Mercatino Mercatino komentáře u knih

Zaslaná pošta Zaslaná pošta Terry Pratchett

Zaslaná pošta aneb geniální zázrak na poli fantaskomična. Zkrachovalá pošta kolem které se vše točilo, mi přišla se všemi těmi staršími pošťáky, golemy, dopisy, známkami nesmírně blízká. K Vlahoši von Rosretovi jsem si během čtení vytvořil pěkný kladný vztah asi proto, že mám také poctivý kus křiváctví v sobě, a jsem na to hrdý.

12.01.2017 4 z 5

Dinotopia: Krajina mimo času Dinotopia: Krajina mimo času James Gurney

Knížka Krajina mimo času, která zůstane nadčasová :) Dobrodružný text doprovázejí zábavné dinosauři ilustrace, které čtenáře pobaví i dojmou. Jak by ten svět byl krásný, kdyby se v něm žilo takto jako v této knize. Líbí se mi , že knihou se nese jasné poselství mírů,lásky, harmonie :)

27.12.2016 5 z 5

Předehra Předehra Neil Gaiman

Přenádherná kniha, první, kterou jsem od Gaimana přečetl a opravdu jsem jí moc nepochopil. Každopádně toho nelituji. Z komiksu jsem cítil nesmírnou hloubku, takže si určitě přečtu Sandmana od prvního dílu až po zbytek a nakonec se ještě jednou vrátím k předehře. A ty ilustrace, stojí za to knihu si jen prohlížet.

23.12.2016 3 z 5

Psi v lásce nikdy nelžou Psi v lásce nikdy nelžou Jeffrey Moussaieff Masson

Velkou výhodou při čtení této knihy je být v přítomnosti pejska a potvrzovat si vše co autor píše, přímo na vlastní oči. Člověk a pes to je dokonalá synergie za příznivých okolností. Konečně už vím, kdy a jak se pes usmívá :) Chápu přibližně, že pes žije takovým životem k jakému by se člověk měl přiblížit(ŽÍT V PŘÍTOMNOSTI) a proto si myslím, že je víc než-li prospěšné mít jej za společníka.

11.09.2016

Příběh je u konce. Toť melancholický den, protože mám pocit ve svém srdci, že jsem něco ztratil, opustil a zároveň získal. Teď už vím to vím. Tato kniha je důkazem, že lidé umí kouzlit.Prostě dokonalá jednohubka, doslova na jedno smlsnutí.

09.07.2016 4 z 5

Kořeny Kořeny Alex Haley

Kniha se klidně mohla jmenovat Kunta Kinte :) Mám takový pocit, že po přečtení knihy jsem sám součásti rodu Kinte. Každý kdo knihu přečte, se stává součástí rodu, protože prožíváme život, stáváme se součástí běžného dění, trpíme, milujeme, snažíme se vzbouřit a útéct. Kunto nadále se stáváš součástí mého života, tvůj příběh se pokusím předat dále.

06.03.2016 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Kniha mi přijde jako výstřední nápad.Jednou si po přečtení této knížky si někdo uvědomí,že v realu to by byla zábava ještě větší a samozřejmě s výdělkem.
Také mě napadlo jak by ten závod vypadal v pozitivním smyslu,žádné střílení,ten kdo už nemůže tak nejde, po třech varováních dobrovolně by odstoupil...

30.04.2015 4 z 5

Proč muži lžou a ženy pláčou Proč muži lžou a ženy pláčou Allan Pease

Dost dobrý. Jen to aplikovat a bude to fantastický. Každopádně kniha by se dala zkrátít o polovinu ne li více. Tak jednoduché, všem chlapům povinně. Vyzkoušel jsem rady z knihy a výsledky jsou velmi blahodárné.Ted přítelkyni mnohem více chápu a říkam si, to má v genech, to je dobrý, to chce trpělivost :-D

09.12.2014 5 z 5

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Ryze panenský příběh o strhujícím přátelství dvou chlapců,který si nese v sobě lidské poselství a tu správný směr dětského přemýšlení.

17.06.2013 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Kniha dočtena a je úplně bez života.Velmi těžké téma ke zpracování. Obsah mne nepobouril jako spíše rozesmutnil. No jsem si jistý že toto vícekrát pro své vlastní potěšení číst nebudu.

14.04.2013 3 z 5

Za pokus nic nedáte Za pokus nic nedáte Paul Auster

Tak u této knihy jsem se tedy nasmál tomu chlápkovi až jsem se málem posral jak mi jej bylo líto,ale dobře mu tak.Toto je nejlepší Austerová kniha. Která obsahuje svěží dávku ponaučení.

08.04.2013 5 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Detktiva Lebela jsem si ve své představivosti vytvořil jako inspektora Columba,hlavně když na někoho tzv. nechápavě zamrkal. Šakal byl skvělý celou knihu byl mým favoritem a po té jeho dřině jsem si upřimně přál ať prezidenta zastřelí. Ale spis Odessa je jasně lepší kniha aspoň pro mne.

08.04.2013 5 z 5

Zapomenuté umění naslouchat Zapomenuté umění naslouchat Michael P. Nichols

Je velmi důležitá pro všechny skupiny lidí.Umění naslouchat je skutečně zapomenuté a tato kniha vám toto krásné umění znova rozkryje.

11.12.2012 5 z 5

Šermířský mistr Šermířský mistr Arturo Pérez-Reverte

Kniha nejen o šermu, ale o cti, a povinnosti čest prosazovat. Moc pěkné,lehce stravitelné.

11.12.2012 5 z 5

Harry Houdini Harry Houdini C.E.L. Welsh

Docela zklamání, komixy z této edice mám rád, ale zde jsem nenašel propojení s hrdinou. Škoda, snižuje to kvalitu celé série.

03.01.2021 2 z 5

Muhammad Ali: král ringu Muhammad Ali: král ringu Lewis Helfand

Mám ve velké oblibě tuto edici KomiX. Již několikátý díl z této série a pokaždé je to pecka, protože to co je v tom sešitu obsaženo na pár stránkách se mnohokrát nevejde ani do několika set stránkové knihy. Úžasné kukátko, ve kterém jsem zažil a nahlédl víc než jsem čekal.

29.12.2020 4 z 5

Demian Demian Hermann Hesse

Přesně před polovinou svého života jsem četl Siddharthu. V té dávné době jsem netoužil po ničem jiném, než být sám sebou. Přesně polovinu svého života mi trvalo vše zapomenout. Demián mi pomohl se rozpomenout. Otevřít zavřené komnaty, podívat se zpět i před sebe a ohlédnout se kolem sebe. Kainovo znamení je odpověď na to co jsem dlouhou dobu hledal. Kniha se četla dobře, obrací čtenáře dovnitř a proto to bylo občas těžké, ale nakonec jsem si našel k Demiánovi cestu stejně jako Sinclair. Po dočtení knihy jsem si zapůjčil Radosti zahradníka a Petera Camenzinda a těším se na Stepního Vlka, kterého si nechávám nakonec. Herman Hesse mě zase mění a ukazuje mi, jak je krásné být sebou samým.

16.09.2020 5 z 5

Tajemná krabička Tajemná krabička Pavel Čech

Zase mě rozplakal. Tušil jsem, že se to stane, ale přesto jsem to takto nečekal. Hodně silné...

16.09.2020 5 z 5

Tři králové Tři králové Zdeněk Ležák

Jednohubka, která potěší, ale nenadchne. Takové téma potřebuje daleko větší prostor. Jaký byl záměr tvůrců? Je to bez emocí, bez provázanosti, bez chutě.

26.08.2020 1 z 5

Hadilovka Hadilovka Cullen Bunn

Skvělý díl, který poodkryl další části Pochmurného světa. Bylo to jako nakouknutí. Klidně bych uvítal větší porci a možná i nějaké románové zpracování, protože potenciál plnohodnotně rozvinout tyto příběhy komiks má. No uvidíme.

15.08.2020 4 z 5