NiniDeVallum NiniDeVallum komentáře u knih

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Tohle bylo zatracene dobre. Asi za polovinou knihy jsem si rikala ze je to dojemne a cekala jsem az se odhali, co se v minulosti stalo. Kdyz jsem si to precetla mela jsem slzy v ocich snad az do konce knihy. Ano kniha je dojemna, smutna, ale taky ukrutne romanticka a autorka umi vyborne pracovat s emocemi. Rozhodne s mými teda jo. Mozna je to prvni kniha, co jsem od autorky cetla, ale rozhodne neni posledni.

29.07.2021 5 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Po kratkem vahani za plny pocet. Nedavam to casto, ale tahle kniha, v ramci zanru, pro me zazarila. Dobre se cetla, hlavni hrdinove se mi libili, dej krasne ubihal, nebylo to prehnane (ano je to romanticky roman), bylo to vtipne a tak vubec to proste vsechno pekne zapadlo do sebe. Mezi me oblibene romany se asi nezaradi (muj neoblibenejsi zanr to neni), ale s touto knihou jsem zaradila autorku do oblibenych.

02.01.2021 5 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

(SPOILER) Pozor SPOILER!!!!!
Tentokrat byl chlap rozhodnuty skoro od zacatku:) ona vahala:) bylo to celkem vtipne, s klasickou zamotanou smyckou v podobe otcovstvi. Skoda, i kdyz to vyresil mene tradicne. Nebylo to uplnr nejlepsi vo jsem cetla ale tak 90% takze 5* protoze proste 4 mi prisly malo:)

05.07.2022 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Pribeh je neuveritelne emotivni. Je fakt, ze jsem prvni videla film a jelikoz jsem vedela, jak to dopadne, do knihy jsem se moc nehnala. Nemam rada smutne konce. Rvu u nich. Tentokrat jsem vsak rvala vetsinu knihy. Willa neodsuzuju, ale myslim si, ze mohl vic bojovat. Ale tezko rict. Chtela jsem vedet jak to bylo knizne, abych si mohla precist jak to bylo s Luis dal. No filmari se toho chopili dobre, jen kniha byla jeste emotivnejsi… lepsi..

13.12.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Cetla jsem to ted poprve. Nejak si nedokazu predstavit, ze by to cetlo dite. Svym zpusobem je to pohadka, nerekla bych ze pro deti. Je to krasne, ale smutne. Aspon pro me.

27.10.2021 4 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Kniha uz je mimo moji vekovou skupinu, ale presto musim dat i z meho pohledu plny pocet. Autorky napsaly krasny pribeh o snu kazde pubertacky. Je to jednoduche a i presto to upoutalo. Vtipne a ctive. Celkove je to napsane tak, ze bych se to nebala dat trinactilete dceri, i kdyz je tam i neco vic nez jen muchlovacka.

22.01.2021

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Blake me na zacatku dost vytacel tim jak se choval, zbytek byl celkem obycejny. Dobre se cetl, konec preslazenej jak tureckej med, mi vycaroval usmev na tvari. Ale jinak nic vyjimecnyho.

09.01.2021 3 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Knihu jsem si celkem uzila. I kdyz nemam moc rada hrdinky jako je Summer, jsou klise, nakonec (hlavne zaverem po prehlidce) si me celkem ziskala. Colin byl... no... typicky netypicky hlavni hrdina, jak napsala autorka “jednorozec” o kterem se casto pise... Kniha me ale nekolikrat rozesmala a to se pocita oproti jine serii jine serii jine autorky take zamerene na vysokoskolaky. Tady se zameruje na hokejisty ale nastesti tim nezahlcuje nefanousky coz beru jako plus, protoze mi to fakt nic nerika. Chvilku jsem chtela dat 5*, ale par veci mi trochu vadilo. Kdybych mohla dam 4.5*

01.01.2021 4 z 5

Dej šanci mně Dej šanci mně Whitney G. (p)

To bylo taaaaaak pruhledne… o techto knih toho vetsinou moc necekam, ale tohle neprekvapilo snad nicim. Jo vlastně jen tim proc vznikla ta jejich “studena válka”. Jinak to bylo dost trapne. Aby holka v 27 letech zjistovala od “kamarada” jak postupovat ve vztahu a jestli ma spat se svym pritelem? To jako fakt? A posledni epilog byl uplne nejtrapnejsi. Tentokrat me to moc nepobavilo…

16.01.2023 3 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

(SPOILER) POZOR skoro nicneříkající SPOILER!!!
Kdybych mohla dam tak 90%. Kniha je čtivá, a vice méně není zdlouhava. I když ve chvíli? kdy jsem pochopila kdo je "kluk od vedle", to chvíli trošku klopítalo. Nicméně závěr, od chvíle kdy na to přišla i Kacey, byl zajímavější než jsem čekala. I když mi přišel trošku uspěchaný, že se najednou dala dohromady za pár týdnů a pár dalších věcí mi tak docela nesedělo. Rozhodně však stojí za přečtení.

06.10.2022 5 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

V tomto pripade jde skutecne o eroticky roman, nebo - jak tomu rikam ja - knizni porno. Pribeh je celkem jednoduchy a prevazuje erotika na mnoho zpusobu. Necekejte slozitou zapletku nebo smysluplny vyvoj postav. Celkove se mi kniha cetla dobre, autorka ma svizny styl a ani to ze 2/3 knihy jsou ruzne popisy sexu nejak nebrani jeho plynutí. Zaver by me mozna malicko nastval, kdyby kniha byla mene ctiva a ja nemela doma druhy dil. Protoze primo na nej odkazuje posledni kapitola.

23.06.2022 4 z 5

Jax Jax Kristen Callihan

Myslim, ze kniha byla neobvykla Jaxovou psychikou a rozpolcenosti. Byla i vtipna a mela vse co potrebovala. Lepsi nez manazer…

06.06.2022 4 z 5

Za vším hledej Bridgertonovy Za vším hledej Bridgertonovy Julia Quinn

Myslim, ze i kdybych nevedela, kdo je autorkou, JQ bych poznala podle jejiho osobiteho stylu, ktery mam moc rada. Serii Bridgetonovi mam moc rada (serial stoji za prd), a tohle navazani je super. Krasne popsana vzrustajici naklonost a veskere pocity “necekaneho” paru. Zivy pribeh a silne lakadlo na dalsi dil. Ja si nestezuju. Teda max na to, ze jsem v knihovne zapomnela 2.dil:)

07.03.2022 4 z 5

Pilot playboy Pilot playboy Vi Keeland

(SPOILER) Tentokrat paradoxne davam hvezdicku dolu az za prilis velky happy end. Teda ne jen proto ale proste mi to prislo uz az moc pritazene za vlasy. Ja vim ze tyhle knihy nejsou a nemaji byt prilis realisticke, ale tady toho idealistickeho a moralniho a toho “pozitivniho” bylo az moc. Celkem zazobanej, nadhernej devkar s obrovskym ***** se napravi a zamiluje do bohate, rozmazlene, nadherne kocky ktera chce udelat kvuli penezum a dobre veci spatne rozhodnuti ktere by si vycitala cely zivot. Ona se samozrejme taky napravi a “zchudne”, ale aby mohli zit svuj pohadkovy stastny zivot prijdou k penezum jinde a vsechno je nakonec strasne dobry a presne jak to “melo” byt a vsichni maji vsechno co chteli aniz by se jim byt zalomil nehet.
Nerikam, ze jsem se u knihy nebavila, nejsem cynik, ale vseho moc skodi.
Navic jeden drobnej detail… autorky neumi pocitat. Na konci knihy se pise ze se seznamili 28.cervence… coz nesedi s temi jejich 11 mesici po, kdy Carter zminuje brezen… i kdybych nepocitala ze spolu stravili nejaky cca dva tydny (myslim ze bylo zmineno 10dni) a pak tyden do jejich setkani s fiaskem tak mi to nevychazi. A mejte me za rejpalku, ale tyhle hovadiny (prisaham, fakt je vidim snad v kazde knize a ne, opravdu je nehledam) mi kazi dojem a iluze o inteligenci nejen autoru vseobecne ale taky vsech vydavstelu, korektoru a dalsich lidi, co ty knihy ctou pred vydanim a vuuuuubec jim to neprijde blby…

17.10.2021 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Dobre jsem se pobavila. Hlavne ze zacatku jsem se krenila na knihu jak mesicek na hnuj a cekala jsem jak se to vyvine. Dej neni nijak prekvapivy, ale ubiha plynule az ke konci jsem mela trochu problem udrzet pozornost, ale to mohlo byt unavou pri vecernim cteni. Nicmene me zklamalo, ze se v zaveru nedal prostor Ash a Tobymu, nebo aspon Ash nepopsala co se stalo ve Francii. Ale tak treba jina kniha.
Celkove je to presladka oddechovka na par veceru s par zajimavymi myslenkami.

19.08.2021 4 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Elle proste umi. Uz chvili se mi nepodarilo narazit na roman, kde je humor, romantika i trochu vazne tema. Chvilema jdem se svijela smichy a i kdyz mi mozna trochu chybelo trochu vazneho drama, tak to proste stoji za to. Super oddechovka pro zlepseni nalady.

20.07.2021 5 z 5

My My Elle Kennedy

Tenhle dil se mi libil vic nez predchozi, ale taky mel sve mouchy. Vsechny knihy, pod ktere se podepise Elle, jsou skoro neodlozitelne. Ne perfektni, ale maji v sobe neco, co si me upouta. (Za Sarinu nemuzu mluvit cetla jsem ji jen ve spojeni s Elle.)
Kluci byli super a vetsinu knihy jsem slzela (většinou smichy). Uz bych tak nejak rekla ze to byl typicky tlamolep na oddech:)

21.05.2021 4 z 5

On On Elle Kennedy

Trochu mi trvalo nez jsem se k tehle knize odhodlala. Nejdriv kvuli tematu, pak “vytizeni” od jinych knih. Autorky mam rada jejich serie WAGS se mi moc libila. Je v ni nekolik zminek o Wesmie (aspon myslim, ze to tak nejak bylo), presto jsem se trochu bala.. pak jsem hmatla v rychlosti po knize Prisne tajne, rikala jsem si dobre autorky to pujde a malej prcek mi nedal ani cas precist anotaci. Kdyz jsem si ji prinesla rekla jsem si a vlastne proc ne, po jinych divokych seriich a knihach proc si neprecist o gayich od umirnenych rozumnych autorek a bylo to. Rozhodla jsem se pak precist si i serii Him, nebo aspon prvni dil (nemam moc rada pokracovaci knihy, tak uvidime).
Libilo se mi to. Autorky uvazuji realisticky a jako vzdy je to az preslazene. Krome nejskeho sumu v komunikaci mezi Wese a Jamiem mi vsak prislo, ze vsechno probiha az moc hladce, jejich setkani v hotelu, spolecne bydleni an tabore, jen jeden blbec v okoli a v neposledni rade Jamieho prace a Wesovs rozhovoru s PR.... Neni to uplne muj salek kafe, asi bych ocenila vic pribehu, min sexu, ale i tak to byla dobra oddechovka.

19.05.2021 3 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Kniha me bavila, Plysak mozna moc zmeknul, ale jen z pohledu od Em. Celkove byla kniha moc fajn, od napadu po provedeni. Snad si autorka najde cas a napise este treba o Kevinovi, protoze je vyjimkou mezi ceskymi autory, kdy se kniha da cist a i vyjimkou celkove mezi autory, protoze neztraci uroven s dalsimi dily:)

19.03.2021 5 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Mia nam opet predklada ne uplne klasicky zamilovany roman. Vetsina techto romanu je na jedno brdo, ale Miiny knihy jsou vzdy necim originalni a jeji styl je nezamenitelny. Rada se vracim ke kazde jeji knize a budu i k teto. Vic to rozebirat nebudu, proste si to prectete, stoji to za to:)

09.03.2021 5 z 5