petraj30 petraj30 komentáře u knih

Socha Afrodity Socha Afrodity Amanda Quick (p)

Moc krásný romantický příběh. Moc se mi líbilo, že hrdinka nebyla žádná ufňukaná princezna. Lea jsem si zamilovala okamžitě, to prostě ani jinak nešlo, ten snad neměl žádné negativní vlastnosti. K sobě se opravdu hodili a jsem ráda, že oba našli toho pravého pro život.
Už jsem měla možnost číst třetí díl, ale nějak se tam neobjevilo propojení s Vanzou nebo jsem to někde v textu přehlédla. Ale jinak to bylo krásně strávené odpoledne

25.02.2020 4 z 5

Poslední výkřik Poslední výkřik Alice Clayton

Kraťoučká chuťovka na jedno ráno nebo večer. Uvítala bych, aby v knize promluvily všechny hlavní aktérky celé série - nesérie a mohlo to být o něco delší, na jednu knihu mi to přijde málo. Když už, tak bych tenhle závěrečný epilog klidně dala do čtvrtého dílu, stejně jako to bylo v sérii "Božský bastard." Jinak mi tenhle díl přišel celkem zbytečný, protože každý ví, co bude asi následovat.

24.02.2020 3 z 5

Samec Samec Alice Clayton

Další celkem podařený příběh ze série nesérie.
Úplný začátek okolo svatby mě hodně bavil, pořád se něco dělo, bylo to fajn. Ale jak se hrdinka přestěhovala, zase jsem se začala trochu nudit a hodně jsem přeskakovala, ale to lepší mi neušlo.
Byl to slaďák už od jejich seznámení, a v tom duchu se to neslo celou dobu, takže nic moc zajímavého a dramatického se nedělo. To začalo až na konci.
Od úplného začátku jsem si myslela, že ta série se bude odehrávat ve stejném duchu jako první díl. Ale od trojky už šlo o něco jiného. Jasně, že se autorka pokusila děje nějak propojit, tak tam dala hrdiny z předešlých dílů, ale pořád si myslím, že se samotným "Nabíječem" to má pramálo společného. Jako samostatnou na ničem nezávislou knihu bych to brala. Pokud to mám brát jako celou sérii, tak se mi asi nejvíc zatím líbila trojka a čtyřka hned za ním. Pětka bude asi společný epilog pro všechny. Tak uvidíme...

23.02.2020 3 z 5

Králův rytíř Králův rytíř Shannon Drake (p)

Od této autorky jsem nečetla mnoho knih, ale právě proto jsem si od ní sháněla další a další a tak se občas stávalo, že jsem jednu knihu četla dvakrát a tuhle jsem začala číst dokonce potřetí. Spisovatelka má několik obdobných knih, proto jsem si nebyla jistá, jestli jsem to už přečetla nebo ne, poznala jsem to asi zhruba v polovině, ale i tak jsem to dočetla, protože mě ty její knížky prostě baví.
Velmi napínavý příběh, romantika je tam spíš na konci, ale žasla jsem nad odvahou Mellyory, občas to bylo vtipné, její vzdor a rozhovory.... Mě se příběh líbil. Ale číst po čtvrté...možná si to ještě rozmyslím:-)

22.02.2020 4 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Tak tady jsem autorku taky nepoznávala. Bylo to jako nebe a dudy. Tenhle příběh byl podle mě zatím nejzdařilejší. Sice byl ze začátku nudnější a spoustu jsem toho taky přeskakovala, ale bylo to rozhodně lepší než oba předešlé díly dohromady. Tedy alespoň podle mě. Ten konec byl nejlepší. Krásné zakončení.
Jsou tam postavy z minulých dílů, sice jen okrajově zasahují do děje, ale jsou tam. Ale celkově nechápu propojení se sérií. Tak uvidíme jakým směrem se se odebere série nesérie teď ve čtyřce.

22.02.2020 4 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

Přemýšlela jsem jestli čtu tu samou sérii od stejné autorky, protože to jediné co se tam shodovalo byly jména osob a místo, kde se příběh odehrával. Jakoby to psal někdo úplně jiný.
Z Caroline se stala hysterická pipi, která neví co od života a ostatních chce a Simon mi připadal citlivější a hlavně se v některých chvílích choval jako podpantoflák. Kam se poděl ten Nabíječ z jedničky?
Celý příběh se prostě od základu změnil a já četla pokračování jiného příběhu a jiných postav s jiným charaktery.
Vlastně jsem ani nepochopila, proč byl druhý díl napsán. Nic se tam celou dobu nedělo. Bylo to jen o práci a o hysterce. Jednu hvězdičku ale musím dát vztahu Sophie a Neila, který celému příběhu dodal na humoru a ve své podstatě i na ději obecně. Jinak si myslím, že to bylo úplně zbytečné.
Kdyby 3 a 4 díl byl o stejných postavách, tak bych to už určitě dál nečetla. Tam by snad nebylo ani "CO" číst.
Od jedničky jsem očekávala víc, ale ta dvojka mě vyloženě zklamala, teď mám celkem strach pustit se do trojky

21.02.2020 1 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Musím napsat, že jsem očekávala daleko víc. Celý příběh mi přišel strašně natahovaný, mnoho věcí jim nevyšlo, tak to zkoušeli znovu. Někdy jsem nechápala jejich vystupování a jednání. Něco mi vážně "mozek nebral." Nejdřív "honem, honem" a pak...… no, přemýšlela jsem jestli vůbec čtu stejnou knihu.
Slovo "Óčko" nechci tak 15 let vidět ani slyšet. Takže se vzdávám i hudebního televizního pořadu:-)
No, na jedno přečtení to postačí. Přečtu si i zbytek, abych byla v obraze. Ale upřímně jsem zvědavá, co se mezi nimi může ještě odehrávat.
Sice děj odsýpal a rychle a poměrně dobře se to četlo, ale pak zjistíte, že nějaké části kapitol byly úplně zbytečné. Ale za snahu dám 3 hvězdy. Něco si nechám na příště "kdyby náhodou"

20.02.2020 3 z 5

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

Tuhle knihu jsem sehnala teprve nedávno a jsem velice ráda, i když zbytek mám už přečtený.
Moc se mi tento díl líbil, ale byl strašně smutný. Bohužel se takové věci stávají dnes a denně, ale nikdy se na to člověk nedokáže připravit. Sice to pro ústřední dvojici dopadlo dobře, ale zanechalo následky na všech členech kapely i v dalších dílech.
Anne mi přišla občas naivní, ale znám i horší případy. Strašně jsem se těšila na Malla a ty jeho hlášky, no a nezklamala jsem se:-).
Po přečtení celé série mohu soudit, že třetí díl byl nejlepší, ale ty ostatní byly jen o chloupek za ním.
Já vím, že to jsou knihy určeny spíše mladším ročníkům, ale já z toho asi nikdy nevyrostu, protože mám stejně bujnou fantazii, jako 15ti letá puberťačka:-). Mě se to moc líbilo

19.02.2020 5 z 5

Modrý záliv Modrý záliv Nora Roberts

Nádherné zakončení rozverné rodinky. Moc jsem si je všechny oblíbila a asi se mi po nich bude stýskat, ten jejich humor byl jedinečný. Škoda, že jsem taky nebyla pozvaná na jejich rodinou oslavu. Tam bych se určitě nenudila :-)
Po přečtení minulého dílu jsem si naivně myslela, že tahanice okolo Setha ustaly. No to jsem byla opravdu naivní, ale vážně jsem si myslela, že se "lady" už o nic nepokusí a nechá rodinku v poklidu žít. Tak alespoň teď můžu napsat, že už je vše vyřešeno :-). Jen ten konec mohl být o pár stránek delší.
Klidně mohlo být i pokračování, protože se rodinka začala rozrůstat:-)
Jen na závěr...… Když se manželky tajně vypravily za svými muži, tak bych si s "lady" taky trochu užila. Ta kdyby se mi dostala do ruky....
Mě se celý příběh rodiny Quinnů moc líbil. I když jejich dětství nebylo lehké, poprali se s tím se ctí a jejich nevlastní rodiče jim vždy ve všem pomohli. Skvělé!!!!!!

18.02.2020 5 z 5

Tichý přístav Tichý přístav Nora Roberts

Byl to sice slabší příběh než ty ostatní, ale zas takový razantní rozdíl to není. Konečně byly uzavřeny všechny tahanice kolem Setha (tedy doufám) a může dál žít beze strachu se svojí milující rodinou. Příští díl patří jen jemu, tak doufám, že si ho vychutnám, jako ty předešlé.
K Sybill jsem zaujala nevraživý postoj, který polevil v poslední třetině, a to proto, že jsem se dozvěděla, že taky neměla lehké dětství. Člověk to potom vidí všechno jinak. A jak už jsem psala minule, všechny Quinny miluju.
Možné SPOILERY:
Nedokázala jsem pochopit Sybill. Má vystudovanou psychologii a kdovíco ještě a nepozná pravdu bijící do očí. A to ani nepřihlédla k tomu, jak ji Glorie využívala jen kvůli penězům. Nepochopila jsem, proč tak trvala na tom, aby dali Setha do péče Glorie jen protože je jeho matka - v tomto případě "žena, která jej porodila." Ještěže už má Seth na chvíli pokoj.

17.02.2020 5 z 5

Krtek a sněhulák Krtek a sněhulák Hana Doskočilová

Nádherný příběh a nádherné ilustrace.
Můj syn mi oznámil, že by chtěl taky takového kamaráda sněhuláka, protože Krtečka už máme a moc se těší, až s ním pojede na saních:-). Jen přemýšlím, jestli mám o pomoc požádat Elzu nebo Harryho Pottera :-):-)

15.02.2020 5 z 5

Bouřlivý příliv Bouřlivý příliv Nora Roberts

Krásný, silný a velmi emotivní příběh.
Velké drama se zatím odehrává pouze mezi hlavními aktéry, kteří si nevědí rady s vlastním životem - chci tě, ale nemůžu tě chtít.....miluji tě, ale nemůžu tě milovat. No ještě že tam mají svého strážného anděla. Bez něj by to opravdu nešlo:-)
Je to zatím taková oddechová pohádka, ale pořád čekám na to velké "něco", tak snad se dočkám teď v příštím díle a bude trošku víc rozvedené a nejen vysvětleno na několika málo řádcích. Vývoj děje podle mě opravdu slibuje něco velkého, tak doufám, že se dočkám. Ale zatím se to všechno moc pěkně vyvíjí:-)

14.02.2020 5 z 5

Past na dobrodruha Past na dobrodruha Nora Roberts

Nádherný příběh, který chytne za srdce každého romantika. Můžu se těšit ještě na 3 díly, kde bude určitě více napětí. Tohle bylo zatím jen takové lehké odstartování, ale na to pravé drama si ještě počkáme.
Do všech bratrů jsem se zamilovala a moc se těším na jejich partnerky a jejich příběhy. Myslím, že každý, kdo přečetl tento díl tuší jak dopadne díl s Ethanem - tedy alespoň v to doufám, že tak dopadne :-)
Možné SPOILRY:
Četla jsem hodně knih, kde byli hrdinové nějak zneužíváni. Tady bych řekla, že to dostalo zase jinou hloubku, takže si představuji pro mě nepředstavitelné ve větší míře.
Byla jsem opravdu uchvácená (i přesto ostatní) a moc se těším na další díly. Mohu jedině doporučit

13.02.2020 5 z 5

Manžel na druhý pokus Manžel na druhý pokus Nora Roberts

První díl jsem bohužel nesehnala, ale tento díl mi nastínil, jak to zhruba bylo. Byl to nenáročný romantický příběh. Je to sice z dnešní doby, ale ze začátku mi připadalo, jako byl příběh zasažen do 18. nebo 19. století - peníze, moc a určité povinnosti a na druhé straně dělnická třída, tak to mohlo na někoho ze začátku působit.
Matka Sydney si myslela, že jí může řídit celý život od A do Z. Naštěstí se Sydney setká s Michailem a začne vidět všechno jinak. Hlavně v jeho rodině.
Byl to pěkný příběh, ale mě to připomnělo otázku" Opravdu se dá za peníze koupit úplně všechno?".....Milující rodinu rozhodně NE!

12.02.2020 5 z 5

Chuť lásky Chuť lásky Sandra Brown

Krásný, zajímavý a velice napínavý příběh od mé oblíbené autorky. Nemohla jsme se odtrhnout.
V každém příběhu Sandry Brown je nějaký hrdina nebo hrdinka, který skrývá nějaké tajemství, a ta tajemství se odkrývají postupně, spíš je jen něco mlhavě nastíněno, co se asi zhruba odehrálo, ale úplnou pravdu se dozvíme až na konci. S tím si autorka dokáže krásně pohrát a já pak nevím, jestli mi něco neuteklo :-)
Rennii jsem si oblíbila, asi jen do té chvíle, než jsem se dozvěděla o její minulosti. To mnou trochu otřáslo, ale říkala jsem si, že všechno má své důvody.
U Wicka si zatím nejsem docela jistá, co si mám myslet. Mě by musel přemlouvat trošku déle.
Řekla bych, že konec byl trochu uspěchaný. Více bych jej rozvedla. Ale jako celek musím hodnotit velmi pozitivně

11.02.2020 4 z 5

Černá vdova Černá vdova Amanda Quick (p)

Zajímavá kniha. Jen jsem si nebyla některými výrazy jistá, teprve po dočtení jsem zjistila, že jsem zase sáhla po jedné z posledních knih ze série. Jak jinak s mým štěstím :-)
U knihy jsem se nenudila, oba hrdinové se mi líbili, jiskřilo to mezi nimi, ale jako celek musím hodnotit "další z mnoha podobných" knih od autorky. Vím, že má i lepší.

10.02.2020 3 z 5

Ani peklo, ani ráj Ani peklo, ani ráj Linda S. Howington

Od knihy jsem mnoho neočekávala a přesto mě mile překvapila, začátek byl skvělý, plný napětí, trochu té erotiky... po první polovině děj začat trošku kolísat a do poslední třetiny bych připsala více napětí, no zkrátka bych si s tím více pohrála.
Drea mi byla velice sympatická, ale ve druhé půlce jsem si ji zcela zamilovala. Zato Simon byl pro mě oříšek, ještě ani teď po přečtení a něj nemám zcela jasný názor
Možné Spoilery
Četla jsem několik článků, co všechno se může přihodit, octnete-li se někde na pomyslné čáře mezi životem a smrtí. Každý člověk to prožíval jinak. Sem autorka doplnila "porotu". Někomu to může připadat jako sci-fi, ale mě se to líbilo, alespoň chvíli jsem si říkala " a proč ne, stát se vlastně může cokoli"

07.02.2020 4 z 5

Bohatá nevěsta Bohatá nevěsta Catherine Coulter

Kniha, do které jsem vkládala největší naděje, mě bohužel zklamala. Sinjun byla sice v některých chvilkách unikátní, nicméně ten zbytek se opravdu nedal. Přečtu si ještě Bláznivého Jacka a se sérií končím. Je mi to líto, ale spíš mě to zklamalo než zaujalo.
Pozor SPOILER
Vůbec nechápu, proč měl Colin u sebe ubytovanou tetičku (kterou nikdo nesnášel a ona taky nemohla nikoho vystát) a švagrovou (nevím, co to její chování mělo znamenat) - asi chápu, že kdyby tam ty postavy nebyly, tak by kniha měla asi 100 stránek.

06.02.2020 3 z 5

Česnek Česnek kolektiv autorů

V téhle knize mě zaujalo všechno. Netušila jsem, jaký poklad schovávám doma, dokud jsem si nepročetla tuto knihu. Spousta skvělých rad do kuchyně a hlavně výborné využití ve zdraví - přírodní antibiotikum a opravdu funguje

05.02.2020 5 z 5

Med Med kolektiv autorů

Skvělá knížka, jíž náleží čestné místo v mojí knihovně. Je to jednoduché a zároveň velmi účinné. Z receptů na pokrmy se mi zbíhaly sliny a některé pleťové masky bych raději ochutnala než nanesla na obličej:-)

05.02.2020 5 z 5