petraj30 petraj30 komentáře u knih

Nezapomeň na mě Nezapomeň na mě Ann Maxwell

Byla to taková lepší harlekýnka. Nijak dlouhá, šlo jen o ztrátu paměti a hledání sebe sama. Ale jako každá harlekýnka i tahle byla strašně přeslazená.
Hlavní hrdina byl naprosto skvělý, ale u této spisovatelky to není výjimka. Hlavní hrdinka zažila jisté trauma a musela se s tím vypořádat, z části po svém a hlavně s pomocí jiných.
Nebylo to špatné, ale zřejmě nejsem cílová skupina, protože to na mě nijak velký dojem neudělalo. Vím, že spisovatelka má rozhodně lepší knihy. Jediné, co se mi moc líbilo, byl nádherný popis krajiny a okolí.

18.05.2021 3 z 5

Kouzlo lásky Kouzlo lásky Kimberly Cates

Ten začátek byl podle mě moc chaotický a tak nějak jsem se v tom ztrácela, ale abych všechno správně pochopila, musela bych si celou knihu přečíst několikrát po sobě.
Hlavní hrdinka byla miloučká, ale zbrklá v úsudku a hlavní hrdina (už ani nevím, jaké jméno si na konci přivlastnil) byl skvělý i přes ztrátu paměti
Popravdě se mi líbil nejvíc ten konec, ale i ten byl v lecčem hodně zmatený. Ale byl to celkem pěkný příběh.

17.05.2021 3 z 5

Zajíček Ušáček Zajíček Ušáček Rene Cloke

Tuto knihu jsem v dětství moc ráda neměla, ale miloval ji můj mladší brácha. Upřímně řečeno, nevím, co na ní miloval. Zajíček byl velký rošťák, který neustále vymýšlel nějaké lotroviny namířené proti jeho pochybným kamarádům a naopak.
No jediné, co se mi na knize líbí, jsou krásné ilustrace, ale jinak ?....

16.05.2021 3 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Uff... Ten začátek byl skvělý, velmi napínavý a dobře vymyšlený. Všechno se odehrálo strašně rychle a najednou jsem se ocitla v jiném roce. Páni...Jenže jak to nakonec dopadlo? Tuto otázku jsem si kladla až do konečného odhalení. Ten střed byl takový táhlý, ale udržoval mě jistém napětí. Pořád jsem čekala na to hlavní.
Po tom klidnějším středu, to opět začalo všechno houstnout. Něco se vyřešilo, ale stalo se mnoho nového.
Jen matně přemýšlím, která postava mi byla sympatická. Spíš mi většiny z nich bylo líto. Byli to smolaři.
Ten konec byl pro mě překvapením. Skončilo to tak, jak zřejmě mělo, přesto mám kvůli tomu takový divný a stísněný pocit a kvůli celkovému příběhu ponurou a depresivní náladu.
Četlo se to dobře, bylo to napínavé, ale už se ke knize nevrátím. Myslím, že 4 hvězdičky si ta kniha přesto zaslouží.

14.05.2021 4 z 5

Nočný bozk Nočný bozk Sherrilyn Kenyon

Možná půjdu částečně proti proudu, ale mně se to strašně líbilo. Od úplného začátku až do konce. Vůbec jsem se od knihy nemohla odtrhnout, a přišlo mi to strašně napínavé.
Už v minulém díle se dali dohromady dvě nesmtelné bytosti. Cass byla narozdíl od nich smrtelná, ale patřila k tomu celkovému výčtu nadpřirozených tvorstev. A k tomu všemu byli s Wulfem dva zapřísáhlí nepřátelé.
Tento díl byl vážně v něčem jiný, ale já jej řadím jako druhý nejlepší. Krásné.

13.05.2021 5 z 5

Rozmarná Velvet Rozmarná Velvet Sue Rich

Tohle byl nejlepší díl, ale myslím, že to není jen trilogie, rozhodně to má nějaké pokračování. Byly tu nějaké náznaky.
Velvet mě stejně jako její předchůdkyně nevýslovně štvala, ale v tom příběhu se to tak nějak ztratilo. Morgan byl úžasný.
Bylo to vtipné, milé i pohodové čtení. Narozdíl od minulých dílů se pořád něco dělo. Bylo to krásné, ale neukončené

12.05.2021 4 z 5

Půvabná Jade Půvabná Jade Sue Rich

O něco málo lepší než první díl, ale taky to nebyla žádná výhra.
Všechno mi zkazila Jade. Na začátku byla sice až moc milá a ochotná, ale bohužel řídila se podle vlastní hlavy a vlastních úsudků a nic si nenechala vymluvit. Ale na konci to úplně pohřbila. Morgan se mi naopak moc líbil.
Příběh měl rozhodně lepší styl psaní než minule, ale i přesto je to příběh, ke kterému se zřemě již nevrátíte.

11.05.2021 3 z 5

Svůdná Amber Svůdná Amber Sue Rich

Čekala jsem trohu víc.
Hlavní hrdinka byla podle mě zhýčkaná až hanba. Chovala se jak spratek. A ta oslava narozenin?...Bože ...Clayton se mi celkem líbil. Byl to blázen, ale myslím to dobře, občas jsem se zasmála.
První půlka byla hrozně táhlá, druhá půlka byla akčnější, ale pořád nic moc. Ta detektivní zápletka nebyla špatná, spíš bych řekla, že to bylo asi to nejlepší na celé knize.
Bohužel mi moc nesedl styl psaní, ale jsem teprve na začátku, tak snad příště.....

10.05.2021 2 z 5

Pohádky a pověsti Pohádky a pověsti Božena Němcová

Abych pravdu řekla, všechny pohádky z této knihy jsem měla už přečtené z jiných knih, ale některé knihy byly ve velmi dezolátním stavu a někde zase chyběly stránky, proto jsem si všechny pohádky ani nemohla dočíst. Jsem moc ráda, že mám tuto knihu a konečně jsem se dozvěděla, jak to všechno dopadlo a mohla jsem to převyprávět i mým malým nezbedníkům. Krásné.
Kdo ví kolik knih od BN ještě najdu a kolik pohádek jsem od ní ještě nečetla:-)

09.05.2021 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Film jsem viděla dříve, a popravdě, kdybych ho neviděla, tak tu knihu asi zavřu po pár stránkách. Bylo to strašně zmateně popsané, zpola načaté myšleky, skoro žádná přímá řeč. Taky jsem se těžko orientovala v tom neustálém přeskakování časových linek. Ale ani nevím jak, pak jsem se začetla. Dokonce jsem nebyla schopná ani přeskakovat, jen jsem vytvale četla slovo od slova.
Megan a Rachel, dvě hrdinky, jedna sympatičtější než druhá. Teď budu hnusná, ale podle mě to byly jen dvě ubohé a zbytečné existence, které jsou zavislé na druhých. A Anna? Ta byla ještě horší, než ty dvě dohromady. Ale myslím, že tam snad nebyla jediná normálně uvažující bytost.
Až na ten začátek, jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Bylo to velice čtivě napsané, ale přesto to ve mně zanechalo hořkou a deprimující pachuť. I když to byl silný příběh, tak se přesto velice omlouvám všem svým oblíbeným uživatelům i ostatním uživatelům, kterým se kniha líbila, ale já se k ní už zřejmě nikdy nevrátím.

07.05.2021 3 z 5

Kráska ze Santa Fe Kráska ze Santa Fe Joan Johnston

Už samotný název napovídá, že půjde o kovbojku z divokého západu.
Nebyli tu jen dva hrdinové, ale všichni mi byli velmi sympatičtí. I ti malí chlapci byli úžasní.
Byl to úžasný příběh o nádherné divoké krajině, nehynoucí lásce, o tvrdých lidech i tvrdých lekcích a taky to může sloužit jako malá názorná ukázka, že život dokáže být taky tvrdý a nelítostný tak, jako divoký západ sám.
Mě se kniha moc líbila, určitě se k ní vrátím:-)

06.05.2021 4 z 5

Křišťálový pramen Křišťálový pramen Ann Maxwell

Pěkné oddechové a romantické čtení na jedno odpoledne.
Oba hlavní hrdinové se mi moc líbili, ale Rio musel sám sebe hledat poněkud déle.
Vůbec bych se nezlobila, kdyby tam byla ještě nějaká konfrontace s Turnerem.
Ta romantická linka byla moc pěkná, ale popravdě se mi více zamlouval popis přírody a chodu na farmě.
Kniha se příjemně četla, i když se nabízeli možnosti, jak děj oživit a prodloužit.
Možná se k tomu za nějaký čas vrátím.

05.05.2021 4 z 5

Králův mstitel Králův mstitel Kathleen Harrington

Začátek knihy byl slibný, i když to samozřejmě mohlo působit jako klišé. Sice to bylo celkem čtivě napsané, ale v podstatě se tam nic moc nedělo. Bohužel jak příběh pokračoval, tak jsem si ani nebyla jistá, co tím spisovatelka míní. Snažila se tu knihu asi nečím nesmyslným nafouknout, tak tam dosadila další postavy. Bohužel to na mě moc nezapůsobilo a ten konec... šlo to vymyslet určitě lépe.
Rory měl určitě svatou trpělivost, ale Joannu bych něčím vzala po hlavě. A popravdě, myslím si, že Joanna nebyla do Roryho vůbec zamilovaná.
Mělo to sestupnou tendenci. Ten začátek byl rozhodně nejlepší, ale po druhé si knihu zřejmě nepřečtu

04.05.2021 3 z 5

Jenom můj Jenom můj Ann Maxwell

Příběh se mi celkem líbil, i když si myslím, že jednička byla lepší. Už v první půlce jsem to chtěla chvílemi vzdát, protože se mi hlavní hrdinka vůbec nezamlouvala. Chovala se jako rozmazlený spratek a zatvrzelá jeptiška. Teprve po čase vyjde najevo proč dělala takové cavyky kolem všeho. Ale po té se změnila jako mávnutím kouzelného proutku. Potom se mi ten příběh moc líbil.
Wolf se mi celkem zamlouval, ale zase na konci, si myslím, že to bylo zase zbytečné všechno prodlužovat.
Moc se mi líbilo to jejich cestování a taky jsem se občas zasmála, jak se Jessi snažila adaptovat. Jednička byla lepší, ale tohle taky nebylo špatné:-)

03.05.2021 3 z 5

Šípková Růženka Šípková Růženka Dagmar Klementová

Na této knize jsem vyrůstala. Obsahuje ty nejznámější i ty méně známé pohádky. Tahle kniha pro mě zůstává originálem, i když skutečnost je možná jiná. Nějaký spisovatel pohádku převzal a dosadil svou vlastní invenci a člověk už ani potom neví, která pohádka byla ta úplně první .
Tuhle knihu mi mamka četla, když jsem byla malá a když se mi později dostala do ruky kniha s podobnou pohádkou, dívala jsem se na ni už jako na tu druhou. Není Popelka jako Popelka.
Milovala jsem pohádku O třech prasátkách a Fanta Giro krásná tvář (až na nějaké drobnosti:-)).
Ty obrázky v knize jsem jako malá vnímala spíš negativně. Některých obrázků jsem se dokonce bála. Ale je to náš rodinný poklad. Už je tak stará, že může i do muzea, protože některé stránky se mi drolí v ruce :-)

02.05.2021 5 z 5

Vášeň a strach Vášeň a strach Nora Roberts

Kdybych tak tušila, jaká kniha se mi dostala do rukou, tak to ani nezačínám číst. Věděla jsem, že to bude nudné, naivní, nezáživné a nemýlila jsem se.
První díl jsem přečetla jen s velkými obtížemi a strašně jsem přeskakovala, u druhého dílu jsem byla ráda, že jsem dočetla první větu. Takže nedočteno. Je mi to líto, ale nedalo se to.

30.04.2021

Jenom on Jenom on Elizabeth Lowell (p)

To byla nádhera. Sice nemám moc ráda takovéto příběhy, ale zrovna tento se četl úplně sám.
Willow mě občas svým chováním štvala. Chovala se jako nevybouřené telátko. Ten konec zbytečně prodlužovala. Ale Caleb se mi líbil, i když to taky nebyl žádný svatoušek.
Ten popis krajiny a jejich cestování byl nádherný. Občas jsem drkotala zuby společně s hrdinkou:-)
Moc pěkné nenáročné čtení. Těším se na další díly

29.04.2021 4 z 5

Leť domů Leť domů Kimberly Cates

Ani jsem nečekala, že mě tento příběh až tak pohltí a chytí za srdce. Tohle byla bomba. Je sice pravda, že to byla taková pohádka pro dospělé, ale s velmi bolestným nádechem.
Taky je pravda, že anotace prozrazuje celý příběh, ale i když jsem věděla, jak příběh skončí, strašně jsem si to užívala a moc mě to bavilo číst.
Eve se mi moc líbila a musela jsem ji obdivovat. Něco takového si nedovedu ani představit. Michael to taky neměl v životě jednoduché, ale ten konec byl jako pohlazení po duši. Krásně to pro všechny skončilo, ale vůbec by mi nevadilo, kdyby ten příběh byl více obsáhlejší (i když tomu vůbec nic nechybělo).
S radostí se k této knize vrátím. Nádhera:-)

28.04.2021 5 z 5

Dáma v nesnázích Dáma v nesnázích Nicole Byrd

Tento díl mi přišel o něco lepší, než ten minulý. Opět to bylo napínavé, občas i vtipné. Sice je to příběh, který je podobný mnoha jiným a velmi rychle se na něj dá zapomenout, ale četlo se to o něco lépe.
Oba hlavní hrdinové mi byli sympatičtí, Ale David měl stejný problém jako Gabriel. Všechno mu déle trvalo.
V minulém díle vystupoval namyšlený bratranec, tady zase nemožná matka. Některé situace byly hodně vtipné, ale zažít něco takového na vlastní kůži....:-)
Bohužel jsem tuhle sérii nesehnala celou, tak uvidíme, co najdu v naší knihovně.

27.04.2021 4 z 5

Drahý podvodník Drahý podvodník Nicole Byrd

Byl to celkem povedený příběh, vtipný, neotřelý,... ale bylo tam strašně moc popisování "coby, kdyby." Ten začátek se skoro až žalostně vlekl, bylo tam popsané úplně všechno. Ta druhá půlka byla o mnoho lepší. Příběh by mohl být o něco kratší a vůbec by to ničemu neškodilo, naopak.
Hlavní hrdina byl úžasný, snad jen ten konec byl z jeho strany zbytečně prodlužovaný. Psyché byla zatrpklá a zarputilá, ani jsem nepochopila, proč se do ní hlavní hrdina zamiloval, ale přece jen se trochu umoudřila.
Příběh to byl pěkný a zajímavý, měl i detektivní zápletku a docházelo tam i ke vtipným situacím, ale chtělo by na tom všem ještě trochu zapracovat. Pro začátek to nebylo špatné.

26.04.2021 3 z 5