patrik9506 patrik9506 komentáře u knih

Záhada opuštěné vily Záhada opuštěné vily Thomas Brezina

Velmi zajímavá kniha. Klub tygru mám rad, přečetl jsem všechny díly a rad se k nim znovu vracim.

06.03.2023

Safari v ohrožení Safari v ohrožení Thomas Brezina

Děj:
Parta tří kamarádů z klubu tygrů - Biggi, Patrik a Luk se vydávají na strašlivé safari, kde musí polapit nebezpečné pytláky. Podaří se jim pytláky chytit?

22.06.2022 5 z 5

Ďábelský parník Ďábelský parník Thomas Brezina

Skvělá kniha, neomrzí ani po několika letech a přečtení.

22.06.2022

Po stopách yettiho Po stopách yettiho Thomas Brezina

Děj:
Biggi a luk lyžují na hoře Gamskogel. Při lyžování objeví Biggi stopu sněžného muže - yettiho. Luk na lyžích několikrát spadne a udělá si pár modřin. Narází na Patrika, který se účastní juniorské soutěže ve snowboardu. Biggi dorazí do pokoje a zjistí, že ji někdo vykradl. Jde s tím za recepční ta ji oznámí, že jsou její věci přestěhované do pokoje 113, kvůli prasknuté vodovodní trubce v jejím původním domě. Biggi zjistí, podle košíku s ovocem, že pokoj měl být určený původně pro někoho jiného. Ten den v noci se začnou dít divné věci. Patrika se pokusí někdo otrávit a stejný člověk podstrčí Biggi pode dveřmi skládanku, která má být zjevně určená pro pana Marshalla, pro kterého byl původně pokoj určen. Biggi obdrží další dopis, ketrý je velmi zvláštní a Biggi nedává smysl, potom ho ale vyluští a zní: AKCE ZRUŠENA. Tygři jdou na večeři, tam je obsluhuje velmi nešikovná Valerie - dcera majitelky hotelu Hubertus, ve kterém bydlí.
Následujícího dne vrcholí přípravy na juniorský závod, ve kterém soutěží i Patrik. Luk zahlédne muže, který pronásledoval Biggi u chaty, ve které hledala stopy. Muž se domlouvá po telefonu spolu s komplicem, jestli mají spustit lavinu, protože tam slídí Biggi a Patrik. Luk vše zaslechne a zachrání Biggi a Patrikovi život. Stačilo spojit v mechanismu u rozťaté jedle bleskem spojit kabel A s kabelem D. Nakonec má ve všem prsty Valerie s kamarádem Georgem.

Děsivá helikoptéra Děsivá helikoptéra Thomas Brezina

Děj:
Při procházce městem a parkem v New yorku se snese s oblohy děsivá helikoptéra. Unese tři tygry. Biggi a Luka pustí, ale Patrika si nechají, protože si myslí že je to Barry Baxter Patrikovo dvojník. Patrika unesou do černé místnosti a připnou mu na ruku hodinky, ve které má být údajně skryta bomba. Únosce dá Patrikovi úkol. Musí večer, až přijde jeho fanynka do jeho šatny přimět, aby s ním šla na střechu. Únosce dotyčnou fanynku Barryho Baxtera unese stejnou helikoptérou jako Patrika. Také je umístěna do černého pokoje. Celý případ skončil naštěstí šťastně a nic se nikomu nestalo.

Oživlá mumie Oživlá mumie Thomas Brezina

Krásné ilustrace a krásně vymyšlený děj. Děj je o:
Kamarádi z Klubu tygrů pátrají v pyramidě, kde je pronásledují postavy ze Starověkého Egypta. Pak oživne mumie faraona jménem Amamon. Na konci se ukáže, že pronásledovatelé a zloději vykopávkových pokladů jsou Amanda Šustrová a další členové archeologické skupiny profesora, lukovo strýce.

Pobřeží koster Pobřeží koster Thomas Brezina

Kniha se mi moc líbila. Zaujala mě popisem děje. Půjčil jsem si ji v knihovně a toužim si jí koupit. Krásné ilustrace a hezky vymyšlený děj.

Ukradený vynález Ukradený vynález Thomas Brezina

O knížku jsem toužil dlouho, když jsem si jí půjčil v knihovně, byl jsem úplně u vytržrení. Příběh byl moc krásný. Brezina umí psát knížky, které čtenáře přímo vtáhne do příběhu a čtenáři se s hlavními postavy, chtějí setkávat pořád a pořád.

Létající přízrak Létající přízrak Thomas Brezina

Krásná knížka. I po několika přečtení neomrzí. Thomas Brezina umí opravdu moc dobře psát. Knížek ze série Případ pro tebe a klub tygrů mám celkem čtyři a pořád mě dokážou upoutat tak, že přečtu klidně i dva díly týdně. Kdybych nepracoval možná bych přečetl i čtyři díly.

Záhada divokých duchů Záhada divokých duchů Thomas Brezina

Krásné ilustrace, jeden úkol ubil v nové verzi ve starém vydání Případ pro tebe a tygří partu se mohla řešit i zpráva s Lukem, kterou posílala Elena baterkami do hřebčína.

Chrám hromů Chrám hromů Thomas Brezina

Kniha byla moc dobrá. Nejvíc napínavá byla část, kdy klub tygrů vstoupil do chrámu hromů. Brezinovi se tato kniha velmi líbila.