petraj30 petraj30 komentáře u knih

Trochu nebezpeční Trochu nebezpeční Mary Balogh

Tento díl, ačkoliv byl poslední, se mi líbil nejvíc.
Konečně jsem pochopila to Wufrikovo chování i jeho nálady. Kdyby nebylo psáno, že je mu 35, tipla bych si, že to byl muž od 50-ti let výš. Christina byla světlo, které celé ty roky potřeboval. Sice se pořád choval jako bručoun, ale bylo to o poznání lepší. Christinu jsem si zamilovala, i když se nechovala přesně podle etiket, byla rozhodně lepší, než kterákoli jiná v určitém postavení, protože si svůj život dokázala užít.
Byl to moc krásný a čtivý příběh. Někdy jsem měla slzy v očích a ten konec byl prostě ve všech směrech dokonalý a vtipný. Opravdu to byla hodně povedená kniha a mě mrzí, že nemám k dispozici více dílů ze série. Nádherné čtení:-)

16.09.2020 5 z 5

Trochu hříšní Trochu hříšní Mary Balogh

Ten začátek se podle mě hodně vlekl, už jsem přemýšlela, že dám méně hvězdiček, ale pak, jak už to obvykle bývá, jsem se nemohla odtrhnout a začalo mě to strašně bavit. Všechna jejich dobrodružství byla skvělá a vtipná.
Rachel na mě působila trošku upjatě a rezervovaně, ale to asi proto, že mám srovnání jen s prvním dílem, kde se Eva chovala jako dračice. Ale ty její přítelkyně neměly chybu. Moc se mi líbila ta zápletka s Alleynem, v některých věcech mi byl sympatičtější než jeho bratr Aidan.
Teď už mi zbývá k přečtení jen poslední díl a v celku mě to mrzí, protože bych se ráda seznámila i s ostatními. Musím napsat, že jsem opravdu zvědavá na příběh bručouna Wulfrica.
Až na ten začátek se mi to moc líbilo:-)

15.09.2020 4 z 5

Trochu svoji Trochu svoji Mary Balogh

Byl to moc pěkný příběh, ale přišel mi tak trochu monotónní, teprve ten konec tomu nasadil tu správnou korunu.
Eva mi byla od začátku moc sympatická, ale Aidan mě přesvědčil až na úplném konci. Nejsem si jistá jaký postoj bych zaujala k Aidanově rodince. Zatím na mě moc velký dojem (tedy až na pár výjimek) neudělali. Snad v dalších dílech.
Ten konec byl opravdu krásný a patří k tomu nejlepšímu z celé knihy.
Bohužel mám k dispozici jen tento, sedmý a osmý díl. I když to uspořádání zvlášť českých a zvlášť slovenských knih mě tady celkem mate.
Bylo to čtivě napsáno, občas tam byly vtipné momenty, ale jinak je tento příběh podobný mnoha jiným a myslím, že na něj za pár dní zapomenu. Tak snad budou nezapomenutelné ty ostatní:-)

14.09.2020 4 z 5

Záblesky stínů Záblesky stínů Jayne Ann Krentz

Kniha mě moc překvapila. Sice mi chvilku trvalo než jsem přelouskala začátek, ale potom jsem se nemohla odtrhnout. Pořád se něco dělo.
Oba hrdinové se mi moc líbili, i když Ethan byl občas velký bručoun. Moc se mi líbila vedlejší dějová linka dalších postav a hlavně Bonnie a jejích chlapců. Díky těm dvěma dětem se příběh trochu odlehčil. Měli moc pěkné připomínky:-)
Nevím, co přesně se bude řešit v dalším díle, ale docela ráda bych si dala konfrontaci s lékaři. Nepřišlo mi to úplně uzavřené a stejně nedostali to, co si zasloužili.
Jinak se mi to moc líbilo. Zajímavý scénář. Těším se na další díl.

11.09.2020 5 z 5

Báječná Clio Báječná Clio Jill Barnett

Knížka byla celkem pěkná, občas jsem se nasmála, ale pořád jsem na něco čekala.
Clio byla k sežrání, ztřeštěná a byla navíc přesně ten typ, co střílí dřív než zamíří. Takže se nebylo čemu divit, že Merrik nebyl zrovna štěstím bez sebe, že má tak nepoddajnou ženu. Ale žádná velká komunikace mezi nimi nebyla, spíš tam bylo značné popisování líbacích scének.
Kniha byla taková klidná a nic moc se tam nedělo, naštěstí to zachránil konec, který byl trochu akčnější a napínavější. Možná bych věnovala konci ještě více času a naopak některé zbytečné popisování bych ve velkém proškrtala.
Jinak to nebylo špatné čtení.

10.09.2020 4 z 5

Sveď mě za úsvitu Sveď mě za úsvitu Lisa Kleypas

Nádherný příběh, který snad ani nemůže nikoho zklamat. Tuto sérii a vlastně i všechny ostatní knihy od LK čtu na přeskáčku a toto je pro mě poslední díl. Takže i když jsem věděla, jak to skončí, nenechala bych si to nikdy ujít.
Kev a Win k sobě odjakživa patřili, ale chlapi mají svou hlavu a snaží se ženám vštěpit své myšlenky (většinou neúspěšně:-)) a myslí si, že mají pravdu jen oni. Chápala jsem, proč se Kev tak chová a proč veškeré pokusy o sblížení sabotuje, ale ke správnému rozhodnutí musel dospět sám (tedy s menší pomocí:-)). Konec byl jasný, ale neméně nádherný:-)
Lisa Kleypas patří mezi mé nejoblíbenější autorky, ale protože už mám většinu knih skoro přečtenou, nečtu ji tak často, protože je nechci zbytečně promrhat. Nechávám si to nejlepší nakonec. Hodně by mě překvapilo, kdybych nějakou knihu nechtěla číst podruhé nebo i podesáté. Nádhera.

09.09.2020 5 z 5

Pravdivé lži Pravdivé lži Nora Roberts

Moc pěkně a zajímavě napsané, jako bych ten příběh viděla na vlastní oči.
Možný Spoiler: Od první stránky jsem asi zhruba tušila, jakým směrem, se bude celý příběh ubírat, ale raději píšu, že jde o spoiler, protože tady v této zkrácené verzi anotace, toho moc nevyčteme. V příběhu je mnoho postav, ale dá se v tom dobře orientovat. Ovšem po té vraždě, jsem zprvu nevěděla na koho, bych ukázala, pořád mě napadal někdo jiný. Bylo to moc zajímavé a motiv překvapivý.

Všechny postavy měli moc zajímavé životy, ale v herecké a spisovatelské branži ani není divu. Paul a Julie byli skvělí. Evy mi bylo líto, ale měla moc zajímavý život a podle toho, jak se vyjadřovala, bych řekla, že si jej užívala do posledního dechu. Vlastně mě celkem mrzelo, že to nebylo úplně dokončené - i když kniha pravděpodobně vyšla, zajímaly mě reakce všech zúčastněných.
Bylo to skvělé čtení. Doporučuji

08.09.2020 5 z 5

Nebezpečné vyhlídky Nebezpečné vyhlídky Linda S. Howington

Z této knihy jsem byla nadšená. Řekla bych, že toto byla prozatím nejlepší kniha od Lindy Howard. Sice to na mě na úplném začátku působilo jako fraška, ale po několika přečtených kapitolách se to začalo zdárně rozjíždět.
Oba hrdinové i ti ostatní agenti byli skvělí i ty jejich vtípky stály za to.
Možná by nebylo od věci nějaké záležitosti pořádně vysvětlit a ukončit. Působilo to na mě nedokončeně. Třeba to, co se stalo před 7 lety nebo jisté zakončení příběhů ostatních agentů a další maličkosti kolem lodi.
Jinak to bylo naprosto skvělé.

04.09.2020 5 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Tak to byla bomba. Spíš bych řekla, že tento díl mi přišel kapánek jiný. Ani toho sexu tam nebylo tolik a to jejich odloučení netrvalo tak dlouho.
Na Cola jsem se moc těšila. Z toho kluka nemohl už vyrůst lepší člověk. Skoro bych věřila, že je úplně dokonalý.
Shannon si mnohokrát sáhla na dno, proto byla strašně nedůvěřivá. Sice si to trochu pohnojila, ale na konci...to bylo prostě dokonalé, až jsem měla slzy v očích. Jen jsem to s její rodinou na úplném konci moc nepobrala, nevím kdo vzal koho nakonec na milost:-/
Bylo to moc pěkné a dojemné. Jeden díl lepší než druhý. Škoda, že mě čeká poslední díl:-) Doporučuji

03.09.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha mě od začátku naprosto uchvátila. Nebyla jsem schopná ji vůbec odložit. Ale čím více jsem se blížila ke konci, tím víc to pro mě ztrácelo určité kouzlo. Ten konec mě v jistých směrech trochu zklamal, ale je to více měně jen můj osobní problém a na celkové hodnocení nemá vliv:-)
Erika Fosterová asi nebude patřit mezi typické kladné hrdinky a právě tenhle prvek se mi moc líbil. Zkrátka, že kniha tímto trochu vybočuje. Ta linka s Eričinou minulostí mohla být více rozvedená, i když všechno podstatné bylo řečeno. Tak možná v dalších dílech...
Možný Spoiler:
Na vraha jsem měla jisté typy, ale pořád jsem si říkala, že to tak nebude, že to bude někdo jiný..., ale nespletla jsem se. Možná taky právě proto jsem byla trochu zklamaná, protože jsem čekala o něco málo víc a nějaký jiný závěr, ale na druhou stranu tam bylo strašně málo lidí, které můžete z něčeho takového podezřívat.
Knihu jsem si opravdu užila. Bylo to skvěle napsané a ten konec je čistě jen můj problém:-)

02.09.2020 5 z 5

Unesená nevěsta Unesená nevěsta Teresa Medeiros

Konečně jsem po dlouhé době narazila na knihu, která mě od Teresy Medeiros moc potěšila.
Oba hlavní hrdinové se mi moc líbili, jejich dialogy byly skvělé, občas jsem se zasmála. Jen ta její rodina mi občas pila krev.
Byl to nenáročný, pohodový a z části napínavý příběh, jen mě možná trochu mrzí, že to nemá více dílů, protože další postavy tam určitě byly. Byla jsem moc spokojená a kniha se mi moc líbila:-)

31.08.2020 4 z 5

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Naprosto úžasný příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.
Na začátku jsem si udělala o všech aktérech určitý obrázek, ale po pár stránkách se vše začalo měnit, ovšem s pokročilejšími kapitolami jsem začala být až znechucená z jejich chování a předvádění se. Velký obrat o 360 stupňů.
Vraha jsem se ani nijak nesnažila uhodnout, řekla bych, že to ostatní kolem případu a vztahů bylo jasné, ale vrah mě tentokrát ani nebral, tak jsem prostě jen zarytě a vytrvale četla a četla.
Byla to skvělá kniha, plná napětí. I ta poslední kapitola mě mile překvapila. Mohu vřele doporučit.

27.08.2020 5 z 5

Oddej se lásce Oddej se lásce Johanna Lindsey

Byl to moc krásný příběh, ale všechny strasti jsem prožívala s hlavní hrdinkou. Erika se provinila na začátku knihy a vezlo se to s ní celou dobu, bylo mi jí moc líto a myslím, že byla pokořovaná daleko víc než Selig, a Selig si prostě nenechal nic líbit. I když se mi celkem líbil, toho trýznění z jeho strany bylo přece jen trochu moc.
Mám moc ráda středověké romány s rytíři nebo Vikingy, tady to prostředí bylo moc pěkně popsané.
Bohužel nemám možnost přečíst si předešlé díly, možná je ten druhý ve slovenském jazyce. Je to sice hodně blbý, ale v angličtině tomu rozumím víc než ve slovenštině:-/:-(
Sestra Seliga Kristen, mi celkem vadila, pořád do všeho strkala nos. Možná kdybych si přečetla i její příběh, třeba bych ji snáze pochopila.
Jinak to bylo moc povedené.

26.08.2020 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Po přečtení první kapitoly mi bylo jasné, že knihu neodložím, dokud ji nepřečtu celou, i za cenu spánku. Knihu jsem nemohla odložit ani po přečtení kapitoly, protože konec pokaždé signalizoval další zajímavou informaci.
Bylo to naprosto brilantní, čtivé a tak napínavé, že jsem si nervozitou okusovala nehty, ale ta kniha za to stojí.
Hlavní představitelé a vyšetřovatelé se mi moc líbili, občas mi připomínali Holmese a Watsona, prostě naprosto úžasný tým.
Vraha jsem ani netypovala, protože jsem byla tak zabraná do čtení, že jsem si ani neuvědomila, že bych měla někoho typovat:-). Ale bylo to hodně velké překvapení, i když jsem si někdy dala dvě a dvě dohromady, to celkové odhalení byl pro mě šok.
Teď už konečně chápu to šílenství po této sérii a já se po dnešku zařazuji mezi ostatní fanoušky a moc se těším na další díl. Bylo to skvělé čtení, které mohu vřele doporučit:-)

24.08.2020 5 z 5

Čekání na Nicka Čekání na Nicka Nora Roberts

Bohužel mě to vůbec nebavilo. Mělo to sice dobrý nápad, spojit ty rodiny ještě o kousek víc, ale skutek, jaksi utek.
Hlavní hrdince bych zakroutila krkem, byla tak namyšlená, tvrdohlavá a hlavně přesvědčená, že Nick čeká jen a jen na ni, až mi z toho šla hlava kolem. Všechno měla nalajnované do posledního detailu a přes to nejel vlak. Chovala se jako malá holka.
U Nicka jsem ani nevěděla, co si mám myslet. To jeho uvědomění si, jak moc po ní touží... málem jsem brečela, protože to na mě působilo strašně kýčovitě. Ten konec byl celkem pěkný, ale po tom všem, co tomu předcházelo...
Z celé série se mi líbili první tři díly, ale mělo to sestupnou tendenci. Ani se mi do toho posledního moc nechce po tom všem a možná si ještě rozmyslím, jestli si vůbec nějakou Harlequinku od NR ještě přečtu

20.08.2020 1 z 5

Modrý drahokam Modrý drahokam Amanda Quick (p)

Tuto knihu jsem četla podruhé, ale je to už tak dávno, že si pamatuji jen ty vtipné scénky:-) (už vlastně ani nevím, proč jsem si nepřečetla celou sérii).
Moc se mi líbilo, že to není tolik vázáno společenskými pravidly a má to volnější styl. Tobias stále šílí z Lavinie a aby toho nebylo málo, tak se k němu přidal i Anthony, který pro změnu šílí z Emeline. Bylo to moc pěkné, vtipné i napínavé. Skvěle vymyšlené i propojené.
Moc se těším na poslední díl, i když asi tuším jak pravděpodobně skončí:-), ujít si jej nenechám. Opravdu příjemné a odpočinkové čtení.

19.08.2020 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Byl to hodně silný příběh a já nemám dostatečnou slovní zásobu, abych vyjádřila, jak se na mně podepsal. Příběh byl velmi poutavě napsaný, dokonce i teď, těsně po přečtení mi to dělalo určité problémy, vrátit se zpět do vlastní reality:-/.
Pozor, možný SPOILER: Domácí násilí je hnus, ale častokrát jsem slýchala otázky typu "a proč prostě neutečou?" nebo "proč to nikomu neřeknou." Myslím, že tato kniha byla výborně napsaná a dává na takovéto otázky jisté odpovědi.
Lily byla skvělá a s určitostí mohu napsat, že měla i kousíček štěstí. Měla hodně ochotných přátel a vlastní příjem peněz.
Lilyina matka mě na konci hodně překvapila a vlastně naprosto skvěle popsala celou dobu týrání.
Nevím, jestli bych měla nějakou omluvu pro Ryleho, i když se ho spisovatelka nesnažila vykreslit až tak nelidsky. To se prostě odpustit nedá.
Atlas byl takový tichý přítel zpovzdálí. Povídání o jeho životě-neživotě jsem probrečela. To byla vážně síla.
Tato kniha dopadla ve své podstatě dobře a přečíst si ji může každý.
Byla to hodně silná káva. Kniha mě pohltila od první věty a hodně mě rozhodila. Toto bude jedna z knih, na které nikdy v životě nezapomenu.

18.08.2020 5 z 5

Vzpurná Mared Vzpurná Mared Julia London (p)

Četla jsem několik knih s podobným scénářem, ale tahle byla pro mě zklamáním. Sice to bylo občas vtipné, zejména boj v domácnosti, ale ten zbytek...
Hlavní hrdinka byla na ránu, to jak se chovala byla katastrofa. Možná byla potrestána, ale vůbec ji to nezměnilo, ovšem to co provedla na konci, ji úplně pohřbilo. No prostě pipi, která si myslí, že jí svět leží u nohou. Její rodina mě taky nijak nepřesvědčila - i když vím, že tohle je třetí a poslední díl, ty dva předešlé rozhodně číst nebudu. Prostě mě chlapci nepřesvědčili.
Payton byl úžasný, ale já bych na to neměla nervy. Možná by si zasloužil nějakou cenu za statečnost, výdrž a hlavně (jak už je tu psáno) za velkou trpělivost.
Podle mě to bylo strašně zdlouhavé a někdy postavené na hlavu - hlavně ta kletba (taková blbost by mě v životě nenapadla). Podruhé bych si to nepřečetla a ani zbytek série.

17.08.2020 2 z 5

Skryté poklady Skryté poklady Nora Roberts

Moc pěkná kniha. Vždycky se mi líbilo prohlížet si věci i obrazy ve starožitnictví a návštěva určitých muzeí, ale jen jako nezávislý divák, protože to nedovedu patřičně ocenit. Ale jsem si jistá, že bych si nějakou krásnou věcičku ze starožitnictví odnesla.
Dora byla moc milá a dobrosrdečná dívka, i její rodina byla taková, ale podle mě ta její matka to někdy moc přeháněla:-)
Jed byl spíš takový bručoun a k Doře se opravdu moc hodil, ale já bych s ním tolik trpělivosti neměla.
Kniha mě příjemně překvapila, i když vraha i zprostředkovatele známe od začátku, bylo to moc napínavé a s tou správnou dávkou romantiky. Řekla bych, jedna z těch nejlepších od NR. Doporučuji

14.08.2020 5 z 5

Noční šepoty Noční šepoty Judith McNaught

Moc pěkný, zajímavý a místy i napínavý příběh.
Sloan byla miloučká dívka nebo spíš žena a musela jsem ji obdivovat za její vytrvalost a přetvářku s jakou předstoupila před zbývající členy "rodiny."
Bylo tam více hlavních postav, tak se mi příběh ještě o to víc líbil, jen si nejsem vůbec jistá, jestli bych si nějakého muže vybrala. Úsudek si stanovili podle sebe a přesto nejel vlak. Na konci se to téměř všechno vyřešilo, ale zasloužilo by si to ještě kapitolu navíc, abychom se dozvěděli i o ostatních hrdinech a o něco více o tom případu.
Jinak to bylo moc pěkné

12.08.2020 5 z 5