Sam1024 Sam1024 komentáře u knih

Plevova Robinsona jsem dostal ve druhé třídě pod stromeček. Byla to první 'velká' kniha, kterou jsem přečetl a byla příčinou mého knihomolství. Vzpomínám si na pasáž, kdy Robinson chce uprchnout z otroctví a srazí spolu-otroka z loďky do moře, cituji "…Mulej vyplaval hned jako korek nad vodu." Dlouho jsem si myslel, že 'korek' je nějaký živočich, který umí velmi dobře plavat.
Skvělá kniha - ať si soudrhuh Wewrka říká, co chce.

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Má nejoblíbenější Vernovka. Pokud jde filmová zpracování, tak nejblíže knize je sovětská verze z roku 1941. Čím pozdější adaptace, a že jich bylo, tím více jde o jiný příběh. Poslední holywoodskou verzi z roku 2012 nejlépe charakterizuje věta z jednoho z komentářů na csfd.cz: "Proboha, proč já mám poslední dobou takové štěstí na sračkoidní odpady?"

13.10.2024 5 z 5

Den trifidů Den trifidů John Wyndham (p)

Klasika SF!

14.10.2024 4 z 5

Lovci Duny Lovci Duny Kevin J. Anderson

Tu zvýšenou čtivost má na svědomí spíše Anderson. ;-)

14.10.2024 2 z 5

Moudrost věků – Lexikon latinských výroků, přísloví a rčení Moudrost věků – Lexikon latinských výroků, přísloví a rčení Eva Kuťáková

Mám vydání z roku 1988.

Co by měl vědět správný kuchař Co by měl vědět správný kuchař James Peterson

Nejvíc mne dostala rada č.3. 'Kupujte zástěry s dlouhými tkalouny, které se dají zavázat vpředu, kam jasně vidíte.' Nemehlo, které si neumí uvázat zástěru vzadu, do kuchyně nepatří.

14.10.2024 3 z 5

Stručné dějiny USA Stručné dějiny USA Jan Navrátil

Mám knihu ve vydání z r. 1984. Je tendenční úplně jinak než dnes vydávané dějiny USA. U těch nových je třeba být také hodně opatrný ;-)

14.10.2024 4 z 5

Česká literatura ve zkratce. Období od 9. století po konec 20. století Česká literatura ve zkratce. Období od 9. století po konec 20. století Bohumil Svozil

Perfektní, dlouho jsem ji nemohl sehnat ale už je doma.