NiniDeVallum NiniDeVallum komentáře u knih

Talisman pro štěstí Talisman pro štěstí Helena Hunting

Celkem ctiva kniha, ale pribeh mi prisel nezazivny. Prislo mi, ze se furt motaji v kruhu. Vyvoj postav zadny, pribeh nic moc... prumer v tomto zanru.

04.02.2021 3 z 5

PS: Chybíš mi PS: Chybíš mi Winter Renshaw

Prvni dil byl urcite lepsi, ale tento ma taky sve kouzlo, i kdyz se prvnimu v mnohem podoba. Myslim, ze kdybych ho necetla hned po prvnim dilu, libil by se mi vic, takhle vidim prilis veci podobnych, at uz v charakteristice postav nebo kostre pribehu. I presto vsecho je to prijemne, pohodove cteni:)
Edit: jo a konec byl divnej. Jako by tam chtela autorka mermomoci narva to “miluji te”

31.01.2021 4 z 5

Nebezpečná iluze Nebezpečná iluze Winter Renshaw

Bohuzel hodne podobny namet jsem cetla celkem nedavno a tak mi neprijde vubec originalni. Zmena chovani hlavniho hrdiny mi taky neprijde normalni a “kouzelny idealni” konec je mozna az moc preslazeny. 3* davam za to ze se to i pres vsechno cetlo dobre a svizne a nezabralo to moc casu. Mam nachystane dalsi knihy autorky tak uvidime jestli to bude stat za to.

28.01.2021 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Nerekla bych ze namet byl nejak originalni, ale bylo zasazeno do prostredi, ktere (aspon pro me) neni uplne ohrane. Spojeni dvou skomirajicich umelcu, kteri se vzajemne inspiruji, k tomu zelena karta a dalsi prvky, ktere sice originalni sami o sobe nejsou, ale jejich spojeni se autorkam moc povedlo. Oba se casto chovali jako pitomci, ale poselstvi je jasne.. Proste celkove to na me hodne zapusobilo. Mozna ne na 100% ale urcite kolem 90%;)
Super dojem ovsem trochu kazily chyby, preklepy a vynechana pismenka snad na kazde strance, nakladatelstvi by si melo pohlidat korekce pripadne sazbu v tiskarne, protoze to pak kazi celkovy dojem.

28.01.2021 5 z 5

Láska k nakousnutí Láska k nakousnutí Alexander Stainforth (p)

Jedine co muzu knize pripsat jako pozitivni tak to, ze byla celkem ctiva. Jinak me nezaujala ani postavami, ani pribehem. Jednou a dost. I tak jsem mela co delat, abych ji docetla do konce.
Jo a pro upresneni pro dalsi ctenarky: tohle rozhodne neni eroticky roman, romanticky jo ale ne eroticky.

26.01.2021

Zaslíbená Zaslíbená Jodi Ellen Malpas

1. Na nejvyssi miru me rozciloval preklad a nespisovne vyrazy. Bilo to do oci a me se “otvirala kudla v kapse”. Nejak to nedokazu pochopit proc se objevuji vyrazy jako “kterej”, “svymu”, “tvrdej”...
2. Jejich prvni setkani bylo k smichu.
3. Ona byla vetsinu casu k smichu.
4. Furt si ji vodil “za krk”. Copak je pes na voditku?
Tresinkou na dortu pro me byla samotna graficka uprava (papirove) knihy, kdy me z ni akorat bolely oci.
Ke konci uz jsem preskakova, abych se dostala na konec, ktery mel navnadit na dalsi dil. No, navnadil, ale i tak mam velice smisene pocity z toho, ze bych mela cist dalsi dil.
Proste: napad byl mozna dobry, ale provedeni je slabota po vsech strankach.

23.01.2021 2 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Poskvrnena koruna
Bohuzel me novela nicim neoslovila. Royal se chova tak jako Royal, holka vymekne a to cele s pomoci “velkych” gest. Navic me polovinu casu rozcilovalo stridani “minulosti” a “soucasnosti”. Takove nijake a chabe a vice mene bych se bez toho obesla.

Padly dedic
Hlavni cast se dost vlekla. Sice se dostavame “pod povrch” Easta, ale je to cele takove zdlouhave a o nicem. A kdyz uz se neco zacne dit je konec. Jinak kniha byla jen kolotocem Eastova piti a delani prusvihu a chyb a snahy to vsechno zase napravit pitim a delanim jeste vetsich chyb. Ani nevim co jsem cekala, ale urcite to bylo neco vic.

18.01.2021 3 z 5

Bestie Bestie J. R. Ward (p)

(SPOILER) Nehodnotim. Predem upozornuji, neni to pochvalna oda. Je to spis ventilace toho co se shranuje uz asi 5knih.
Autorka me na jednu stranu neuveritelne vytaci a na druhou nedokazu pustit rozecteny pribeh. A v tom je autorka mistr. Tim ze ma rozjetych 20 dejovych linek a stale tam vymysli nove ma furt o cem psat. Nicmene tuhle knihu jsem spis “prolistovala” (tretinu precetla, zbytek prolitla ob radek a asi 15% uplne preskocila) nez precetla, proto nehodnotim, odpad by to nebyl ale vic jak 1,5* bych tomu nedala. Ale jak jsem napsala nebylo to tak docela prectene, takze nehodnotim.
No a ted se budu opakovat: nektere dejove linky, pribehy, se mi libi, a nektere ne tolik. Rhage a Mary to bylo jen o tom co bylo jasne snad hned od zacatku. Vic me zajimal pribeh Layli a Xcora a deti. To me prekvapilo, ze porodila uz ted. Jsem puvodne chtela tuhle knihu preskocit a jit rovnou na Vyvolenou, ale tim jak autorka pise jsem to neudelala, nastesti.. celkem slusne upoutal i Assailova linka, i kdyz ne nijak zvlast, protoze to krome otroka a nastupu na detox bylo to co minule.
Vzdy jsem si stezovala ze mi vadi vic dejovych linek, to tentokrat nebylo tak citelne kvuli memu stylu “listovani”. Nicmene se vyrysoval nesvar, ktery bych nazvala asi “literarni vata” nebo “vycpavka”. Asi jsem ho taky zminila driv, nej jsem mu nedala jmeno. Resi kazdy pocitecek a uprdnuti a kazdou skrinku na zdi.... bleee... uz tak ma bohaty pribeh a pak je z toho kniha na 600str, ktera by se lip cetla tak na max 400.
Z ceho je mi ale na bliti je ucelove planovani na dalsi knihy, kdy rozjizdi dalsi pribehy - Jo a Markcuse. Stejne jako v minulem si zadelavala na spin-off.
Jdu si dat oraz a pak se zkusim podobnym zpusobem prokousat Vyvolenou.

06.01.2021

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Bylo to lepsi nez predchozi dily. Dokonce jsem se asi jednou zasmala. I ta trocha napeti malinko lip zapusobila, ale celkove to zase o tolik lepsi nebylo a vyvazovaly to nektere, az bych rekla, absurdni dialogy a situace. Hlavni hrdinove kazdy zvlast asi dobry ale dohromady spis ne....

01.01.2021 3 z 5

Sexy srážka Sexy srážka Helena Hunting

Byla to klasicka sladarna jako med, bohuzel se i jako med tahla. Nerikam ze to bylo uplne spatne ale mohlo to mit teochu sviznejsi dej, navic hlavni hrdinove byli totalne slepi, ze nevideli co planuje teticka... bylo to pruhledne jako sklo. Jedine co me prijemne prekvapilo byl epilog.

26.12.2020 3 z 5

Smyslné zlo Smyslné zlo Keri Arthur

(SPOILER) Neco mi na knize nesedlo, nefungovalo to spravne “spojeni”. Pribeh se zacal slibne rozvijet a mel potencial. Ale zvlast ke konci to proste nefungovalo. Jako by si autorka uvedomila ze ma urceny pocet stran a potrebovala svazat volné konce dohromady... tak to tam naplacala jak to prislo pod ruku a jak jiz bylo zmineno... zapomnela na konodlaka,ale taky na medvedici a dalsi, takovy nijaky.. navic pokud si dobre pamatuju konec jak sedi venku pred arealem atd. Nebyl to nahodou uz jednou konec jineho dilu? A to nebyla jedina vec ktera mi prisla ze se opakuje...jo a pan “velkej upir” me pekne vytaci.... bych ho davno kopla do **** nedava to smysl.. ona hleda sveho idealniho vlka a i kdyz ho ma pred sebou, kterej ji chc tak se zahazuje s kretenem. Quinn me proste nebere...

24.12.2020 3 z 5

Božský Božský Christina Lauren

(SPOILER) Nejsem uplne zklamana, ale trosku preci. Pribeh byl dobrej, postavy uz klasika, bohuzel v hodne vecech uz opakujici se. Plus jsou urcite epilogy, chapu ukonceni potomkem prvniho paru serie, ale prijde mi malicko skoda ze v prubehu dalsich dilu jsme se dozvedeli jak pokracovali predchozi pary, ale o poslednim vlastne nic. Ale jako fajn, stejne nejsem na protahovani pribehu. A malo kdy ctu v tomhle zanru pokracovani pribehu (Bozskou mrchu ani potvoru jsem necetla), vetsinou to za to nestoji a zkazi mi to puvodni priibeh.

11.12.2020 3 z 5

Magie vítězí Magie vítězí Ilona Andrews

Na celem pribehu me nejvic bavil Conlan. Mam doma maleho chlapecka a jsem rada ze jsme lidi:) ale dobre, cely pribeh je fajn, jen bych uvitala nektere casti trochu vic rozvedene. Bitva samotna docela usla, ale teochu mi chybi ty emoce co se z toho daj vyzdimat. Clovek by cekal smrt nejake oblibene postavy... nejak me to neuchvatilo, neco tomu chybelo. Ciste teoreticky maji autori otevrena dvirka pro dalsi pribehy. Nevim jestli chci aby je napsali, ale zajimalo by me co se stane s Julii, Derekem ci Ascaniem, Malou Be a samozrejme d Conlanem.

20.11.2020 5 z 5

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Mozna je to tim, ze nejsem nactileta a uz jsem zvykla na propracovanejsi knihy, takze kritiku neberte uplne vazne....
Pribeh je pekny, napad se strazci, ochranci atd je zajimavy, ale chybi mi v tom nejaka propracovanost a rekneme rafinovanost. Pribeh je hrozne pruhledny od “soch”, pres fakt spatnou hadanku, kterou by pochopil snad kazdej. Aspon si myslim ze i nejaka 18 by to mela pochopit. I kdyz.... na to ze mela byt vudkyni smecky, se tak moc nechovala... Shay a Ren byli uveritelnejsi... ale pouzivat v luky a mece? Proc proboha? Trochu spatnej vtip:(
I pres tohle vsechno a dalsi veci byla kniha svizna a celkem ctiva. Takze pohledem nactilete ctenarky si myslim, ze za 4*

05.11.2020 4 z 5

Král Král J. R. Ward (p)

Celkem dlouho (asi 10-15knih od precteni predchoziho dilu) jsem se ukecava ke cteni. Nemam rads styl teto autorky, 10 pribehu rozzekanych na ani ne tak kapitoly jako spis casti kapitol. Nemuzu se dobre zacist a odlakaji me jine aktivity... prvni asi tretinu knihy jsem nadavals jsko spacek, pak se pribehy zase rozbehly a celkem se to dalo, ale z pribehu Beth a Wratha jsem zrovna odvarena nebyla. Vic me zajimal pribeh Treze a pribeh Assaila.
Na zacatku knihy jsem se zaradovala, ze muj problem s rozsekanym pribehem autorka vyresila nadpisem s mistem lokality, no smula... jak jinak. V tomhle dile to bylo o to vic iritujici kvuli opakujicim se jmenum v ruznych generacich.
Kazdopadne pribeh(y) byl(y) tak na 4-4,5*, ale styl psani (rozsekani) stezi na 2* takze prumerem 3*.

04.11.2020 3 z 5

Magie na vzestupu Magie na vzestupu Ilona Andrews

(SPOILER) Tenhle pribeh se mi libi, setkani s Hughem, jejich “jiskreni” s Kate. I kdyz teda Kate samotna je v tehle knize trochu na hrane s blbkou. Po tom co pro ni Curran udelal by mu mela verit vic. I kdyz nejlepsi bylo v tomhle pripade prvni cteni, kdy si clovek rikal: to jako fakt? Ale o cem by pak autori psali, ze? Nesnasim, kdyz lidi v knihach umiraji a TetyB je skoda. Kazdopadne vsichni dostali pekne na zadek a clovek se muze tesit na dalsi dil:)

01.11.2020 5 z 5

Znamení vlka Znamení vlka M. T. Majar (p)

Po nesnadnem zacatku se kniha celkem slusne rozjela, zakousla se a nepustila. Asi tim ze je autorka ceska mi nektere jeji fraze a vyrazy uplne nesedely, jako “uhlazene” preklady profiku. Hodne veci, postav mi nebylo tak docela sympatyckych, ale celkove to udelalo citelny pribeh. Jen zaboha nevim, co se mi na nem vlastne libilo...

25.10.2020 4 z 5

Vytoužený milenec Vytoužený milenec J. R. Ward (p)

(SPOILER) A jsme zase tam, kde predtim. Rozsekany pribeh kterej je na hranici citelnosti. Ve chvili kdy Layla byla u doktora jsem zacala preskakovat a cetla jen jeji pasaze, protoze jsem nemela trpelivost cekat pulku knihy jak to s ni dopadne. Priznam se, ze na Payne jsem zapomnela a tak me potesilo jak se zapojila:) Pak jsem se vratila a precetla zbytek, fakt se to neda takhle porcovat... nejlepsi prirovnani je prava svickova rozemleta na kasi... hnus. Pribeh je dobry, napinavy ale to provedeni je ..... zdlouhave, rozsekane, iritujici... nevim jak to lip popsat nez na zabiti.. sexualni sceny dvou muzu jsou mozna hrzky popsane, ale naprosto nerealisticke. Konec Layly i Qhuinna s Blayem byl popsan ani ne tak romanticky jako spis papteticky, rozhodne me to nejak za srdce nebralo. Myslim, ze zatim nejhorsi dil:(

06.10.2020 2 z 5

Štvanice Štvanice Patricia Briggs

Jedna z mych nejoblibenejsich serii a jedna z nejoblibenejsich knih, hlavne uvodni novela. Rada se k ni vracim a vracet budu.

23.09.2020 5 z 5

Nalezený milenec Nalezený milenec J. R. Ward (p)

(SPOILER) Pribeh byl zajimavy, ale ponekud roztahany, trochu dojemny, trochu vesely. Stridani dejovych linek stale stejne rozcilujici. Urcita cast se zabyva premenou Butche a nejdriv vsechny autorka vydesi, navnadi jaky to bude drama, hledani pokrevnich pribuznych a samotna promena, o to celou knihu slo, a pak najednou... je to odflinknute. Myslim, ze zatim nejslabsi dil. Napad genialni ale provedeni nic moc.

13.09.2020 3 z 5