pebblebubs pebblebubs komentáře u knih

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Ze začátku jsem byla nadšená, horská tematika mě zaujala a těšila jsem se, co přijde. Bohužel, příběh začal být hrozně zdlouhavý, což by samo o sobě nevadilo, kdyby mě konec nějakým způsobem překvapil nebo nadchnul. Místo toho jsem posledních 100 stran přemýšlela, jaká bomba přijde, ale nepřišlo nic.
Také souhlasím s předchozími komentáři – je to první kniha, kde jsem si musela dělat poznámky o postavách a často se k nim vracet. To i z toho důvodu, že popis postav přicházel tak strašně náhodně v průběhu celé knihy, někdy až úplně nakonec.
Obdivuji autorčinu schopnost proplést tolik postav a příběhů dohromady, bohužel rozpletení většiny z nich se čtenář nedočká a nedá mi to se neptat, co bylo tedy účelem, zda otestovat čtenářovu paměť, nebo je držet v nevědomosti i po dočtení knihy. Jediné pozitivum bych dala za styl psaní. Občas mě některé výlevy rozesmály, ale spočítala bych je na prstech jedné ruky. Na oddychové čtení super, pokud nejste fanoušky velkých zvratů a odhalení tajemství, což bych v knize s tímto názvem tak nějak očekávala.

08.08.2024 2 z 5