Ran Ran komentáře u knih

Jana Eyrová (převyprávění) Jana Eyrová (převyprávění) Katarzyna Kolk-Wolańczuk

Kniha se celkem dobře četla. Je výborně napsaná a vyprávění celého příběhu bylo také moc dobré.

13.02.2024 3 z 5

Běžci po vlnách Běžci po vlnách Kai Meyer

Kniha je moc dobře napsaná a děj ubíhal pěkně rychle. Hodně se mi také líbil autorův styl vyprávění.

01.01.2024 4 z 5

A Doggie and Pussycat: How They Were Making a Cake A Doggie and Pussycat: How They Were Making a Cake Eduard Hofman

Knížka je moc krásně napsaná a vytvořená. Příběh byl vypointovaný, ubíhal v příjemném tempu a nebyl příliš pomalý.

19.11.2023 4 z 5

Váš zakrslý králík Váš zakrslý králík Monika Wegler

Kniha má velmi dobrou myšlenku a záměr. Velkým plusem je, že se tu klade důraz na správné bydlení a třeba i to, že králík není jednoduché a levné zvířátko. Věty sice občas moc nedávaly smysl, ale jinak se kniha četla celkem dobře.
Avšak byla tu spousta věcí, se kterými jsem nesouhlasila. A podle mých zkušeností a znalostí tam spousta informací chyběla. A nejsem si jistá, zda-li to začátečníkovi něco dá.

29.03.2023 2 z 5

Zvěrolékař na blatech Zvěrolékař na blatech James Herriot (p)

Kniha se mi moc nelíbila. Příběh a ani styl jakým byla kniha vytvořena mě moc nezaujal. Celkově si myslím, že by tyto historky zaujaly spíše jako dokument.

27.10.2022 1 z 5

Pit-Prop Syndikát Pit-Prop Syndikát Freeman Wills Crofts

Knížka se mi líbila a styl psaní byl dobrý. Problém byl v tom, že se příběh odvíjel neskutečně pomalu. A to místy udělalo příběh nudným a občas bylo těžké se na něj soustředit. Je to škoda, protože se tím se pohřbil dobrý příběh.

04.10.2022 3 z 5

Šmouloplán a čtyři další příběhy Šmouloplán a čtyři další příběhy Pierre Culliford

Všechny příběhy v tomto komiksu se mi četli výborně. Byly moc dobře napsané a vypointované.

24.09.2022 5 z 5

Magie přírody Magie přírody Regina Bizzi

Styl psaní a vyprávění byl velmi dobrý. Dobře se četl a měl pěkný rytmus.
Celkově to byla hezká a příjemná kniha, která ač trochu průměrná a lehce kýčovitá, se četla velmi dobře.

06.05.2022 4 z 5

Gladiátoři a Koloseum / komiks/ Gladiátoři a Koloseum / komiks/ Nick Saunders

Kniha byla rozdělena do několika částí, které na sebe logicky navazovaly. Ale tak nějak mám pocit, že je tak trochu vágní a neúplná. Styl vyprávění byl dobrý.

27.02.2022 3 z 5

Hra o trůny 2 Hra o trůny 2 George R. R. Martin

V sérii už pokračovat nebudu. Kniha mi moc nesedla, i když chápu, proč se ostatním líbí. A je vidět, že příběh je velmi dobře propracovaný.

12.02.2022 3 z 5

Jan Žižka - Boží bojovník ve jménu Husa Jan Žižka - Boží bojovník ve jménu Husa Zdeněk Ležák

Tato kniha je excelentně zpracovaná a hodně se mi líbil styl psaní a vyprávění. Zvraty v ději byly výborně napsané a umístěné. Celkově se mi kniha četla výborně.

05.12.2021 5 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Kniha je kvalitně zpracovaná a má unikátní svět a příběh. Bohužel se mi moc nelibila, prostě mi moc nesedla a nebyla to kniha pro mě. Nicméně musím říct, že vidím proč se tato kniha někomu jinému může líbit.

31.10.2021 3 z 5

Jeskyně střelců Jeskyně střelců N. C. Marshal (p)

I když kniha stála za přečtení, tak se mi nelíbilo, že tu byla spousta zastaralých názorů a postojů. Příběh byl vypointovaný a dobře napsaný. Jeho jednotlivé části občas působily divně a tak trochu odpojeně. Zvraty v ději byly dobře napsané a celkem obstojně umístěné.

12.09.2021 3 z 5

Nebezpečný sýr: Dobrodružství v Holandsku Nebezpečný sýr: Dobrodružství v Holandsku Walt Disney

Byl to celkem milý příběh, který se četl velmi dobře. Příběh byl vypointovaný a velmi dobře napsaný, ale vadilo mi, že to Donald s tou žárlivostí přeháněl.

21.07.2021 3 z 5

Útok titánů 3 Útok titánů 3 Hadžime Isajama

Kniha se četla moc dobře a to hlavně díky skvěle propracovanému příběhu. Zvraty v ději byly výborně napsané a umístěné. Postavy a jejich vývoj byly excelentně napsané.

20.06.2021 5 z 5

Císařské fialky Císařské fialky Vladimír Neff

Příběh a jeho postavy jsou výborně napsané. Styl psaní a vyprávění se mi hodně líbil. Jen mi vadilo, že přímá řeč postav nebyla jasně vyznačena.

01.06.2021 4 z 5

Kulička (19 povídek) Kulička (19 povídek) Guy de Maupassant

Příběhy v této knize se mi četly výborně a hodně se mi líbil autorův styl psaní a vyprávění. Na malém prostoru byl autor schopen velmi dobře vykreslit různé povahy lidí, jako třeba nevděčnost, povrchnost a třeba také i lidskou hloupost.

06.01.2021 5 z 5

Anne of Green Gables/Anna ze Zeleného domu A1-A2 Anne of Green Gables/Anna ze Zeleného domu A1-A2 Nick Gerrard

Styl vyprávění a psaní je velmi dobrý a hezky plynulý. Ze všech postav jsem si nejvíce oblíbila Anne, avšak dost často mě vadily dobové předsudky. Ale zároveň je to kniha, která stojí za přečtení.

02.01.2021 4 z 5

Čert a Káča Čert a Káča Božena Němcová

Celkově je tento příběh docela čtivý a má velmi dobrý styl psaní a vyprávění. Trochu mi vadilo, že postava Káči byla použita pouze k rozvoji pointy příběhu a dál už jsme se s ní nesetkali a ani se o ní nic nedozvěděli.

09.12.2020 3 z 5

Potopa I. Potopa I. Henryk Sienkiewicz

První polovina knihy se mi nečetla dobře a nelíbila se mi. Druhá polovina byla o něco lepší a četla se lépe. Nejvíce se zlepšil styl psaní a vyprávění.

01.11.2020 2 z 5