Péťa Z. Péťa Z. komentáře u knih

Písmenka s říkadly Písmenka s říkadly neznámý - neuveden

Hezké říkanky! Knížka stojí za koupi.

06.12.2023 5 z 5

Medvídek na zahradě Medvídek na zahradě Katarína Macurová

Četla jsem dcerce u kamarádky. Knížka je milá, ale okénka od malé sousedky teda vůbec nevydržela její zřejmě nešetrné zacházení. U nás doma takhle knížky nikdy netrpěly. :-) A to máme dokonce jiný díl, který má stejný systém posuvných okének... Nicméně bych knížku doporučila živějším dětem tak od tří/čtyř let.

06.12.2023 4 z 5

Dětské písničky pro předškoláky a malé školáky Dětské písničky pro předškoláky a malé školáky Jimmy Tanaka

Perfektní knížka třeba do auta. :-)

09.10.2023 5 z 5

Čert a káča Čert a káča Renata Frančíková

Malé leporelo do ruky s přívětivými ilustracemi, příběh se čte svižně.

09.10.2023 4 z 5

Moje první klasika Moje první klasika Marion Billet

Krásně ilustrované hudební leporelo potěší nejmenší čtenáře. :-)

01.09.2023 5 z 5

Můj obrázkový slovníček Můj obrázkový slovníček neznámý - neuveden

Držátko je bezva vychytávka. :-)
Leporelo obsahuje hodně obrázků z různých oblastí. Pěkné.

01.09.2023 5 z 5

Jak jsem velká? Bublinky Jak jsem velká? Bublinky Kateřina Brouk

Doporučuji celou sérii těchto sešitů - samolepky se opravdu dají opakovaně přelepit. Pro zabavení dětí ideální dárek. :-)

21.04.2023 5 z 5

Cesta autobusem Cesta autobusem Josef Vyskočil

Leporelo jsme s dcerkou prohlížely v knihovně. Všechny pohyblivé části jsou odolné a různorodé. Knížečka je hezky ilustrovaná.

14.04.2023 5 z 5

Pejsek a jeho kamarádi Pejsek a jeho kamarádi Janet Allison Brown

Přečteno v čekárně pediatrie. :-)

Moc hezky zpracované leporelo s pěknými obrázky.
Pejsek chce po jednotlivých zvířátkách, aby štěkala jako on. Každé zvíře se snaží opakovat po pejskovi, ale stejně vydá pro něj charakteristický zvuk. Až koník pejskovi objasní, že štěkat umí jen psi. :-)

28.03.2023 5 z 5

Velká kniha pro malé mistry 2. Velká kniha pro malé mistry 2. Ursula Barff

Bohužel "dvojka" nepřináší téměř nic nového. Většina technik se objevila už v první knize, zde jsou jen s menšími obměnami.

14.01.2023 3 z 5

Jak mluví zvířáta? : první otázky a odpovědi Jak mluví zvířáta? : první otázky a odpovědi Katie Daynes

Krásně zpracované leporelo s odklápěcími okénky nabízí zajímavé postřehy ze zvířecí říše.
Doporučuji k zakoupení pro nejmenší čtenáře. :⁠-⁠)

14.11.2022 5 z 5

Kam patřím? Bublinky Kam patřím? Bublinky Kateřina Brouk

Krátké říkanky se sice příliš nerýmují, ale o tom to úplně není. Jde o zábavu při nalepování!
Samolepky se dají opakovaně přelepit, to je velká výhoda. Ilustrace jsou roztomilé a nejmenší šikuly zaujmou.
Doporučuji dětem od dvou let.

25.10.2022 5 z 5

Památníček. Narodil se človíček Památníček. Narodil se človíček Jarmila Langerová

Útlá knížečka na památku, která obsahuje opravdu základní informace při narození miminka.
Je zde prostor na fotografie 10x15 cm nebo menší formát, vyplňujeme jednoduchý rodokmen... Vzpomínkové milníky jako první koupání, jízda v kočárku, úsměv, zoubek, krůčky, slůvka, Vánoce, narozeniny a jiné doplňují roztomilé básničky.
Na konci je přehled přibývání na váze a růstu do výšky do tří let.
Klidně bych vynechala dvoustránku Křtiny.
Nejhezčí jsou ilustrace. :-)

17.08.2022 5 z 5

Diagnostika dítěte předškolního věku Diagnostika dítěte předškolního věku Jiřina Bednářová

Užitečná publikace zejména pro začínající učitelky mateřinek.

15.07.2022 5 z 5

Krtek a rozdíly Krtek a rozdíly Jiří Žáček

Kromě pěkných říkanek o rozdílech (ticho/hluk, měkký/tvrdý, zápach/vůně, tma/světlo, slaný/sladký, daleko/blízko) mě zaujaly otázky a tematické postřehy dole na každé stránce.

Víte třeba, proč má zajíc dlouhé uši? :-)

20.06.2022 5 z 5

Moje první zvířátka Moje první zvířátka neznámý - neuveden

Odolné leporelo vhodné k poznávání domácích zvířat. Tyto ilustrace se u nás doma opakovaly i na vodolepkách do vany a na pěnovém koberci (maxi puzzle). Doporučuju. :-)

29.05.2022 5 z 5

Byla jednou koťata Byla jednou koťata Ljuba Štíplová

Pěkné čtení pro malé lumpy do školky. :-) Knížku si pořídíme i domů.

23.05.2022 4 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Jo, tohle mě baví! Sledovat Willa, jak dospívá, prožívat s ním jeho dobrodružství, těšit se na další pokračování příběhu. :-)

17.05.2022 5 z 5

Hon na lovce Hon na lovce George R. R. Martin

„Zuřivost, ano, nějak s tím souvisela zuřivost, ale nikoliv nenávist. Nenávist znamená, že dotyčného znáte, že o něj projevujete zájem. Zuřivost vás nad všechno povznáší – nad morální zásady, nad strach, nad sebe sama. Nenávist znamená, že vás někdo ovládá.“

„Chtěls vědět, jak se to má s tvrdým pitím. Povím ti to. Díky chlastu dokáže člověk vystát věci, který vystát nemůže. Uvolňuje ho způsobem, jakým ho neuvolní nic jinýho. Když je člověk pod parou, je to, jako by byl sám. Všechno je možný. Všechno je skvělý. Je to, jako bys měl v ruce blesk. Není nic, co by v člověku vyvolalo takový pocit úplnosti.“

„Já jsem Ramon Espejo,“ namítal Ramon. „A ty seš prolhanej hajzl s dechem smradlavým jak rusácká prdel.“
„Ani jedna z těchto věcí není pravda,“ oponoval mu Maneck trpělivě.

Na severní obloze se vršila mohutná mračna, hromadila se v bílých, šedých a žlutých kupách, jež byly posety zelenými balony – rostlinami s měchýři vodíku, kterým říkali nebeské lilie a které pomalu a líně vířily v prostoru, kam je zavanuly silné větry, v nichž se převalovaly jako medúzy v oceánu.

Cestou na jih se měnily lesy. Ledokořeny s ostře zakončenými listy předávaly žezlo krajkám dubů houbovitých. Na obloze nad nimi se vznášely nebeské lilie, vítr vanoucí v horních vrstvách atmosféry je snášel na jihovýchod. Vzdálená těla měchýřnatých rostlin vypadala na pozadí modře klenuté oblohy jako tmavozelené tečky. Jedna předčasně vyzrálá kolonie rozkvetla a vypouštěla žluté a červené stuhy, které byly pravděpodobně několik kilometrů dlouhé, třebaže byly tak daleko, že je Ramon dokázal zakrýt palcem. Až se k tomuto předvoji přidají další, na obloze to bude vypadat, jako by do vesmíru odplouvala celá květinová zahrada.

Perfektní knížka, pro mě hodně čtivá i díky krásně vykreslenému prostředí. Chci pokračování! :-)

14.05.2022 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

(SPOILER) Kniha mě upoutala svou obálkou. Měla jsem o ní povědomí díky dobrému hodnocení. A rozhodně mě nezklamala.
Příběh Sage se mi líbil a čtivý styl autorky mě vtáhl naplno.

Myslím, že to, co si Sage zažila, prostě nejde jen tak přejít, i když se poprvé zamilovala a snažila se zapomenout...
Není těžké už na začátku uhodnout, kdo za vším stojí. Člověk se s takovým traumatem musí vypořádat po svém. A nejspíš k tomu potřebuje podporu okolí, takže vlastně to nejodvážnější, co pro sebe může udělat, je říct to nahlas.

I když se v románu řeší vážné téma, je to příjemné čtení. Normálně jsem se vrátila o několik let v čase a připitoměle se uculovala, když se Sage sbližovala s Lucou. Je tam spousta hezkých okamžiků, při kterých mě šimrali motýlci v břiše. No jó, asi bych se do Lucy taky zabouchla. :-)

Těším se, jak se to celé vyřeší v dalším dílu, který si brzy půjčím v knihovně. I když představu mám. ;-)
Jsem zvědavá, jestli se mi potvrdí moje podezření ohledně Gavina...

21.03.2022 5 z 5