rengers rengers komentáře u knih

Nová dívka Nová dívka Daniel Silva

Konečně se autorovi vrátil ten šmrnc, který od něho očekáváme.

23.02.2023 5 z 5

Monzun Monzun Wilbur Smith

Druhý díl ságy Courtneyů je do detailu vypracovaný román se vším všudy, láska, zrada, hamižnost a krvavé souboje, jak na moři, tak na pevnině.
Povahy všech 4 bratrů Courtneyových jsou rozděleny do dvou táborů, dva chamtiví a krutí, další dva velcí dobrodruzi, odvážní a chytří.

08.10.2019 5 z 5

Obchod s orgány Obchod s orgány Tess Gerritsen

Zajímavé, trochu šokující co se nejspíš děje a bude dít!? V příběhu padne věta, všechno se dá koupit, ale zapomněli dodat - lásku si nekoupíš. Láska je buď hraná nebo skutečná.

24.02.2019 4 z 5

Čaroděj Čaroděj Wilbur Smith

Příběh je poutavý a navazuje na první díl. Klidně můžete přeskočit dvojku, ani to nepoznáte.
Musím dodat, že autor má neuvěřitelnou představivost!

12.01.2019 5 z 5

Skála Skála Peter May

Příběh se rozjížděl trochu pomalu, je smutný a ponurý, jak to na severu bývá, ale celkově musím uznat, že je příjemně čtivý. Rád si přečtu pokračování.

09.08.2016 4 z 5

Osamělá smrt Osamělá smrt Lisa Jackson

Moc pěkně napsané, má to spád a sama nečekaná překvapení. Nechybí tam vykreslení pocitů hlavních hrdinů. Akorát je škoda, že knížka není úplně zakončená, tím pádem vás to nutí si přečíst další díl - Vyvolená k smrti.

30.10.2014 5 z 5

Cesta ke štěstí Cesta ke štěstí Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Byl jsem mile překvapen obsahem knihy, není to jen o Buddhismu, ale o psychologii člověka.
Dozvíte se spoustu věcí o sobě, jací jste, jak máte vynakládat se svými emocemi a jak se máte chovat k lidem.

27.05.2020 5 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Bral bych, že Hodinář v tom umí chodit, ale ocitnout se na tolika místech činu bez toho, že by zanechal po sobě jakoukoli stopu a ještě stihnout oblbnout policii?
Jako vždy se to dobře čte, ale tady autor trochu přestřelil.

05.01.2017 4 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Velmi vydařené dílo, četl jsem to jedním dechem. Začátek příběhu se vyvíjí trochu zvláštně, ale to patří k tomu, aby to začalo nabírat na síle a napětí.Nebudu psát o čem to je, to nechám na vás, ale rozhodně doporučuji!

16.10.2015 5 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Spisovatelka má cit pro psaní, příběh je plynulý, bez pasáže, kde by se člověk nudil. Pro lidi kteří nechtějí mít nic společného s patologii nedoporučuji. Těm co to nevadí tak ok.

11.11.2014 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Uff, byl jsem poměrně zklamaný. Neustále popisování krajiny, interiéru a osob mě unavovaly, samotný příběh by se vlezl do 100 stran. Tématika nebyla špatná, ale strašně zdlouhavá, táhlo se to jak turecký med.
Je to můj oblíbený autor, ale tohle dílo bylo zatím nejslabší.

12.09.2024 2 z 5

Ta druhá žena Ta druhá žena Daniel Silva

Děj je zajímavý a vůbec není špatný, bohužel zbytečně zdlouhavý a komplikovaný.
Hlavní hrdina Allone už není tak akční, jak jsme zvyklí.

05.02.2023 3 z 5

Čas zemřít Čas zemřít Wilbur Smith

Zklamání a překvapení. V první půlce knížky se hlavní hrdinové neustále ženou za lovem starého lva a slona.
Nekonečné popisování krajiny a taktiky lovu.
V druhé části se to zlepší, akcí přibude a začíná to být pravý Wilbur Smith.
Shrnuto a sečteno, jako by autor musel co nejrychleji vydat knížku s patřičným počtem stran!?

08.06.2020 3 z 5

Vnitřní oko Vnitřní oko Wilbur Smith

156 Letý mág Taita, proti čarodějnici Eos. Zažijete neuvěřitelná kouzla a magii, kde pravda vítězí a zlo je na čas poraženo.
Do poloviny knížky jsem se musel nutit, druhá půle je pohádková a kouzelná.
Žánr: Dobrodružné scifi, mysteriózní, válečná pohádka.

04.09.2019 3 z 5

Milenci a hazardní hráči Milenci a hazardní hráči Jackie Collins

Knížka nabízí uvědomění nad svým chováním a činům ke svým blízkým, aneb proč si někteří myslí, že jsou výjimeční, to jsme přece všichni! Když budete myslet stejnou měrou na sebe jako na ostatní, kteří jsou vám blízcí, vrátí se vám to stonásobně!
A nezapomeňte, nikdy nevíte co se stane zítra!

13.07.2018 4 z 5

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Četl jsem od ní první knížku. Musím uznat, že píše přehledně a čtivě. Krásná ukázka toho, jak dlouhé prsty má korupce, až je z toho člověku nanic. A nakonec bych dodal, že v knížce je dobře popisována psychologie a emoce hlavních postav, což se mi líbí. Doporučuji.

09.11.2014 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Velmi poutavý a napínavý příběh se vším všudy co k detektivce patří. Také je poznat, že to píše muž a žena dohromady. Musím uznat, že jsem se rozhodně nenudil, jenom těch posledních 30 stran nic moc.

15.10.2014 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Je to dobře napsaná knížka, ale má jednu vadu. Číší z ní obrovské negativum - vražda, nenávist, chudoba, drogy a hamižnost. Je tam jenom jedna osoba, která smýšlí pozitivně. Nečekejte žádný zamilovaný román, který dopadá dobře.
Četl jsem od autorky knížku Zmizelá a ta se mi líbila mnohem více, doporučuji!!!

30.08.2014 4 z 5

Krvavý měsíc Krvavý měsíc Markus Lutteman

Začátek příběhu je pomalejší, ale pak to nabírá na obrátkách. Chamtivost lidí je neuvěřitelná, bezohledná a zarážející! Bohužel do obchodu se zvířaty jsou zapletení také velmi chudí lidé, pro které to je jediná šance, jak se s té chudoby vymanit.

06.01.2023 5 z 5

Běsnění Běsnění Wilbur Smith

Zatím nejslabší ze série Ságy rodu Courtneyů.
Příliš Africké politiky a málo akce jak jsme u autora zvyklí. První polovina se doslova táhne jak turecký med, až ta druhá se trochu rozjede.

22.05.2020 2 z 5