OldaB OldaB komentáře u knih

Vlk samotář Vlk samotář Miroslav Žamboch

Rozsáhlá sága pokračuje, zde Žamboch výborně pracuje s nástupem magie. Škoda, že dalších příběhů se hned tak nedočkáme.

11.02.2020 5 z 5

Punisher: Vítej zpátky, Franku část 2 Punisher: Vítej zpátky, Franku část 2 Garth Ennis

Rusák je zvíře. Občas je to až trapné, ale já mám pro Ennise prostě slabost.

10.02.2019 5 z 5

Punisher: Vítej zpátky, Franku část 1 Punisher: Vítej zpátky, Franku část 1 Garth Ennis

Frank je sadistický zabiják, který vás s úsměvem přilepeným v koutku bez mrknutí oka zmasakruje. Tedy pokud jste členem mafie. Nebo překupník s drogami. Nebo jiný typan, který si to prostě zaslouží. Kdysi to byl velký návrat a dobré je to pořád.

Skrýš Skrýš Masasumi Kakizaki

Občas problém s orientací v kresbě, ale jinak typická japonská úchylárna. A ty já můžu.

07.02.2019 4 z 5

Conan z Cimmerie. Svazek I Conan z Cimmerie. Svazek I Jean-David Morvan

Pro milovníky Conana povinnost. Kresba různá a přesto zajímavá, dobře se povedlo vytvořit atmosféru hyborského světa.

Ďábelská záležitost Ďábelská záležitost Ed Brubaker

O něco slabší než první díl, ale pořád skvělé. Doufejme, že to bude vycházet dál. Souhlasím, že bych uvítal rychlejší vydávání.

Daredevil: Zmrtvýchvstání Daredevil: Zmrtvýchvstání Frank Miller

Pro mě jedna z nejlepších knih celé série. Miller s precizností neurochirurga rozleptává psychiku Matta Murdocha. Ten se nakonec vrací mnohem silnější, některé věci ale nelze vrátit zpátky.

02.01.2019 5 z 5

Uncanny X-Men: Dark Phoenix Uncanny X-Men: Dark Phoenix Chris Claremont

X-meny můžu a vůbec mi u nich nevadí starší příběhy, právě naopak. I po druhém čtení výborné, hlavně výborná práce s jednotlivými charaktery.

02.01.2019 5 z 5

Smrt je mi v patách Smrt je mi v patách Ed Brubaker

Brubaker opět nezklamal. Trochu mě překvapily hororové prvky, ale zpracované je to výborně. Už se těším na další díl, který si dám na nový rok.

01.01.2019 5 z 5

Češi 1977: Jak z rock’n’rollu vznikla Charta 77 Češi 1977: Jak z rock’n’rollu vznikla Charta 77 Pavel Kosatík

Výborně zpracované formou koláží. Atmosféra.

02.01.2018 5 z 5

The Brave and the Bold: Vládci štěstí The Brave and the Bold: Vládci štěstí Mark Waid

Z hlediska DC kompletu spíše slabší kousek, na druhou stranu se můžeme setkat s novými hrdiny.

02.01.2018 3 z 5

Batman: Ticho: Kniha druhá Batman: Ticho: Kniha druhá Jeph Loeb

Také druhý díl drží laťku vysoko, zakončení naplňuje mé očekávání.

Tajná historie Twin Peaks Tajná historie Twin Peaks Mark Frost

Asi ne úplně to, co jsem očekával, přesto výborné. Po nějaké době zase kniha, od které jsem se nemohl odtrhnout. Přesně vystihuje tajemno a podivnost kultu Twin Peaks. Já prostě miluju záhady.

Střepy z Apokalypsy Střepy z Apokalypsy Vladimír Šlechta

Dříve jsem už četl knížku z tohoto cyklu, takže jsem se orientoval lépe. Čtivé povídky, navíc inspirované videohrami. Co více si přát. Postapo mám rád a musím říct, že Šlechta ho rozhodně umí.

31.12.2017 4 z 5

Tak trochu jiné a divné čtení. Ale po pravdě, líbilo se mi to. Hlavně ta první povídka je naprosto famózní.

31.12.2017 4 z 5

Spirála #1 Spirála #1 Džundži Itó

Moc jsem o tom dopředu nevěděl, ale příjemně mě to překvapilo. Hororová atmosféra, šílené nápady. Celé to někam směřuje a mě láká objevovat další střípky tohoto podivného příběhu.

30.09.2017 5 z 5

JLA: Babylonská věž JLA: Babylonská věž Mark Waid

Dobré, hodně dobré. Závěr trochu vyšuměl do ztracena, ale hlavní myšlenka je rozhodně znepokojivá.

30.09.2017 4 z 5

České milenky nacistů České milenky nacistů Václav Miko

Dobrý nápad, ale mizerně zpracován. Autor často spekuluje bez podpory faktů, také literárně je to občas slabší. Redakční práce zřejmě minimální.

29.12.2016 2 z 5

Hulk Hulk Paul Jenkins

Ale proč ne, četlo se to dobře. Hlavně jsem rád, že jde o modernější pojetí a čtení každé stránky mi tak netrvá sto let.

21.12.2016 4 z 5

Krev, pot a skluzy - Ivánku, kamaráde... Krev, pot a skluzy - Ivánku, kamaráde... Petr Čtvrtníček

Co dodat, prostě klasika. Naživo to je samozřejmě o level výš.

21.12.2016 4 z 5