rafan65 rafan65 komentáře u knih

Pouta víry a beznaděje Pouta víry a beznaděje Karel May

Na této sérii oceňuji že autor dokázal udržet vysokou kvalitu u všech dílů které jsem zatím přečetl. Tento díl se opět rozvinul o osudy dalších osob které příběh činí ještě zajímavější. No jdu shánět další díly. Každopádně musím přiznat že mě příběh Dr.Sternaua a jeho přátel doslova pohltil a hořím zvědavostí jak to všechno dopadne.

27.01.2024 5 z 5

Klikaté stezky vášní Klikaté stezky vášní Karel May

Tak jsem konečně sehnal další dva díly této série. Musím uznat že tato kniha je zatím nejlepší díl. Dr. Sternau a jeho přátelé pokračují v rozpletení nástrah a znovu bojují o holý život. Tento díl má úžasný spád a děj se žene jak splašený kůň. Série mě zatím hodně baví a naplňuje moje očekávání. Kdo čte rád dobrodružnou literatura tomu tuto sérii určitě doporučuji.

26.01.2024 5 z 5

Alfred Hitchcock 4 – ... ještě jednou strašidla Alfred Hitchcock 4 – ... ještě jednou strašidla John Wyndham (p)

Absolutně nejslabší kniha této série. Celkem mě překvapilo že nakladatelství knihu vůbec vidalo, aspoň mě už neměla co říct.

16.11.2023 3 z 5

Rudá bouře Rudá bouře Fritz Steuben

Pokračování příběhu mladého Tekumseha je opět velmi poutavě napsané čtení. Autor popisuje průběh bojů a osudy postav tak poutavě že čtenář je naprosto vtažen do děje. Hodně dobrá kniha.

17.02.2023 5 z 5

Letící šíp Letící šíp Fritz Steuben

Tato první kniha série vypráví příběh mladého bojovníka Tekumseha který se svými odvážnými činy stává uznávaným mužem mezí indiánskými kmeny. Pěkná kniha která je postavena na hysterii podložených skutečnostech. Napínavý příběh který se moc pěkné čte. Milovníkům tohoto žánru můžu klidně doporučit.

14.02.2023 5 z 5

Kazeta Kazeta Jiří Svetozar Kupka

Tak tohle je opravdu hodně nezáživný čtení, ale upřímně nápad na děj příběhu má svoji kvalitu. Jenom to zpracování myšlenky je tragické. Na druhou stranu knihy z téhle éry mám opravdu hodně rád a proto dávám čtyři hvězdy.

31.08.2022 4 z 5

Četnická pátračka versus galerka Četnická pátračka versus galerka Ladislav Beran

Příběhy četnické pátračky z Písku nás uvádějí do její práce za první republiky. Nápad to není marný, ale vlastní zpracování je slabší. Ladislav Beran tomu dává milou podobu, jen kvalitu zaměňuje za kvantitu. No ale jinak docela dobré.

31.07.2022 4 z 5

Poslední poutník Poslední poutník Gard Sveen

Na můj vkus se prostě jedná o zbytečně dlouhou a spletitou severskou krimi. V knize najdeme dvě dějové linie. Jedna z druhé světové války, druhá ze současnosti. Jedná se tak trochu o špionážní thriller. Uvažoval jsem i o dvou hvězdičkách, ale vzhledem k zajímavému námětu a relativně uvěřitelnému konci nakonec dávám tři.

31.07.2022 3 z 5

Ještě než musí Ještě než musí Blake Pierce

Znovu skvělí čtení které člověk těžko odkládá a kniha ho dokáže krásně vtáhnout do děje. Každá série má svoje klady a zápory ale tady klady převažovaly. Doufám že časem budou i další díly v češtině. Určitě doporučuji všem .

03.07.2022 5 z 5

Krokodýl na písčině Krokodýl na písčině Elizabeth Peters (p)

Nejsem nadšený ale ani zklamaný. Tato kniha je spíše než detektivka nepodařený dívčí román. Na druhou stranu vybarvení atmosféry Egypta a života obyvatel je pěkně zpracované. Je vidět že autorka je na dějiny Egypta specialistka a má je v malíčku.

04.06.2022 3 z 5

Chalupářský guláš s krví Chalupářský guláš s krví Karel Štorkán

Kniha je decela pěkně napsaná, děj je sice trochu jednodušší ale číst se to dalo. Asi to chtělo příběh více rozpracovat a vsadit do něj trochu napětí.

05.11.2021 4 z 5

Štvanice Štvanice František Niedl

Pěkná detektivka která byla napínavá a pěkně se četla. Pokud by se dalo hodnocení upravovat na půlení bodů tak 4,5 za nekonečné plavení na moři. Jinak opět super kniha a pokud seženu další díl série tak určitě budu ve čtení pokračovat.

12.10.2021 5 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Je to celé takové utahané a ospalé čtení. Není to špatný příběh ale nemá to náboj. U autora mi již při četbě této knihy nevadil seznam všech berlínských ulic, kterými komisař Rath projížděl . Ano byl by z toho menší telefonní seznam, čtenáři, který není obeznámen s předválečným Berlínem (těch bude většina) nic neříká.

19.09.2021 3 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Další kniha která byla napínavá a pěkně se četla. Je pravda že tentokrát mě děj tolik neoslovil ale jinak pohoda.

28.08.2021 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Je to moje první knížka od tohoto autora a docela se mi líbíla. Příběh obou hrdinek je poutavý, děj má spád a nemá nudné pasáže. Zápletka se rozuzlila až na samotném konci a docela mě překvapilo kdo bil vrah.

18.07.2021 4 z 5

Zločin na zámku Zločin na zámku Jiří Procházka

Seriál 30 případů majora Zemana znám jako asi každý. Tento poslední jsem objevil náhodou a určitě mě nezklamal. Samozřejmě je to oslava komunistické ideologie ale příběh byl napínavý a četl se pěkně.

17.07.2021 4 z 5

Smrt přichází s podzimem Smrt přichází s podzimem Vítězslav Welsch

Detektiv Mráček v této knize vyšetřuje několik zločinů a docela poutavě proplouvá dějem. Kniha je určena především na pohodové čtení , určitě to není žádný krvák ani akční bomba.

11.07.2021 4 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Kniha ve které člověk najde úplně všechno. Akce, napětí, dobrodružství a také trochu lásky. Četla se parádně, nemá žádná hluchá místa.

16.05.2021 5 z 5

Smrtící nahota Smrtící nahota J. D. Robb (p)

Docela dobrá detektivka ale........ Zasazení děje do budoucnosti mě nějak nenadchlo a ty nekonečné pasáže které bych očekával v knihách z rubriky červená knihovna, to je na detektivku docela trapas!!!

27.03.2021 4 z 5

Dáma v modrém Dáma v modrém Naďa Horáková

Dobré oddechové čtení, pěkný příběh a dobrá zápletka. Tato kniha obsahuje vše co jsem od paní Horákové čekal, takže dávám pět hvězd. Knihy této autorky mám opravdu rád.

08.11.2020 5 z 5