pazdy15 pazdy15 komentáře u knih

Ponorka Ponorka Lothar-Günther Buchheim

Velice kladně hodnotím technické údaje a parametry a celkově se mi líbilo vyprávění v technických pojmech. Každopádně od cca půlky knihy je příběh jednolitý a vcelku repetitivní, hlavně to zdlouhavý popisování počasí, to byl masakr. Hlavní postava (autor) mi byl neskutečně protivnej... A teď odlehčeně ale upřímně - jediný co dělal bylo to, že buď spal, nebo lezl na můstek pozorovat. Jen komandoval a na práci skoro nesáhl, důstojník jak fík :D A takovej tam pak pomlouvá Göringa.

28.01.2021 3 z 5

Deník z Guantánama Deník z Guantánama Mohamedou Ould Slahi

Knížka zajímavá a příběh k neuvěření krutý. Nicméně cca od půlky knihy se děj stává stále více stereotypní a ten konec mě taky moc neoslnil. 3 z 5

27.03.2018 3 z 5

Na Berlín! Na Berlín! kolektiv autorů

První polovina knihy mě vůbec nechytla, vzpomínky typu vyprávění z válečných dopisů je sice naturální a dojemné, ale za prvé to už je mi několikrát známo z lepších děl, a za druhé mi tam chybí ta akce a ten děj té války. Nicméně od poloviny se tu a tam vyskytla -díky bohu- přímá řeč a "něco" se dělo. Jinak je to kniha typicky komunistická, což dokazují prakticky všechny stránky, nalezneme tam totiž neustálé opěvování mistra Stalina a ideologie jím vedené. Ale to se nesmí brát jako velké negativum, proč by to teda po válce psali , kdyby nechtěli vyjádřit svoje pocity a víru vůči rudé vládě ?

10.11.2016 2 z 5

Dvacet tisíc zlodějů / Veteráni Dvacet tisíc zlodějů / Veteráni Eric Lambert

Knížka naprosto suprova. O odvaze, přátelství a hrdinských činech, které provázejí právě přátele ve zbroji. Jedna z mála knih, u které jsem brečel, opravdu dojemný příběh pěšáků odsouzených .... Doporučuji

07.11.2016 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Hrál jsem hru dle předlohy, právě této knihy. No co bych to byl za čtenáře, kdybych si to nepřečetl. Knížka je velice poutavá, příběh naprosto skvělý, napětí je zde až až, a ač nejsem příznivcem postapo knih, tak Metro mě fascinovalo. No jednoduše - knížka se četla jedním dechem a příběh mě natolik zaujal a naplnil, že rozhodně půjdu do pokračování série Metpo 2033 s ještě větším očekáváním.

06.11.2016 5 z 5