PetraBery PetraBery komentáře u knih

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Mezigenerační román, prvotina oblíbené autorky. Z knihy je znát nevypsanost, další její tvorba je o něco lepší. Ale i tak odpočinkové, příjemné čtení. O lásce k irskému venkovu a nutnosti komunikace v rodinách.

13.09.2020 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Klasika čtená po více jak dvaceti letech. A stejně jako tenkrát, jsem i teď uchváceně četla souboj starého muže s jeho životní rybou. Ač krátký příběh, tak naprosto lidský, silný a výborně napsaný.

13.09.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Podařený psychothriller, kde všichni zúčastnění skrývají nějaké tajemství. Poklidnou čtvrtí otřese vražda mladé ženy. Může být vrahem někdo ze sousedů? Přiznám se, že názor na vraha jsem měnila několikrát a ve finále to autorka vymyslela ještě úplně jinak :o).

06.09.2020 4 z 5

Vzpomínky na Eriel Vzpomínky na Eriel Petra Stehlíková

Zajímavá zvláštní kniha, opředená tajemstvím. Proč byla Eriel již od dětství tak odlišná a co se opravdu před 10ti lety stalo? Audrey s novými přáteli hledá vodítka, jak odhalit minulost. Příběh psaný lehkou rukou, dobře čitelný, co mi vadilo, bylo dost chyb, za což nemůže autorka.

06.09.2020 4 z 5

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Druhý díl jsem četla jako první v pořadí, takže něco z děje jsem již věděla. Zpěvák Eric je idolem mnoha dívek, má velkou fanynkovskou základnu, do které patří i Tessa, se kterou si začne psát přes jiný soukromý Twitterový účet. I sláva a popularita má odvrácenou tvář, a samotu můžeme cítit i mezi velkým množstvím lidí.

06.09.2020 3 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Vtipná, osvěžující, bláznivá, ale i dojemná a smutná kniha od oblíbeného autora. Srdcovkou se pro mne nestane, přesto za přečtení stojí. Zajímavá skupina lidí, propletené osudy a vtipné postřehy s vážným podtextem. Autor to se čtenářem prostě umí v každém vydaném díle.

29.08.2020 4 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Krásná obálka, originální myšlenka různých dimenzí a přemísťování mezi nimi a sympatická hlavní hrdinka Marguerite. To jsou hlavní klady této knihy. Začátek mě moc nebavil, pak se děj více rozjel a ve finále jsem celkem spokojená. Pokud se mi dostane do ruky další díl, ráda si ho přečtu, za mne 3,5 hvězdy.

29.08.2020 3 z 5

Popel všechny zarovná Popel všechny zarovná Dominik Dán

Moje první "Dánovka" a určitě ne poslední. Vražda staré paní a mafiánské vyřizování účtů. Detektiv Richard Krauz, porevoluční doba, policejní praktiky. I když hodnocení knihy není tak vysoké jako u dalších dílů, mě to neodradilo a ráda budu ve čtení série pokračovat.

22.08.2020 4 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Jeden muž, dvě ženy - matka a přítelkyně. Co všechno je člověk schopen udělat pro své nejbližší nejen v těžké chvíli, jak někdo dokáže jít i přes mrtvoly za svým... Matku Lauru jsem chápala víc než přítelkyni Cherry, ačkoliv mám děti zatím nedospělé. Kniha je rozhodně čtivá, hodnotím 3-4 hvězdy, za ten rychlý a useknutý konec dávám průměrný počet.

22.08.2020 3 z 5

Hříchy Hollywoodu Hříchy Hollywoodu Alessandra Torre

Chemie mezi Summer a Colem fungovala na jedničku, pohodová, vtipná, moderní verze pohádky, jak chudá dívka / žena ke štěstí a lásce přišla. Mě se to četlo moc dobře, takže 4 zasloužené hvězdy.

22.08.2020 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Již osmá kniha ze série Kim Stoneové, případ zemřelé třináctileté dívky na prestižní soukromé škole. Sadie je prvním, ale ne posledním případem smrti, Kim se se svým týmem pouští do vyšetřování, které je akční, spletité a vůbec ne jednoduché. Konec mě osobně hodně zamrzel, ale i takový je život.

10.08.2020 4 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Krásný smutný dojemný příběh. Hlavní hrdince Holly zemře manžel Gerry, a ona téměř celý rok po jeho smrti každý měsíc otevírá vzkaz, který jí napsal. Začíná žít svůj život bez Gerryho a je to pro ni sakra těžké. Přesto zjišťuje, že život za to stojí.

10.08.2020 4 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Notoricky známá klasika zamilovaného souseda k dívce lehčích mravů Holly, zasazená do ulic a činžáku poválečného New Yorku. Novela o americkém snu, kdy po těžkém dětství Holly touží žít dle svého naplněný život. Krátké dílko, ze kterého se dle mého dalo vytěžit mnohem více. Film jsem zatím neviděla, možná to někdy napravím.

05.08.2020 3 z 5

Když Anna zmizela Když Anna zmizela Alex Lake

Jak dopadne únos malé Anny si lze přečíst již na obalu knihy. Kdo za celým podnikem stojí jsem zjistila v průběhu čtení, indicií bylo dle mého dost. Kniha se četla celkem dobře, ale žádná pecka to za mě není, konec až příliš překombinovaný.

05.08.2020 3 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Po několika letech jsem se vrhla na dočtení této série. Po pár stránkách jsem plynule vklouzla do děje a užila si konečné zúčtování démonů a nefilů. Anna i Kaidan jsou jako ústřední dvojice skvělí, jen poslední bitva mi přišla na finále málo velkolepá. Ale celkově pěkná série.

31.07.2020 4 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Jednoduchý příběh o první lásce vysokoškolské studentky Bliss a jejího učitele Garricka. Vtipné i trapné momenty provází její cestu nejen za ztrátou panenství, ale i hledáním sama sebe. Pěkná oddechovka nejen pro náctileté.

31.07.2020 3 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Příjemné, rychlé, odpočinkové vzpomínky malého chlapce Edy přestěhovaného z Prahy na venkov. Nelehká doba viděna očima dítěte psaná krásným jazykem, autorem, jehož knihy jsou vždy pohlazením na duši.

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Příběh patnáctileté dcery vražedkyně Annie / Milly, která matčino vraždění malých dětí ukončí udáním na policii. Může začít nový život v jiné rodině po takovémto dětství? Psychothriller jak má být, konečně rozuzlení až tolik nepřekvapilo, nějaké náznaky určitě byly, ale jinak na prvotinu čtivé dílo.

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Na dovolenou opravdu dobrá volba, znovu se po delší době vydat do skvělého fantasy světa, který autorka vytvořila. Ačkoliv jsou průvodci tohoto dílu Chaol a Nesryn, Aelin chyběla, přesto se nejedná o výplňový díl. Za mne fakt povedená a čtivá série, těším se na poslední díl.

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Malá Lilly není jako ostatní děti, a proto je do svých devíti let zavřená na půdě rozlehlého sídla svých rodičů. Lillyinu linku střídá příběh Julie, která toto sídlo zdědí a odhaluje tajemství nejen domu, ale hlavně vlastní rodiny. Kniha o velké krutosti některých lidí, nelehkém životě v cirkuse a lásce ke zvířatům. Čtivá smutná kniha.

17.07.2020 4 z 5