Mercatino Mercatino komentáře u knih

Poslední z nevinných Poslední z nevinných Ed Brubaker

Připadám si jako Alenka v říši divů. Žánr doposud mě zcela neznámý se pomalu ale jistě stává mou novou posedlostí, vášní. Tento komiks a tyto tři příběhy mě naprosto přesvědčili, že už není cesta zpět. Noir žánr je konečně to, co jsem dlouhou dobu hledal, to co jsem dlouhou dobu tušil, že mi v životě mezi knihami chybí. Mám pocit jakoby jsem začal nacházet sám sebe. Tak na mě knihy Eda Brubakera působí. Nejvíce mě rozebral příběh Tracyho Lawllese, který měl svůj příběh i v první knize. Do této doby jsem měl problém i s hudbou, když po mě někdo chtěl vědět co poslouchám, tak jsem odpovídal, že všechno(takže vlastně nic). No a zároveň s touto knihou jsem zjistil, že mi je velmi sympatický Jazz. Ta kniha mě posunula úplně do jiné sféry a jsem rád, že jsem měl tu čest ji číst. Je to jedna z nejlepších věcí co jsem kdy četl :)

15.04.2017 5 z 5

130: Čas hvězdoplavců 130: Čas hvězdoplavců Nikkarin (p)

Tak jestli mě druhý díl pohltil, tak o tomto třetím pokračování mohu napsat, že mě to už úplně vcuclo a těšil jsem se z každé stránky a příběh jsem prožíval celou svou bytostí. Děj mě bavil, postavy jsou fascinující a tajemné, ilustrace jsou mi důvěrně známe. Při čtení tohoto komiksu jsem pociťoval harmonii mezi mnou a tímto komiksem. Doslova jako by jsem navázal nějaký důvěrný vztah. Od prvního dílů, který mi připadal neznámý a cizí se ve mě zrodilo k tomuto příběhu ryzí přátelství. Jen mi vadilo, že po přečtení nemohu číst další díl, na který se vyloženě těším :) Panu Nikkarinovi nelze nic jiného než pogratulovat k jeho fantastické práci.

18.03.2017 5 z 5

Divoši Divoši Lucie Lomová

Hořkobolný příběh dvou mužů, kteří se postavili předsudkům a světu se ctí a odvahou, která mě uchvacuje. Cestovatel Frič mi přišel jako muž, který věděl co je správné a nebál se to říci světu, člověk, který život prožil na 100% a to je obdivuhodné. Jeho přítele Čerwuiše jsem si zamiloval a bylo mi jej strašně moc líto, když se vrátil ke svému kmenu ze kterého jej vyhnali. Jakou prázdnotu a smutek pak ten člověk musel ve svém životě cítit? :( Komiks je prostě pecka a do každé komiksové sbírky jasná volba.

26.02.2017 5 z 5

Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami Art Spiegelman

Z komiksů, které jsem přečetl se mi tento jeví jako číslo jedna. Musím se přiznat že toto zpracování holocaustu se mi líbí ještě více než některé filmy i knihy. Obrázky velmi pomáhají navodit atmosférů, která se podle mne nedá vyjádřit slovy ani filmem. Kresby přímo dýchají příchodem holokaustu, jsou trýznivé, smutné a depresivní.

23.01.2017 5 z 5

130: Odysea 130: Odysea Nikkarin (p)

První polovina komiksů je pro čtenáře jen čirá fantazie, kde jsem neviděl žádné souvislosti. Jakmile začaly fungovat nějaké dialogy postav, příběh se začal rozvíjet, dostávat smysl a spád. No a nakonec to bylo docela fajn. Ne že by jsem se těšil, ale jsem docela zvědavý na pokračování, protože jde vidět, že to má hloubku a kam mě to zavede, uvidím :)

04.01.2017 3 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Sofiin svět je srdcovka každého života smysl hledajícího člověka. Dějiny filozofie představeny jako nejpůvabnější a nejdůležitější věda co svět stvořil. Knihu jsem si přečetl v 17 letech poprvé a poté jsem jí přečetl ještě dvakrát a věřím, že to nebylo naposled. Proč? Protože mít děti, tak tuto knížku by jsem měl vždy po ruce.

26.12.2016 5 z 5

Ukaž mi to! Ukaž mi to! Helga Fleischhauer-Hardt

Knížku Ukaž mi to aneb jak být sám sebou jsem přečetl jedním dechem. Při prvním nahlédnutí knihy jsem dostal mírný šok, který potom vystřídal úžas nad tím, že se nemáme za co stydět :) Krásná kniha a fotky? Důkaz dětské přirozenosti. Geniální a nadčasové !!!

23.12.2016 5 z 5

Zítra bude líp: Kronika míru, války a exilu Zítra bude líp: Kronika míru, války a exilu Zdena Kaprálová

Kniha krásně ukazuje, že štěstí bylo zásadním činitelem v příběhu o přežití rodiny Kaprálových. Autorka umí nádherně vyprávět a v knize se vykresluje její pevný a čistý charakter, dnes už tak neobvyklý mezi lidmi v 21. století. Co zbylo z prvorepublikové demokracie? Jen trosky a pozůstatky a mezi ně můžeme řadit i tuto knihu, plnou krásných vzpomínek. Nejkrásnější je ten pohled na svět paní Kaprálové. Na svět plný přátel, světla, míru, lásky a nikdy nekončící naděje. Dívat se na svět skrze pohled paní Kaprálové na mne působilo jako léčivý balzám :)

06.12.2016 5 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

První knížka všech začínajících abstinentů.

12.10.2014

V německém zajetí V německém zajetí Jiří Beneš

Mám pocit strachu po přečtení této knížky, co všechno je schopen člověk činit.To bylo strašné, při čtení jsem onemocněl, těžko se to čte, velmi těžko a přece to čtení otevře oči k hlubšímu porozumění společnosti i sebe samého. Dosud jsem se na téma holocaustu nesetkal s podobnou knihou a teď chápu proč je tak málo čtená a hodnocená, protože tato kniha vyžaduje odvahu a pevnou vůli číst.

04.09.2014 5 z 5

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Český Poklad.
Nechci být vašim pánem, ale služebníkem! Tak slibuji při památce Vojtěcha Vonta tím končím! Buďme svorní! Nevyzraďme nic co víme! Žlutá je barva naše!

23.11.2013 5 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Vítězný oblouk je v podstatě skvěla reklama na calvados a cigara. Je tam tolik popisu pití calvadosu a kouření až se mi z toho dostavil pořádný absťák.

27.10.2013 4 z 5

Gaia vrací úder : proč se Země brání a jak ještě můžeme zachránit lidstvo Gaia vrací úder : proč se Země brání a jak ještě můžeme zachránit lidstvo James Lovelock

Nejvíce knihu vystihuje věta. Už nemáme myslet na trvale udržitelný rozvoj ale doufat a věřit pouze na trvale udržitelný ústup. To je dobré :D

06.07.2013 5 z 5

Třetí přání 2 : zbytek příběhu (skoro) Třetí přání 2 : zbytek příběhu (skoro) Robert Fulghum

Kniha života,umění v knize od Fulghuma.Víte co,budeme všichni dělat,že jsou jenom dva díly a trojku pan Fulghum napsal nějakým nedopatřením a k příběhu nepatří.

20.04.2013 5 z 5

Poslední z Amazonek Poslední z Amazonek Steven Pressfield

Tento příběh mě fascinoval,strašně moc si přeji aby byl dle toho natočený film.Divoké,nezkrotné sexy amazonky,plundrující vesnice,znásilňující muže aby měli své potomstvo. Amazonky žijící v trikoně,skupince se svou malou hierarchií. Pomalu ztracená histrorie Amazonek znovuvracející se k nám skrze film by mne opravdu nadchla. Kniha je fascinující a kdo chce se ponořit do ztracených hlubin ať neváhá,protože skrz tuto knihu to bude stát za to.

20.04.2013 5 z 5

Jaká je toto kniha,kromě toho,že je pravdivá. Je to kniha velice působivá.To znamená,že po přečtení už nikdy nebudete jací jste bývali. Je to kniha velice zábavná, milá a tato kniha je ke každému velice ohleduplná.Protože pan Carnegie si s každým povede svůj skvělý monolog,který nikoho nemůže nechat na pochybách,jak je toto pěkná knížka.

Spis Odessa Spis Odessa Frederick Forsyth

Tak toto je nečekaná lahůdka. Skvěle každému padne do ruky. Zase Forsyth podává mnoho pravdivých informací podaných příběhem,nic lepšího nemůže čtenáře potkat. Strhující spádový děj,který má nečekané rozuzlení a dávkuje se ve skvělém tempu,mě nepřestal bavit na jediné stránce. Skvělé,čest spisovateli.

Exodus Exodus Leon Uris

Ari hrdina knihy, je obraz muže jakými bychom asi všichni chtěli být pokud bychom se museli v krizi postarat o ostatní. Kniha je úžasná výpověď jednoho národa. Je to kniha odvahy,vytrvalosti a neuvěřitelné síly. Kniha o znovuzrození a zmrtvýchvstání jednoho národa. V knize se čtenář dozvi mnoho zajimavých faktů o poválečné historii židů,kteří museli bojovat o své přežití i po 2 sv. válce.

Tieň vetra Tieň vetra Carlos Ruiz Zafón

Kniha vracející se zpátky nikoli pouze obsahem,ale i stylem a docela je možné,že by se tento autor mohl nazývat spisovatelem,který píše krásnou literaturu. Příběh přitahuje svým tajemstvím.Která mají v sobě něco zvláštního. Je to neuvěřitelně zajímavě napsaná kniha a nejenže stojí za přečtení,ale je to kniha,kterou si přečtu s radostí znovu.

Sicilián Sicilián Mario Puzo

Jednodušší než kmotr, hrdina který přiroste k srdci čtenářům.Robin Hood v sicilském podání.

11.12.2012 5 z 5