pollyn pollyn komentáře u knih

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

(SPOILER) Tak více klišoidní záležitost jsem už dlouho nečetla.
Spoiler:
Poznají se náhodou a proběhne úžasná přitažlivost. Samozřejmě se z něj vyhrabe úhlavní nepřítel a jede se linka hate-to-love. Je nesnesitelný, panovačný, měl děsně těžké dětství a má nekonečné ochranitelské pudy a smysl pro fair play. Trochu mi tam chybí motivace jeho jednání. Plán s přehlídkou má už na začátku, ale proč? Kvůli otci?
Kimber (důvod zkrácení jména je vtipně boží) je taková ukřičená nany, která s prvním snoubencem byla dle vyprávění úplně jiný člověk posedlý svatbou a po přesunu do Itálie asi podstoupila transplantaci mozku, jinak si nedokážu vývoj postavy vysvětlit.
Macecha nemá moc prostor a je to škoda, doufala jsem, že tahle linka to zachrání.
Ovšem snoubenec Brad to úplně zabil. Jako vážně? Na začátku ho vykreslí jako bezcitného satana a na konci je z něj dvojník Jennera? Naprosto zbytečné a neuvěřitelné.
Dvě hvězdy dávám za to, že mi to připomnělo starou dobrou Jennifer Probst a její série. Taková ta stará škola románů pro ženy :)

14.09.2023 2 z 5

Dej šanci mně Dej šanci mně Whitney G. (p)

(SPOILER) Spoiler
Tahle knížka mě tak rozčílila! Ááááá dlouho jsem nečetla nic horšího. Četla jsem všechny autorčiny knihy a s touhle hrůzou se nedají srovnat.
Tak zaprvé, celou dobu jsem si říkala, že je to snad druhý díl nějaké série, protože mi chybělo několik esenciálních informací. Kam se poděli rodiče? Proč umřeli? Proč musel Travis odcestovat? Co to furt bylo s tím počtem medailí? Totálně tam chyběl background.
Penelope je opravdu blbka. Krasobruslení tam je úplně zbytečné. To má být inspirace Zapatou? Nejvíc vtipný mi přišlo, že se prostě jen tak rozhodla, že nakonec bude trénovat pro olympioniky a oni ji okamžitě vzali.
"Ráda bych vzala zpátky svůj odmítací dopis. Chtěla bych trénovat ... a mít nárok na mediali"
Jinak je to nesympatická rozmazlená fiflena, která teda tvrdí, že před rozchodem 15 děsně miluje potají Haydena, ale chodí si s Timem a trilionem dalších. Hahaha.
Travis. Ježíši proč to MMA? Proč je tam popsanej ten jeden zápas? To je zase inspirace sérií V ringu? Chová se celou dobu jako idiot, Penelope si konečně dupne, ale pak když vidí kolik jí nechal na kontě tak zase celá roztaje :)))))))
Hayden, díkybohu aspoň za něj a za hezkou zápletku Cinderu s Tinderem. Proto ta jedna hvězda. Jinak evidentně měl jako postava potenciál (jednou větou zmíněné dětství, cesta ke slávě apod), ale autorka to úplně zazdila.

07.09.2023 1 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Slabší průměr. Nevadí mi jednoduchá romantická linka, ale vadí mi zápletka, kterou by po pár kapitolách nerozluštil leda velký cynik :)

29.08.2023 2 z 5

Ve skrytu stínů Ve skrytu stínů Bianca Iosivoni

(SPOILER) Moc jsem toho nečekala a taky jsem toho moc nedostala. New adult, kteří mají své pubertální chvilky. Popisované prostoduché myšlenky a rádoby flirtujici a vtipné momenty na úkor popisu fantasy světa. Přitom má příběh i svá světlá místa, ale bohužel i hodně děr. Kde se berou lovci? Kde se berou příšery? Proč je loví zrovna lovci? Mají lovci nějakou historii nebo z jakého přesvědčení loví stvůry? Jak se Roxy naučila ovládat magii? Může ji ovládat každý? Minulost Shawa má velký potenciál a stále čekáme, protože? Na konci král čarodějů a upírů? Jako vážně? Vždyť celý příběh byl přece celou dobu o něčem jiném. Ach jo.
Co hodnotím pozitivně je romantická linka a celkový originální "úděl" Roxy. A uvidíme co další díl.

31.08.2022 3 z 5

Setkání v Římě Setkání v Římě Alice Clayton

Vůbec to není vtipné. Kromě jedné, spíše trapné situace to rozhodně nesrsi humorem. Naopak. Jsou tam velké křivdy.
Spíše to má scénář "romantických útěků" Julie Caplin, ale i když je to plné jídla a kultury tak to není ono.

28.06.2022 2 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

Tak to byla opravdu jednohubka. Ploché postavy. Ona naivní, on zkažený.
Ale mělo to i jeden vtipný moment:
"Pan Lebka byl třeba moc milý chlapík. Typ, co rád zůstává doma, s manželkou sleduje opakování Raymond a má každý rád a zápasí jenom o víkendu, aby vydělal peníze na párové kurzy keramiky."

22.04.2022 1 z 5

Nahá pravda Nahá pravda Vi Keeland

To teda byla smršť! Kam na ty nápady chodí? :)
Grey musí mít fakt nervy ze železa a ostatně ona také :)
Trochu mě mrzelo, že Oliver se ocitnul rázem zapomenut a okolí jejich profesí bylo upozaděno, jakoby najednou nemuseli řešit běžný život, ale od toho jsou pohádky, že? :)

04.01.2022

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Sice to bylo o něco méně přiblblé než předchozí díly, ale přiznejme si, že Williama a Stevena už bylo trochu moc. Uf.

29.12.2021

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Tohle byla až moc velká emocionální ždímačka. Uff.

09.12.2021 3 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Kinsella má prostě skvělé hrdinky! A miluju její humor :)
Líbily se mi obě její verze, protože ve své podstatě to byla jedna a tatáž akorát s různými zkušenostmi a vzpomínkami.

09.12.2021 4 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Já se po těch xx knížkách stále ještě divím, jak ti američani jsou schopni si sbalit do jednoho kufru a ze dne na den se přestěhovat úplně na jiné místo a začít prostě znova :-))
Tohle byla hodně pohádková Moreland, děj byl nalinkovaný už od začátku, včetně takové té "osudové" hraniční zápletky před koncem knihy, ale jinak dobrý :) hodně sladký :)

09.12.2021 4 z 5

V rytmu charlestonu V rytmu charlestonu Sophie Kinsella (p)

První polovina byla hodně hodně bláznivá. Dala mi zabrat. Ale druhá půlka? Paráda :) Od srdce jsem se nasmála :)

09.12.2021 3 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

To byla krásná pohádka

06.12.2021 5 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Kniha se dá popsat jednou větou: On chvíli váhá.
Jediné světlé místo je June.

17.10.2021 2 z 5

Pilot playboy Pilot playboy Vi Keeland

Dějová linka Cartera se mi moc líbila, včetně Gordona a Lucy. Škoda, že příběh Kendall byl tak překombinovaný.

26.08.2021

Cena za rozkoš Cena za rozkoš Nika Peas (p)

To je strašná slátanina

24.08.2021 odpad!

Královna plamenů Královna plamenů Laura Sebastian

Líbil se mi vývoj vedlejších postav. Theo jsem si neoblíbila. Prostě ne.
Cress je peckova! Už ve dvojce ji žeru a těším se na každou scénu s ní :)
Soren? Během třech dílů dospěl. Artemis? To byla pořádná hrdinka a holka, co to má v hlavě srovnané :)
Heron? Do něho se člověk nemohl nezamilovat :)
A Blaise? Ach ano. Hrdina fantasy jak má být. Rozervaná duše a chrabrost a hodnoty nade vše ❤️

02.04.2021

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Dalo by se pokračovat, mohli mít všichni další cíl, mohly se vztahy ještě chvíli komplikovat... Ale takhle to bylo dokonalé :) jsem moc spokojená, všechny bych je chtěla za přátelé. Nebyli dokonalí, nebyli to klaďasové a o to víc mi přirostli k srdci :)

01.03.2021

Na ostří nože Na ostří nože Julie James

Překlad do češtiny: Džejdý? Jako vážně?
Jinak jsem se od poloviny knihy usmívala jak měsíček na hnoji :) bylo to Darcyovsky milé a romantické:)

06.02.2021 4 z 5

Americký princ Americký princ Sierra Simone

Celá série stojí za to. První díl je nejslabší, ale dává čtenáři čas navyknout si na styl a téma příběhu....
Je zvláštní, ojedinělá a nekonvenční. Občas děsivá, těžko uvěřitelné, ale je tam tolik emocí! Vlastně nezáleží na tom, do jakého prostředí je příběh zasazen...
Ovšem až všechny díly naráz dají ucelený obrázek ;)

28.12.2020 4 z 5