Palorizek85 Palorizek85 komentáře u knih

Po stopách bludiček Po stopách bludiček Ludvík Souček

První část knihy je 100% propadák - vykonstruovaný případ s naprosto nelogickými a absolutně nepodloženými souvislostmi - prostě hrůza. Druhá a třetí část již stála za to.

14.07.2019 4 z 5

Rozdělení Rozdělení Richard A. Knaak

Výborný závěr celé série. Od počátku do konce udrží v napětí. Chuťovka přečtená za dva dny u moře :)

13.07.2019 5 z 5

Rodinný kruh Rodinný kruh André Maurois

Dobře zpracovaná kniha, která ukazuje, že "hříchy rodičů" se dědí a vymanit se z nich může být celoživotním bojem. Popis ekonomické krize z pohledu francouzské ekonomiky také není k zahození.

12.07.2019 4 z 5

Duše démona Duše démona Richard A. Knaak

Napínavá kniha od začátku až do konce. Nemohu se dočkat na poslední díl trilogie.

08.07.2019 5 z 5

Děti z Hamlinu Děti z Hamlinu Carmen Carter

Kniha mi opět oživila dobrodružství hvězdné lodi Enterprice a její posádky. Zajímavý příběh, zvraty i rozuzlení. Rozhodně stojí za přečtení.

17.06.2019 5 z 5

Aurelián Aurelián Louis Aragon

Toto byla první kniha, kterou jsem za život vzdal...pomalost, rozvláčnost, nesourodost a naprostá hloupost...škoda času.

17.06.2019 odpad!

Případ Baskervillského psa a další příběhy Případ Baskervillského psa a další příběhy Ludvík Souček

Zajímavé povídky asi i tím, že je sci-fi/krimi zasazeno do částečně českého prostředí. Nicméně "něco" tomu chybělo...

08.05.2019 4 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Tato kniha mě vůbec neoslovila. Její jedinou výhodou byl snad jen nízký počet stran.

08.04.2019 1 z 5

Spalující nenávist Spalující nenávist Markus Heitz

Nádherné, plné zvratů, intrik, překvapivých událostí, atd. Zkrátka dechberoucí.

24.03.2019 5 z 5

Citová výchova Citová výchova Gustave Flaubert

Upřímně? Nic moc. Takový průměr. Je to kniha o nestálém, nerozhodném až tragickém mladém muži, co vlastně neví, co chce a utápí se v nenaplněné lásce. Pravda v bledě modrém je to kniha i o dnešní nerozhodné generaci, nicméně v tomto podání často doprovázeném nezáživným popisem okolí mě to neoslovilo. Kdyby kniha byla o polovinu menší, snad by to bylo i záživnější – nicméně tímto nešvarem "zdlouhavých" popisů trpěla většina autorů dané doby.

11.03.2019 3 z 5

Strážci míru Strážci míru Gene DeWeese

Šlo to, na 5 hvězdiček to asi není, ale 3 bych tomu taky asi nedal. Žádný zásadní zvrat v knize nečekejte - ten kdo viděl seriál, tak již bude znát předpokládaný vývoj.

04.03.2019 4 z 5

Depresivní onemocnění - prokletí silných Depresivní onemocnění - prokletí silných Tim Canthoper

Lehce ale dobře popsané onemocnění klinické deprese spolu s praktickými kroky a léčebnými postupy. Vše velmi stravitelnou podobou.

22.02.2019 5 z 5

Krkavčí láska Krkavčí láska Peter Wawerzinek

Chápu, co tím autor chtěl říct, ale jeho styl se mi moc nezamlouval. Příběhy jsou prokládány chaoticky seřazenými výjevy pocitů, které hraničí s "tripem". Autora je mi líto a jeho kruté dětství je smutné. Jako knihu to však pozitivně hodnotit zkrátka nemohu.

03.02.2019 2 z 5

World of Warcraft: Kronika 3 World of Warcraft: Kronika 3 Chris Metzen

Opět maximální hodnocení. Pro fanoušky je to jasná volba, i když mi přijde, že některé pasáže by zasluhovaly trochu více rozsvést.

08.12.2018 5 z 5

Nejzazší hranice Nejzazší hranice J. M. Dillard

Kniha lepší než film. Kéž by i dnešní Star Trek měl tolik duchapřítomnosti v ději jako to bývalo v těchto knihách.

09.09.2018 5 z 5

Křižáci Křižáci Henryk Sienkiewicz

Výborná historická kniha ukazující druhou stranu mince "křižáků". Příběhově je to velmi čtivé a přibližuje to i pojem rytířství, byť musím říct, že dle mého to s tou ctí postavy přehánějí. Jistě, dnešní doba je opačný extrém, ale i tak nic se nemá přehánět.

01.09.2018 5 z 5

Studna věčnosti Studna věčnosti Richard A. Knaak

Perfektní úvod do další fantasy ze světa Warcraftu - přečetl jsem to jedním dechem na dovolené za 2 dny a bylo to super!

14.07.2018 5 z 5

Ženevský podvod / Vánoční seznam / Už žádná tajemství / Hora mezi námi Ženevský podvod / Vánoční seznam / Už žádná tajemství / Hora mezi námi James Twining

Všechny příběhy jsou výborné. Myslím, že každý čtenář si v této knížce něco najde.

14.07.2018 5 z 5

Triumf trpaslíků Triumf trpaslíků Markus Heitz

Nádherný závěr celé série s dramatickým rozuzlením. Už se těším na legendy alfů :)

02.07.2018 5 z 5

Vyrovnaný účet / Zimní zahrada / Génius zámků / Nezkrotní koně Vyrovnaný účet / Zimní zahrada / Génius zámků / Nezkrotní koně Dick Francis (p)

Hezký soubor čtení pro příjemné oddechové odpoledne.

12.06.2018 5 z 5