Šachíno Šachíno komentáře u knih

Život a smrt Maxmiliána Drápa Život a smrt Maxmiliána Drápa Pavel Horna

Knihu jsem dočetl doslova jedním dechem. Ano...zpočátku, než se to rozjelo, mi pár věcí úplně neštimulovalo (zbytečně jsem se v nich vrtal), ale mýlil jsem se a nakonec si to pěkně vychutnal. Stačilo nad vším moc nepřemýšlet a zkoušet to číst pohledem 13-ti letého kluka a né pohledem "pošahaného sběratele", který se bubliny v kreslených příbězích RŠ učí znát div né nazpaměť ...sranda! Nemohu a ani nechci moc spojlerovat, ale například kresba kostlivce v nezvyklé poloze na úvodní obálce knihy, je ve finále v příběhu skvěle vysvětlena, tak se tím někteří už nemusí "trápit" Velmi mně potěšil drobný "bonus" (podobný tomu, jaký nás provázel v knize o Červenáčkovi od Pavla Čecha), i "moje ublízané potěšení" začal dospívat správným směrem Závěrečná nabídka ("nábor") členům RŠ k určité profesi mi vykouzlil úsměv na tváři, nesmí si člověk brát vše tak moc osobně Příběh pěkný, čtivý, krásně detektivní, (byť jsou občas použita slova, která by JF určitě nikdy nepoužil), beru to tak , že je příběh psaný především pro současné děti, což je samozřejmě v naprostém pořádku Pan Horna se s příběhem popasoval moc dobře a já knihu řadím mezi ty, které si ještě v budoucnu velmi rád opakovaně přečtu.

17.06.2024 5 z 5