Samira Samira komentáře u knih

Švindl Švindl Jennifer Crusie

Pořádně ztřeštěný román plný rozmanitých všemi barvami hrajících postav, kde nikdo není tím, kým se zdá být. Přiznám se, že jsem se chvilku začítala, ale pak si mě tahle milá knížka zcela získala. Zase jeden skvělý kousek od mé oblíbené autorky!

11.10.2015 4 z 5

Samec Samec Alice Clayton

Možná je pět hvězdiček trošku moc a přiznám se, že jsem měla v průběhu čtení mnoho výhrad, ale také jsem jí přečetla v rekordním čase a skoro po celou dobu se prostě skvěle bavila. Na počátku jsem si říkala, že dívka jako Chloe si mě nemůže získat a také se to té princezně jen tak nepodařilo. Od vstupu Lucase na scénu jako by se rozsvítila a humor a atmosféra, kterou spolu tvořili, byly prostě úžasné . Mé nadšení tak neovlivnil ani předvídatelný průběh a konec, protože kromě hlavních hrdinů a postav z předchozích dílů, knize mile dominovali psi. Mě kniha udělala velkou radost, krásné čtení!

11.10.2015 5 z 5

Cizí myšlenky Cizí myšlenky Linda S. Howington

Výborný a taky pořádně drsný kousek od Lindy. Rozhodně nedoporučuji slabším povahám. Jinak chválím všechno - postavy, originální námět, plynulost, zápletku i její vyústění. Autorka umí a v téhle knize předvádí to nejlepší, skvělé čtení!

06.10.2015 5 z 5

Čarovný princ Čarovný princ Julie Garwood

Krásná, inspirovalo mě Šárčino nadšení z knihy a musím říct, že ho více než sdílím. Zatím to nejlepší, co jsem od autorky četla. Hrdiny jsem si natolik oblíbila, že jsem je opouštěla s těžkým srdcem, četla bych dál a to kniha patřila mezi delší. Garwood píše úžasně, ale někdy její knihy obsahují i zdlouhavější většinou rozjezdové pasáže. Tato kniha však neměla nejmenší chybičku. Klasická romantika, jak ze zlaté éry Hollywoodu, úžasní hrdinové a příběh plný zvratů, dobrodružství, ale i svérázných charakterů. Doporučuji!

05.10.2015 5 z 5

Isla a šťastné konce Isla a šťastné konce Stephanie Perkins

Krásné a poetické zakončení půvabné série. Autorka píše úžasně a Josh s Islou byli pomyslnou třešničkou na dortu. Moc jsem si užila jejich sbližování, úžasnou Barcelonu, prožívala s nimi těžší chvíle, ale i kroutila hlavou a byla na ně naštvaná. Velikým bonusem byly postavy z minulých dílů a také propracované komixové dílo o Joshově životě, které bych přiznávám ráda viděla. Doporučuji!

03.10.2015 5 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Musím říct, že druhý díl série se ubíral úplně jiným směrem, než jsem od něj čekala. Ale rozhodně nezklamal, ba naopak bavila jsem se královsky. Ačkoli neobsahoval tolik akce. Vrchovatě to však vynahradil okouzlujícím vtipem - Okrb, pan Tulínek, senátor smrti, ale hlavně hlavní hrdinové sami, mě zahřáli, pobavili a namlsali. Chválím také nádherný přebal a doufám v brzský třetí díl, skvělé doporučuji!

29.09.2015 5 z 5

Knížka samá díra - Na výletě Knížka samá díra - Na výletě Lilly L'Arronge

Zatím nejpovedenější knížka tohoto typu, co se mi dostala do ruky. Bohaté, vtipné a krásné ilustrace, mnoho možností, co hledat, ale i velmi pěkná pomůcka pro rozmluvení dětí nebo pro logopedii, či pouze pro čirou zábavu. Vhodná i pro děti starší. Výborná, doporučuji.

29.09.2015 5 z 5

Hrej férově Hrej férově Emma Hart

Velmi pěkný díl série, podle očekávání nijak odpočinkový, ale za to plný naděje v závěru. Autorka do něj vložila velkou část sebe, protože se jí téma osobně dotýkalo a je to opravdu znát. Na relax bych ho asi úplně nevolila, ale milá ústřední dvojice stojí za to, aby se jejich příběh četl.

28.09.2015 4 z 5

Příběhy ze stáje Příběhy ze stáje Henriette Wich

Půvabná knížka pro malé milovnice a milovníky koní. Výborně zpracované první čtení s krásnými ilustracemi. Povedené, jsem zvědavá na další knihy edice.

28.09.2015 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Neuvěřitelné, myslím, že čtivost se někdy nedoceňuje, mnohdy se rovnou bez rozmyslu označí za literární brak. Příběh není složitý, ona naivní a nevinná, on nevraživý, neskutečně okouzlující a přítažlivý bad boy, na pozadí klasického schématu. Napsáno je to jednoduchým jazykem, ale tak, že se nestíháte nadechovat. A to se mi u knížek stává jen málokdy. Jste natolik úchváceni jednotlivými vyhrocenými scénami, že vám podobně jako hlavní hrdince unikne celek a na konci jste v jednu ráno zdrceni, nebo aspoň já rozhodně jsem, že jsem si nepočkala déle a do druhého dílu je tak daleko. Za mě veliké překvapení a jednoznačné doporučení!

28.09.2015 5 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Skvělý začátek série, musím říct, že si mě nemohl víc získat, jsem moc zvědavá na další vývoj. Chválím nejen námět, ale i zpracování, rozmanité zajímavé postavy a také čtivost. Za mě jednoznačné ano, doporučuji!

26.09.2015 5 z 5

Topím se v tobě Topím se v tobě Jasinda Wilder

Povedená žánrová kniha, v první polovině až půvabně poetická, smutná, romantická a krásně napsaná. Druhou polovinu ovládal Colton, drsnější děj, krásné texty a písně, které jsem hmatatelně viděla přes sebou, ale i dobře zpracované intimnosti a sex mezi hlavní dvojicí. Jednu výtku však mám, jak se mi kniha zdála propracovaná přišlo mi, že jí prostě chyběl závěr. Čekala jsem spíše nějaký nadčasový text písně, než bonusový sex, jakkoli dobrý. Dávám pět, ale je to tak 4,5. Za přečtení však určitě stojí!

24.09.2015 5 z 5

Za hranicí nevinnosti Za hranicí nevinnosti Abbi Glines

Pokračování splnilo má očekávání. I přes krátkou stopáž, dokázala autorka do knihy dostat spoustu děje a ještě víc emocí. Někdy mě oba pěkně štvali, ale působilo to uvěřitelně, přece jen byli mladí, s pohnutými osudy a bylo toho na ně moc, v rychlém sledu za sebou. Mně se kniha četla sama a moc se těším na pokračování, ale i na další knihy autorky. Doporučuji!

20.09.2015 5 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Julie Garwood

Vydařený, místy hodně drsný začátek moc příjemné a výborně napsané odpočinkové krimi série. Sympatická ústřední dvojice a skvělý Noah, který mě celou knihu bavil. Sérii vřele doporučuji!

19.09.2015 4 z 5

První První Kiera Cass

Nádhera, povedenější už ani být nemohla, miluju tuhle knížku i celou sérii. Nevím, jak se to autorce povedlo, ale získala si mě celou, okouzlila, dojmula a vtáhla do pohádky, která ačkoli byla místy dost drsná, byla jednoznačně mojí krevní skupinou. Všechny tři knihy byly úžasné, ale První byla dokonalá. Knížky budou časem pěkně ohmatané, protože po nich budu sahat často, opouštět je nehodlám, zase jim někdy ráda zcela propadnu.
Za mne veliké doporučení!!!

15.09.2015 5 z 5

Smyslnost Smyslnost Nicole Jordan

První díl Ligy rozhodně splnil má očekávání, po první romantické polovině přišla ta pekelná, která by asi nevyhovovala zapřísáhlým romantikům a odpůrcům erotiky, ale podle mě dala románu šťávu, celek pak ještě vylepšil skvělý závěr, nemám, co bych vytkla a moc se těším na další díl!

14.09.2015 5 z 5

Ela a narozeninové představení Ela a narozeninové představení Darcey Bussell

Krásná a půvabně zpracovaná knížka pro malé baletky a tanečnice. Pohádkové ladění série, krásné ilustrace i příjemný formát a jako třešnička ukázka baletní figury. V tomto díle byl navíc mile přiblížený Sen noci svatojánské. Povedené, doporučuji!

10.09.2015 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Jsem moc vděčná za další skvělou sérii od autorky, mnou milovaných drahokamů. Propracovaná, zajímavá, vtipná a originální první kniha s velkým potenciálem. Jsem zvědavá, co na nás čeká v druhém díle, konec knihy více než navnadil. Kniha nemůže zklamat, doporučuji!

09.09.2015 5 z 5

Láska jako z filmu Láska jako z filmu Victoria Van Tiem

Ačkoli to byla hezká knížka musím říct, že jsem si u ní tedy moc neoddychla. Těch špatností, co si hlavní hrdinka nechala líbit bylo prostě moc. Děj však prosvětlovaly krásné scény z romantických filmů a Shane, i když i ten měl máslo na hlavě. Konec, i přes svou sladkost se autorce povedl a udělal radost.

04.09.2015 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Zajímavý námět, velmi sympatický hlavní hrdina, dobrá zápletka, ale přesto jsem z výsledku rozpačitá. Možná je na vině to velké množství mrtvol, i když jejich velké počty jsou dnes už skoro standardem, nebo vložený děj o sestrách, bratrech, matce a otci Temže, kterému jsem nemohla přijít na chuť. A nebo mi autor ukáže, co v něm dřímá teprve příště. Pokračování však určitě otevřu, jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet.

02.09.2015 3 z 5