MiraRunaway MiraRunaway komentáře u knih

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Pro mě průměr. Moc mě nebavilo, že Anna byla takové telátko. Možná kdyby byla o 10 let mladší, byla bych tolerantnější k jejímu chování. Místy jsem se i zasmála. Nejvtipnější je scéna s vířivkou, tu si budu pamatovat. Jinak mi přišlo čtení dost podobné knihám Sophie Kinselly (Madeleine Wickham), které jsem četla hodně, když jsem byla mladší. Opravdu velmi podobné je to konkrétně knížce Bohyně v domácnosti od S. K.

02.01.2023 3 z 5

Dvojitá pohroma Dvojitá pohroma Sue Bentley

Krásná knížka s magickými zvířátky a sestřenicemi, které spolu tráví léto. Zajímavé vztahy a poučení o vztazích mezi dětmi.

05.12.2022 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

(SPOILER) Posloucháno jako audiokniha. Hrozně mě to rozčilovalo. Celý ten příběh a hlavně vypravěčka. Nevím jestli je to tím, že jsem poslouchala v době, kdy už máme asi všichni plné zuby trendu zdiskreditovaných hrdinek se zamlženým úsudkem, nebo tím, že jsem se nechala na Netflixu zlákat seriálem Žena v domě přes ulici od dívky v okně a pak se mi i samotná kniha Žena v okně zdála jako parodie. Pořád jsem si představovala Kristen Bell s tím stupidním výrazem (moc se jí povedl) a nemohla jsem to prostě brát vážně. Nízké hodnocení je tedy asi způsobené okolnostmi, souhrou náhod. Omlovám se, ale je to tak, trpěla jsem.

10.11.2022 2 z 5

Kouzelný pelíšek Kouzelný pelíšek Zuzana Pospíšilová

Příjemná hezká dětská knížka s tajemstvím, děvčaty a mazlíčky. Dobře se čte.

26.10.2022 4 z 5

Veverčák a mravenec Veverčák a mravenec Toon Tellegen

Knížka nás bavila asi do půlky, pak už mi to přišlo pořád to samé. U kapitoly s party u ústřice jsem se smála nahlas :)

21.10.2022 3 z 5

Lidová říkadla Lidová říkadla Edita Plicková

Měli jsme doma několik knih s říkadel/básniček/písniček. Tuhle jsem si oblíbila nejvíce a zatímco ostatní knihy už putovaly dál k mladším dětem, Lidová říkadla jsem si ponechala na památku nebo třeba pro vnoučátka :)

05.10.2022 5 z 5

Školní kouzla Školní kouzla Lou Kuenzler

(čteno s dcerou, 8 let) Zajímavá dětská knížka o čarodějce, která si v lidském světě hledá kamarády. Líbilo se mi, že malá čarodějnice a její spolužáci hezky pracovali na domácích úkolech a pomáhali si. Milá knížka s kouzly, dětmi a zvířátky. Nechybělo ani napětí a vtip. Doporučuji.

05.10.2022 5 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Perfektní námět a čtivá forma. Ve finále ale docela nuda. A konec v příběhu Evy za mě docela trapas. Nebo jsem to nepochopila. Vlastně je mi to jedno. Takový styl alá....bezdětné třicátnice se plácají životem....třeba má tohle někdo rád. Já ne.

11.05.2022 3 z 5

Jade Jade Virginia Cleo Andrews

(SPOILER) Třetí díl Sasanek mě bavil zatím nejvíce ze série. Virginia Cleo Andrews je v této knize přímo nadčasová! Jade mi byla velmi sympatická. Knížka je taková klasika od V.C. Andrews s bohatým děvčetem - ale má oproti dalším i něco navíc - zápletku spojenou s internetem :)

04.05.2022 4 z 5

Nalezený sen Nalezený sen Nora Roberts

Romantické čtení. Z trilogie se mi nejvíce líbil první díl s Margo.

27.02.2022 3 z 5

Věrná svému snu Věrná svému snu Nora Roberts

(SPOILER) Odpočinkové čtení. Více se mi líbil první díl s Margo. I v této knize mě nejvíc bavila postava Margo. Kate mi přišla dost nevyrovnaná a nudná. Místy kniha připomíná spíš příběh o náctileté slečně, která má například problém normálně se najíst, než o ženě před třicítkou. Něco do sebe to mělo, ale budu jen doufat, že třetí příběh s Laurou bude mít větší drive. Jo a padouch je naprosto jasný od začátku, což je vždycky tak trochu trapas.

22.11.2021 3 z 5

Johana s nosem nahoru Johana s nosem nahoru Petra Braunová

Další důkaz, že paní Braunová umí. Svižné čtení pro děti. Hezky zpracované téma "dítě jede poprvé na tábor" a poučení, že není dobré mít nos nahoru :) Takové dětské knížky nám plně vyhovují.

31.10.2021 4 z 5