Nofar197 Nofar197 komentáře u knih

Mořský vlk a veselá vdova aneb proti všem Mořský vlk a veselá vdova aneb proti všem Miloslav Švandrlík

"Celkem dvěstekrat jsem se oženil, z toho pouze na Havaji sedmdesátkrat. "
"Mohla by ses opít a pak se spustit s oplzlym domovníkem Kacabou."
"Na sexbomby máš dost času. A lečo je zdravé. Každý doktor tě o tom poučí. "
Julie a její potomci, Roman, dcera skrblice Světlana a syn bohem Daniel, jeho ex, úřednice Spalova a kulturista inženýr Svojse.... To nemělo chybu. Jinak platí stejně pravidlo jako u Pana Kaplana : Zásadně nečíst v hromadné dopravě.

06.12.2022 5 z 5

Lásku, ne válku Lásku, ne válku Danielle Steel

Stydím se, že jsem vůbec četla něco od Steelove, ale tato kniha dokazuje, že i chrlicka laciných superromanci měla výjimečně světlou chvilku.

05.12.2022 3 z 5

Prodaná Prodaná Zana Muhsen

Jak mohl otec provést takové svinstvo svým dětem? Prodal je do neuveritelne primitivních podmínek jemenské vesnice, sám zůstal v pohodlí ve Velké Británii. Není mi ale jasné, jak mohla jejich matka souhlasit s odjezdem svých dcer do Jemenu - podle knížky měly Nadia a Zana bratra Ahmeda a sestru Leilu, které tam otec odvezl jako děti. Matce se je nepodařilo odtamtud dostat.

03.12.2022 3 z 5

Rozlúč sa s mamičkou Rozlúč sa s mamičkou Joy Fielding

Ujde, ale na to, že ji napsala skvělá Joy Fielding, spíš slabší.

03.12.2022 3 z 5

Řekla bych, že nejlepší filmová verze je s Richardem Chamberlainem v hlavní roli.

03.12.2022 4 z 5

Krásný příběh o zradě, pomstě a konečném nalezení klidu a vyrovnání se s osudem.

03.12.2022 4 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Četla jsem ji před lety ve slovenštině a dodnes mě děsí : Nevinný nápad vydělat si 200 USD skončil pro hlavního protagonistu a jeho manželku naprosto hrozně.

03.12.2022 5 z 5

Léto, jako když vyšije Léto, jako když vyšije Eliška Horelová

Přesně toto vydání jsem objevila u kamarádky na chatě o prazdninach roku 1987. Pražská dívka Zuzana závidí svým spolužačkam a kamarádkám cesty do ciziny, bojí se, aby se nestala terčem posměchu - a nakonec objevuje krasu rodné země, konkrétně Vysočiny, prave životní hodnoty i čemu by se chtěla v životě profesně věnovat. Skvělá knížka pro dospívající mládež, kterou by si měl přečíst každý.

28.11.2022 5 z 5

Sníh padá na cedry Sníh padá na cedry David Guterson

Film jsem neviděla, ale kniha mě skutečně nadchla. Sáhla jsem po ní víceméně náhodou v knihovně a byla to dobrá volba. Neobyčejně ctive napsaný příběh s detektivní zápletkou a neočekávaným rozuzlenim. Doporučuji všem, koho dana tematika zajímá.

28.11.2022 5 z 5

Syn Hamásu Syn Hamásu Mosab Hasan Júsuf

Strhující příběh mladého muže, který ač vyrůstal jako privilegovaný syn jednoho ze zakladatelů teroristické organizace, dokázal se obrátit ke světu zla zády a najít z něj cestu ven.

27.11.2022 4 z 5

Odveta - Mnichov 1972 Odveta - Mnichov 1972 George Jonas

Skvělá kniha, která se sice nečte snadno, ale nelze odložit, dokud se nedostanete na poslední stránku. Tvrdá odpověď arabským teroristům zodpovědným za masakr izraelských sportovců na OH v Mnichově. Nejen. Hlavní hrdina Avner mi sice nebyl příliš sympatický kvůli své nekritické adoraci Ameriky a odtažitemu vztahu k rodné zemi. Mimochodem kdosi zmínil vynikající film Stevena Spielberga Mnichov který je remakem neméně skvělého filmu Meč Gideonuv z osmdesátých let. Doporučuji všem.

27.11.2022 4 z 5

Rabínova dcera Rabínova dcera Reva Mann

Johna : Je zde vylíčení život ultraortodoxních Židů. Je velký rozdíl mezi ultraortodoxní judaismem, tradiční ortodoxii a moderní ortodoxii. Jinak skvělá kniha, těší mě, že vyšla i v Čechách. Jen škoda, že chybí nějaké odborné vysvětlení jednotlivých judaistickych směru.

25.11.2022 5 z 5

Mormonka Mormonka Carolyn Jessop

Děsivé, zároveň fascinující. Kolik takových umlcených duší připadá na jednu odvážnou Carolyn Jessopovou?

25.11.2022 5 z 5

Robin Hood Robin Hood Alexandre Dumas, st.

Nevím, jestli to kdysi bylo překladem, nebo čím vlastně ale byla jsem zklamaná. Přece jen v porovnání s Hrabětem Monte Christo nebo Lady Hamiltonovou děj neuplynul tak svižně. Je možné, že mě dost ovlivnil tehdy vysílaný britský seriál.

23.11.2022 3 z 5

Za přísahu a lásku Za přísahu a lásku George Shipway

Skvělý obraz tehdejší Anglie v té nejsyrovejsi - a nejsurovejsi - podobě.

23.11.2022

Jmenuji se Ašer Lev Jmenuji se Ašer Lev Chaim Potok

Skvělá kniha, která mě - i její pokracovani- následovalo do Izraele. Rada se k ní vracím. Pan Potok psal skvělé knihy, jaká škoda, že jiz odešel na věčnost.

17.11.2022 5 z 5

Dlouhá bílá noc Dlouhá bílá noc Merja Otava

Kdysi jsem se k ní dostala čistě náhodou, musím říci, že se mi líbila a pokud bych ji měla po ruce, zase bych si ji ráda přečetla. Priska musela překonat svůj strach z neúspěchu v činnosti, na které ji velmi záleželo - psaní a přestat se srovnávat se zdánlivě úspěšnější sestřenicí. Mimochodem Priska mi byla velmi blízká i svým negativním vztahem k matematice.

16.11.2022 4 z 5

Vlčí jáma Vlčí jáma Jarmila Glazarová

Teta Klára a stará Petronila - dvě kladne záporné, nebo snad záporné kladne hrdinky. Dům Rydlovych byl jako past - ta hrozná ztuchlost, před kterou nebylo úniku. Není mi jasná jedna věc - Jana přece během casu dosáhla plnoletosti. Proč tedy neodešla?

16.10.2022 4 z 5

Wabi sabi Wabi sabi Beth Kempton

Tuto knihu by si měl přečíst každý. Jen škoda, že se mi nedostala do ruky o něco dříve.

10.10.2022 5 z 5

Lekce pro život Lekce pro život Ewa Ostrowska

Knihu jsem poprvé četla v šesté třídě a od té doby jsem se k ní mnohokrát vrátila. Je místy trochu tezkopadna, ale celkově se čte dobře. Tři dívky, které se sešly na gymnáziu - přehnané arogantní a zdánlivě sebevědomá Magda, snobska Eva a ticha Anka. Jak snadné bylo tehdy Magdu a Evu odsoudit. Ale za tou arogantní fasádou Magdy se skrývala nešťastná šestnáctiletá dívka, která díky prožitému traumatu z bouřlivého rozchodu svých rodičů přestala všem a všemu kolem důvěřovat. Eva, jak si myslela Anka, žila jako slepý mravenec, v prostředí, odkud nebylo vidět za zeď z oslepujiciho pozlátka. Ale postupně otevírala oči a procházela bolestným poznáním, že její úžasná a efektní matka je jen prázdnou skořápkou, naopak otec, kterým, protože ho nechtěně viděla matčinyma očima, pohrdala, ale nakonec poznala, že on je tím hodnotným člověkem, kterého si má vážit. Anka se ne vždy směřovala se svou roli v početné rodině, ale nakonec zvládla zkoušku, které byla po otcove nehodě hlavně matka a ona vystavena, s úspěchem. Otevřený konec se mi líbil. Hlavně dialog Evy a matky v garáži.

06.10.2022 4 z 5