Shanib Shanib komentáře u knih

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

(SPOILER) Má první kniha od autorky. Nebylo to špatné, ale zase ne taková bomba. Po určité době mě přestalo bavit číst časté popisy toho co lidé v místnosti dělají, kdo pije čaj a na koho se kdo kouká, takže jsem je pak trošku přeskakovala. Ten jeden jediný důkaz, který policie měla mi přišel dost chabý a celkově mě mrzelo, že bez vrahova závěrečného objasnění motivu nebyla pro čtenáře možnost, aby na to přišel sám. Na druhou stranu knížka není žádná slátanina. Postav bylo tak akorát a jejich příběhy zajímavé. Četlo se to dobře a byla jsem zvědavá na rozuzlení. Děj nebyl zbytečně natahován. Myslím, že zkusím i další knížky od Shari Lapena.

03.07.2020 4 z 5

Hacker Hacker James Swallow

Pro mě to byl nejsvižnější ze všech dílů. Narozdíl od těch předchozích jsem se ihned začetla a byla jsem napjatá od začátku do konce. Nic tam nebylo navíc a jedna akce střídala druhou. Zápletka zajímavá a skvěle promyšlená. Marc je čím dál větší sympaťák a s Lucy se jako vždy skvěle doplňují. Líbí se mi, jak ji svojí osobností dokáže ovlivňovat k více lidskému přístupu. Akorát si myslím, že by už bylo na místě, aby si konečně začali tykat :D
Jsem víc než zvědavá, co dalšího na hlavní hrdiny a skupinu Rubicon čeká. Obávám se, že Marca opět čekají perné časy. Doufám, že se brzy dočkáme překladu.

13.01.2020 5 z 5

Závislá na tobě Závislá na tobě Laurelin Paige

Knížku jsem četla už podruhé. Měla jsem chuť na nějakou romantiku a vzpomněla jsem si právě na tuto trilogii, která se mi tehdy líbila....a líbí se mi furt. Příběh je svým způsobem originální i není. Hlavní hrdinové mají skvělou chemii, ačkoliv mi pak trochu vadilo, jak Hudson vyměkl. Psychické nemoci Alayny a Hudsona a jejich boj s nimi je nevšední. Hudsonova rodina se svými problémy to celé ještě zpestřovala a záporná postava Celie byla skvělá, protože byla dokonale zákeřná a mazaná.

29.11.2019 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Super knížka a perfektní druhý díl série, která se tímto řadí mezi mé oblíbené. Nikdy bych neřekla, že mi bude vyhovovat číst o dvou různých případech (ačkoliv nakonec dva vlastně nebyly). Byla jsem napjatá až do poslední stránky. Líbilo se mi i kyberneticke prostředí, které bylo vysvětleno tak akorát, aby se v tom neznalý čtenář neztratil. Lucovi dva noví ,,kamarádi'' byli sympatičtí, rychle jsem si je oblíbila a doufám, že je budu potkávat i v příštích dílech. Kdo mi strašně lezl na nervy byla Ava, která se chovala jako citově nevyrovnaná puberťačka. A na závěr do Luca samotného jsem se zamilovala zase o kousek víc :D

13.10.2019 5 z 5

Sexy mlékař Sexy mlékař Alice Clayton

Velké zklamání. První díl byl super, a tak jsem se nemohla dočkat toho druhého. Jenže už hodně dlouho se mi nestalo, aby mi hlavní postava byla tak nesympatická. Nataliin přístup ke svému tělu byl skvělý, ale přišlo mi, že žila jen pozlátkem, prací a především sexem...její postava na mě byla zkrátka příliš a nesedla mi. Sympatická mi začala být na posledních třiceti stránkách, což je dost žalostné. Oscara jsem si v prvním díle idealizovala také trochu jinak a nevyvolal ve mě žádné emoce. Plusové body jsou určitě za vtipnost, prostředí a prolínání s postavami z předchozího dílu.

10.07.2019 2 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

L. J. Shen mám moc ráda, její knížky mě prostě baví a vždycky dostanu to, co od nich očekávám. Knížka měla svá slabší místa, ale když to shrnu, tak se to v celkovém dojmu ztratí.

23.04.2019 5 z 5

Zabijákovo mlčení Zabijákovo mlčení Ward Larsen

Jednoho Davida Slatona, prosím...jsem se trochu zasnila :D Paráda. Třetí díl nezklamal a já otáčela stránky rekordní rychlostí. Jedna akce střídá druhou, přitom nás ale Ward Larsen nenechá bez zajímavých informací, které dokonale zaplní celkový obraz, ať už to jsou vztahy na Blízkém východě, tak princip jaderného materiálu. Zároveň je zde emotivní linka Davidovy rodiny. Nejlepší "scéna"? Určitě příprava a následná střelba z nákladní rampy letadla!
Pro fanoušky mám však špatnou zprávu. Zjistila jsem, že spisovatel napsal další dva díly, ale nakladatelství Domino jejich vydání neplánuje :(

02.11.2018 5 z 5

Milovaný nevlastný brat Milovaný nevlastný brat Penelope Ward

Kvůli příběhu jsem skoro ani nešla spát. Moc se mi líbil netradiční styl vyprávění, vývoj hlavních hrdinů byl logický a slovník k postavám seděl. První část mě bavila o něco víc než ta druhá - asi protože to bylo uvolněnější a byla tam spousta pušťuchování. Když jsem přečetla poslední stránku, nahlas jsem si řekla: ,,To bylo tak pěkný."

19.05.2018 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Tak trochu jsem tušila, kdo za tím vším je, ale byla to pořád jen domněnka a motiv jsem neuhádla vůbec, takže posledních 100 stránek jsem naprosto hltala s otevřenou pusou. Také jsem ráda, že Erika byla konečně trochu uvolněnější a občas si sundala tu drsnou masku.

12.05.2018 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Kdo umí, ten umí. Skvěle napsané tak, že se to čte skoro samo. Na rozdíl od předešlého dílu jsme nyní věděli, kdo je vrahem, což není nutně špatné, alespoň takto nikdy nevíme, s čím autor přijde. Doufám, že v následujících dílech budeme mít příležitost Eriku lépe poznat a uvidíme ji častěji se usmívat, protože zatím na mě působí jako ledová královna, která se za celou knížku usměje jen jednou. Ale zase to zapadá do jejího osobního příběhu, takže si na to nemůžu příliš stěžovat.

29.04.2018 5 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Půlka knihy na mě působí jako průvodce New Yorkem a popravdě, některé popisové pasáže jsem přeskakovala. Jak už tu bylo řečeno, oba hrdinové trochu dospěli a změnili se, hlavně Tyler. Konce mi bylo líto, ale zase na druhou stranu - kolikrát Eden zlomila Tylerovi srdce? Teď se strany obrátily. Nicméně pevně věřím na šťastný konec a těším se na další díl.

20.02.2018 4 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Tuto trilogii jsem obcházela už hodně dlouho. Když jsem hledala nějaké nové knížky s dobrým ohodnocením, často jsem právě na tyto tři narážela, až jsem si řekla, že to můžu zkusit. Konec konců vždycky to můžu zavřít. Ahahah, teď se tomu můžu jen smát, protože to byla naprostá pecka. Knížky jsem přečetla snad v rekordním čase, protože to nešlo jinak. Těžko bych hledala něco, co by se mi nelíbilo, a to už dávno nejsem žádný teenager

26.10.2017 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Víííííc! Víc knížek od Chrise Cartera! Dokonalý vypravěčský um, gradující napětí, neuvěřitelné rozuzlení. K tomu vysoce inteligentní vrah, proti kterému stojí dva geniální charismatičtí detektivové, které prostě milujete.

18.06.2017 5 z 5

Podvol se Podvol se Maya Banks

Ona - věčně fňukající. Tu a tam se zmíní o tom, jak je hrozně nezávislá (sama ani nepracuje, protože ji její zesnulý manžel dostatečně zaopatřil, takže vlastně celé dny nic nedělá) a silná (přitom vystupuje jako hrozná chudinka).

On - děsnej podpantoflák, který se k hrdince chová jako ke svatý, div že ji nelíbá nohy, což drtivě odnáší jeho charisma, o kterém se tudíž nedá ani mluvit.

Těžko říct, kdo mi lezl víc na nervy. Abych to vůbec dočetla, některé stránky jsem přeskakovala.

14.04.2017 odpad!

Kniha je...milá. Ano, to je to slovo, které ji nejlépe vystihuje. Na základě ohlasů jsem čekala něco víc. V některých pasážích jsem se sem tam usmála, ale nějak to nestačilo, aby ve mě zanechala ten správný pocit. Když jsem ji četla a pak na chvíli odložila, měla jsem problém se k ní opět vrátit, protože zas tak moc se tam nedělo, a tudíž mi chybělo takové to nadšení.

20.06.2015 3 z 5

Ztracený symbol - Speciální obrazové vydání Ztracený symbol - Speciální obrazové vydání Dan Brown

Ačkoliv jsem četla všechny Brownovi předchozí knihy, stále nevycházím z údivu nad precizností, kterou do svých knih přináší v podobě různých vědních oborů. Jeffery Deaver má tuto schopnost také, ale u něj mi občas přijde, že tyto vědní detaily přemůžou samotný děj, až se pak přistihnete, že některé pasáže přeskakujete. To Dan Brown umí najít ten pravý zlatý střed. Nicméně musím přiznat, že některé momenty, kdy se některá z postav vracela do své minulosti, mě nebavily a říkala jsem si, že už by to stačilo. Konec byl pak velkolepý a nečekaný jako obvykle. Přes to všechno je pro mě ale stále číslem jedna u Browna jeho knížka Andělé a démoni. Ta je zkrátka dokonalá.

01.11.2013 4 z 5

Všude samí lháři Všude samí lháři Shari Lapena

Tak trochu jsem tušila, jak to s Avery je...samozřejmě ne úplně, ale dost na to, aby mě vyústění příběhu příliš nepřekvapilo. Knížka se četla skoro sama. Spisovatelce se rozhodně nedá upřít skvělý vypravěčský um. Nicméně předchozí díly mě bavily víc. Ať už to bylo zápletkou nebo tím, jak mi jednotlivé postavy sedli. Je to na tři až čtyři hvězdičky, ale nebudu zlá...Další knížku si určitě přečtu.

11.07.2024 4 z 5

Zvrácené království Zvrácené království Rina Kent

Kniha měla nejslabší spád ze všech tří dílů. Na konci druhého dílu už bylo tolik vodítek, že mi bylo v podstatě jasné co, kdo a jak. Kdyby byla třetí kniha součástí té první, vůbec by to nevadilo. Nicméně jsem si hlavní hrdiny oblíbila a ať už bych o nich četla cokoliv, budu za to ráda.

12.06.2024 4 z 5

Tenkrát v noci Tenkrát v noci Karin Slaughter

Uff, hodně emocionální kniha s dobrým spádem a mými oblíbenými postavami. Ačkoliv bych už brala nějaký díl, ve kterém není nikdo z hrdinů osobně angažovaný, tak musím říct, že takový vztek jsem při čtení dlouho neměla. Vztek za Sáru a za ostatní ženy a zároveň obdiv, jak moc se v některých situacích držela. Za mě jedna z nelepších knih této série, protože to šlapalo hned od začátku a žádná z hlavních postav nebyla upozaděna. Zároveň mě bavila Amanda a její neobratné oťukávání svatby. A je to jen můj pocit nebo by se opravdu mohla do budoucna rýsovat nová série s Jeremym?

21.03.2024 5 z 5

Neodolatelná Neodolatelná Melanie Harlow

120% sladká romantika, která mě zanechala úplně naměkko. Zápletka nebyla zas tak velká, ale to je úplně jedno, protože všechny postavy jsem si okamžitě zamilovala. Úsměv na rtech mám doteď.

13.09.2023 5 z 5