z 5

O mráčkovi O mráčkovi Pavel Čech

Knížečka, která je krásným průvodcem dětí do světa mráčků, fantazie, radosti. Ilustrace jsou prostě fantastické. Pavel Čech prostě dělá radost svému okolí. Je to pohádka a zároveň poklad ve Vaší knihovně.

18.03.2017 5 z 5