Selinute Selinute komentáře u knih

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Nevím, jak se mohlo stát, že tato knížka tak dlouho unikala mé pozornosti. Daphne du Maurier je úžasná vypravěčka. Její postavy doslova ožívají, vystupují z románu a můžete je sledovat jako ve filmu . Do knížky jsem se začetla tak, že už mě nepustila, dokud jsem nedočetla poslední stránku. Krásný a tajemný zámek Manderley, napětí a romantika musí okouzlit každého čtenáře. Mě určitě. Proto jsem si koupila i volné pokračování této knihy od Sally Beauman Rebečin příběh. Knížku hodnotím jako naprosto svělou a určitě se k ní ráda vrátím.

19.06.2014

Skála Kozoroha Skála Kozoroha Peter O'Donnell

Pohodová oddechovka pro nenáročné čtenáře. Dobrodružné hledání uloupených šperků a romantika se štastným koncem.

30.05.2014 3 z 5

Alexandrijská knihovna Alexandrijská knihovna Steve Berry

Četla jsem ji s odstupem času podruhé a opět mě dost bavila. Výborná, odpočinková, nezklame.

20.05.2014 4 z 5

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Moje první od této autorky. Ze začátku jsem se nemohla do knihy začíst, ale pak to nabralo obrátky a já četla a četla. Je fakt dobrá. Určitě časem sáhnu po další knížce od T.G.

13.05.2014 4 z 5

Odkaz Stonehenge Odkaz Stonehenge Sam Christer (p)

Kultovní a mystické Stonehenge - místo uctívání Slunce je dějištěm tohoto napínavého příběhu. Skrytá podzemní svatyně s množstvím tajných chodeb a pastí, sebevražda, rituální vražda a tajná organizace "Posvátných" to vše zvyšuje poutavost četby. Je to super detektivka s magickým a tajuplným nábojem.

02.05.2014 4 z 5

Přestože Egypt není vyloženě moje srdcovka, tak tohle bylo opravdu dokonalé. Postavy Taita, Lostris a Tanus vytváří nezapomenutelný trojúhelník a jejich osudy se táhnou celým příběhem jako zlatá nit. Moc pěkné.

29.04.2014 5 z 5

Mistrovská hra Mistrovská hra Sidney Sheldon

Poutavá, napínavá, jedna z nejlepších.

22.04.2014 5 z 5

Vzpomínky na půlnoc Vzpomínky na půlnoc Sidney Sheldon

Toto pokračování Odvrácené strany půnoci je o malinko slabší. Nepostrádá však napětí, dobře se čte a závěr je hodně překvapující. Stojí za přečtení.

18.04.2014 4 z 5

Odvrácená strana půlnoci Odvrácená strana půlnoci Sidney Sheldon

Naprosto skvělá. Od začátku do konce udržuje čtenáře v napětí. Nutí ke čtení a nedá se od ní odtrhnout. Přesto, že jsem ji četla s odstupem času podruhé, nedá se ji nic vytknout. Prostě nemá chybu.

15.04.2014

Pokrevní svazky Pokrevní svazky Sidney Sheldon

Vynikající. Mám ráda Sheldonovy knížky a ráda se k nim vracím.

13.04.2014

Ráno, v poledne a večer Ráno, v poledne a večer Sidney Sheldon

Výborně napsaná detektivka. Dá se číst s odstupem času znovu a znovu.

10.04.2014 4 z 5

Toskánská vinice: Sen milovníka vína Toskánská vinice: Sen milovníka vína Ferenc Máté

Toskánsko je jedním z nejkrásnějších vinařských regionů na světě. Již dávní Etruskové jej nazývali - "Země vína". Knížka je lahůdkou nejen pro vinaře, ale i pro všechny, které tento region okouzlil. Určitě se k ní znovu vrátím.

07.04.2014 5 z 5

Slečny z Provance Slečny z Provance Patrick de Carolis

Hrabě Raimon Berénger učinil z Provence hvězdu, jejíž svit zářil do všech světových stran.... S pomocí svých čtyř dcer dokázal zajistit, aby zpěv cikád dolehl do všech čtyř směrů, aby se tam rozezněl a upevnil slávu Provence. První polovina knížky byla velmi, velmi čtivá. Druhá část, popisující neúspěšnou křížovou výpravu francouzského krále Ludvíka IX., mne nutila i přeskakovat odstavce v knížce, což nikdy nedělám. Ludvíkova porážka, uvěznění, osvobození a další válečné tažení mě připomínalo místy stránky z Wikipedie. Vynaložení velkých částek peněz na budování obraných hradů a měst Jaffy, Caesareje, Sidonu, Alkonu, Antiochie a mocenské boje o trůny Anglie, Francie, Sicílie, Svaté říše římské a dalších rovněž připomínaly stánky z dějepisu pro střední školy. Knížku jsem četla s odstupem času podruhé a myslím, že naposled.

31.03.2014 3 z 5

Ztracená Kambysova armáda Ztracená Kambysova armáda Paul Sussman

Po dlouhé době jsem si ji znovu přečetla a opět nezklamala. Dobrodružný a napínavý děj. Je to nejlepší Sussmanova knížka.

20.03.2014 5 z 5

Toskánské dobrodružství Toskánské dobrodružství James Hamilton-Paterson

Nenáročné a odpočinkové počtení.

19.03.2014 3 z 5

Skryté poklady Skryté poklady Nora Roberts

Moje první od Roberts. Sháněla jsem ji dlouho. Vybrala jsem si ji hlavně proto, že děj příběhu nás zavádí do světa starožitností a aukcí. Vše se točí kolem ukradeného Monetova obrazu - studie leknínů malované v Giverny. Moc se mi líbil popis Dořina obchůdku, bytu i jejich obchodních aktivit. Knížka se četla dobře a dokázala zaujmout. Přesto jsem místy přemýšlela o tom, co vlastně čtu? Je to detektivka, sexy román pro ženy nebo červená knihovna?

16.03.2014 4 z 5

Osudové tajemství Osudové tajemství Ellis Peters (p)

Příběh lásky a zrady, který po mnoha letech vyústil v tragédii. Nic není tak, jak se na první pohled zdá. Inspektor Felse jen pomalu rozkrývá dávné drama. Příjemné pohodové počtení.

14.03.2014 4 z 5

Dámský mír Dámský mír Marie Cristen (p)

Čtvrtý díl byl naprosto vynikající. Tato poutavá sága o rozsáhlé flandersko-benátské obchodnícké dynastii Cornelisových-Contariniových bohužel končí. Škoda. Jen málo knih odehrávajících se ve středověku dokáže tak zaujmout. Fakt skvělé čtení.

11.03.2014 5 z 5

Záhada staré hrobky Záhada staré hrobky Ellis Peters (p)

Detektivka zavádí čtenáře do přímořského letoviska v Conwallu, kde tráví svou dovolenou inspektor Felse se svou rodinou. Vyřeší starou zádadu i nový zločin. Příjemné odpočinkové čtení v duchu anglické klasické detektivky.

10.03.2014 4 z 5

Město zlata a stínů Město zlata a stínů Ellis Peters (p)

Pohodová, nenáročná a odpočinková četba. Určeno pro milovníky klasické anglické detektivky.

08.03.2014 4 z 5