simca9342 simca9342 komentáře u knih

Bart Simpson 01/2018: Prodavač šprťouchlat Bart Simpson 01/2018: Prodavač šprťouchlat Matt Groening

Komiksy jsou na léto super záležitost :)
Tenhle díl mi splnil téma do letošní dětské čtenářské výzvy , která na webu zatím není uvedena - kniha s budovou na obálce.
Zatím se mi tento díl líbil ze všech nejvíc, ale možná ho některý z dalších překoná :)
Bart tajným fotografem/agentem se starým skoro rozpadajícím se foťákem a jeho ségra Líza v hlavní roli žákyně, která přežila ve třídě se stoletou kletbou.

28.07.2023 5 z 5

Co sežral žralok Co sežral žralok Ludmila Bakonyi Selingerová

Co sežral žralok?
Všechno možné,  ale opravdu. od plastů přes sklo,
nedivím se , že mu bylo mdlo.
Doktor chobotnice včas pomohl, je mu líp, příště bude snad jen vodu pít.
Na knize se mi líbilo , že byla skoro celá ve verších,
také je přece někdy používám ve svých recenzích.
Mě první setkání s multimediální knihou,
nebojte, brzy vezmu druhou :)

26.07.2023 5 z 5

Deník vlogerky Deník vlogerky Tim Collins

Přečtená loni.

Olivie je vlogerka. Její fiktivní postava je Destiny,která je žije opačný život než Olivie. Plný zblázněných fanoušků (ale také haterů), nejrůznější firmy ji nabízejí spolupráce za zálohy a jeji život by nemohl být lepší.
Jak dlouho ale trvat může,
než jejím fanouškům dojde, že naletěli č*ze?
Pardon, ale zrovna jsem nenašla vhodný rým vystihujíci takovou lhářku. Snad mi odpustíte :)

Jen jednou mladá Jen jednou mladá Ivanka Devátá

Přečteno před rokem.

Opět humor a vtipné vzpomínky ze života slavné herečky. Autorka tentokrát nepíše o sobě, ale o herečce Heleně Stavinohové. Co vše si jako herečka prožila jako čerstvá absolventka divadelní fakulty , když se s hlavou plnou nedávných myšlenek zamilovala do populárního herce Erika.
Celkový dojem 3/5

25.07.2023 3 z 5

Tajný cirkus Tajný cirkus Diana Mašlejová

Přečtená loni.

Bětka si s rodinou užívá prázdnin ve francouzském hotelu. Že to ve skutečnosti je hotel převlečený za cirkus přijde na výzvědách. Na čem? Běžné prohlídky budov malých dětí, kteří se tváří jako špióni. V podzemí je špiónů hned několik... teda pardon- herců :) Přes den pro změnu převlečených za personál hotelu. Vítejte na generálce. V hlavní roli recepční Hilda, instalatér Oliver, pes Kozet nebo pomstychtivý Žak Cirkusario. Přeji příjemnou zábavu :)

Danda má hlad Danda má hlad Ivona Březinová

Přečtená loni.

Mít mazlíčka je fajn , ale taky velká zodpovědnost. Tu už Otík má, ale rodiče jsou proti. K narozeninám dostane kytku. Jmenuje se Daniela (Danda pokřtěná Otíkem) a je zvláštní. Masožravá je dost, brzy žere vše na co přijde. Ve škole si troufne nejen na žížaly a maso... Jaký je život s netradičním domácím mazlíčkem vypráví malým čtenářům Otík.

Štěstí v lásce Štěstí v lásce Kasie West

Přečtená loni.

Maddie a její rodina na tom finančně nejsou zrovna nejlíp. To se ukáže na její oslavě plnoletosti, kdy ze svých úspor zaplatí oběd celé rodině. Proto chodí na brigády, aby si vydělala na stipendium na univerzitu. Při tradičním studijním večeru s kamarády a předcházejícím nákupu sladké výživy pro mozek jen tak na zkoušku vsadí los. Stane se ale neuvěřitelné a nejmíň očekávané- Maddie vyhraje! Jestli z toho všeho poprasku kolem ní zešílí nebo gratulace od dosud neznámých spolužáků a nečekanou popularitu nechá být a bude se chovat jakoby nic uvidíte... stačí se začíst :)

Nina chce být rocková zpěvačka Nina chce být rocková zpěvačka Ivana Kocmanová

Jednostránkové příběhy o malé Nině, která chodí do první třídy, ale co by jednou chtěla dělat už dávno ví.
Chce být rocková zpěvačka , zatímco její spolužáci chtějí být mořská víla anebo školník.
Líbí se mi že to není jenom příběh "o ničem" , ale že dává důraz na pozornost, jestli si dítě pamatuje, o čem byl dany příběh, je propojený také ilustracemi pro představu nebo vysvětlivkami cizích nebo pro děti neznámých slov.
Jestli se mám přiznat tak ani já jsem nevěděla,co je to biletářka. S některými věcmi se setkáte málokdy :)

24.07.2023 5 z 5

Pralinky pro sousedku Pralinky pro sousedku Dorota Gellner

"Z pravěku "
Čteno po letech - loni :)
Stručné příběhy o anonymní sousedce, která klidně může bydlet vedle vás :) Tahle má doma dvě zvířecí tornáda - psa Pupíka a kocoura Alberta. Ti dva ji často obracejí život vzhůru nohama , ale bez nich by příběhy postrádaly srandu. Z těch několika mě pobavil ten s názvem Záložka:)

24.07.2023 5 z 5

Jablečný koláč naděje Jablečný koláč naděje Sarah Moore Fitzgerald

"Z pravěku "

Oskar- nejlepší pekař jablečných koláčů najednou zmizí. Co se mu stalo a kde je se snaží zjistí jeho brácha Stevie s kamarádkou Meg. U toho se učí lidským pocitům a emocím prostě jak to na světě funguje .

23.07.2023 5 z 5

Louskáček a já Louskáček a já Susan Adrian

Přečtená loni.
Tradiční Louskáček v jiné podobě. Georgie má celoživotní sen: stát se Klárkou v Louskáčkovi. Teda, abyste rozuměli nejde o roli v tom slavném muzikálu, ale o konkurz ve stejnojmenném baletním představení pořádaného školou. Georgie se zdá vše tak kolosální oproti ní. Je to sen nebo realita?

22.07.2023 5 z 5

Apatykář Apatykář Lucie Hlavinková

Přečtená loni.

Mladý vystudovaný medik František nástupuje jako apatykář do služeb ke starému lékárníkovi. Práce je to velmi pečlivá, ale se při ní a domácí konverzaci s ostatními obyvateli domu začne odhalovat Františkovo soukromí a o utajené minulosti, která není vůbec šťastná nevěděl nikdo. Nový lékárník se ji snaží skrýt přede všemi. Nejvíce však před ním samotným.
Nevím proč, ale děj mi připomíná filmy Šarlatán a hlavně Dr.Martina v podání svérázného Miroslava Donutila.

22.07.2023 5 z 5

Anna a Anna Anna a Anna Charlotte Inden

Přečtená loni.

Anna a Anna. Vnučka s babičkou. Obě v životě něco ztratily. Jedna kamaráda, který odjel vlakem do daleka a druhá nohu. Obě se se svým smutkem musí vyrovnat. Tak se rozhodly pro spojenectví. Navzájem si pomáhají a píšou si dopisy. Na nich je založena tahle kniha. Jak je psát, aby se z nich dal sepsat příběh a ještě k tomu pro děti.

18.07.2023 5 z 5

Bajky a nebajky Bajky a nebajky Jiří Žáček

"Z pravěku "
Soubor vtipných a různě dlouhých bajek pro malé i velké čtenáře s doplňujícími ilustracemi.

18.07.2023 5 z 5

Vítr ve vrbách aneb Dobrodružství pana Žabáka a jeho přátel od řeky Vítr ve vrbách aneb Dobrodružství pana Žabáka a jeho přátel od řeky Kenneth Grahame

" Z pravěku"
Jiný způsob života , pobyt v cizí zemi , jeho kultura a zvláštnosti jsou napsané srozumitelnou formou pro malé čtenáře hlavními postavami - zvířaty.

13.07.2023 5 z 5

Tajemný rytíř Tajemný rytíř Thilo Petry - Lassak

Přečtená před lety.

Hodnocení duologie = Mít odvahu a vydat se na dlouhou a nebezpečnou cestu plnou dobrodružství za záchranou dávných Vikingů nebo rytířskeho hradu Castlewood. To je pro malého Einara velká zodpovědnost. O to je větší, když se Einar přenese z reálného světa do dob, kdy se plavilo po moři po nikdy nekončících vlnách nebo se konaly rytířské turnaje . Vše zažije pomocí magického ostrova.

Naše paní doktorka Naše paní doktorka Meredith Appleyard

Přečtená před lety.

Romaticko- dramatický příběh s vůní přírody plné klokanů a romantiky, ale také drobného zápachu smrti a nepříjemných vzpomínek.
Laura se přestěhuje do sluncem zalité Austrálie ,aby skryla svou minulost
Je lékařka a tím pádem má zanedlouho plno přátel. Jednoho z nich Neila zná už z dřívějška , protože mu chodí venčit psa. Díky tomu se při ranním běhu nešťastnou náhodou seznámí s jeho nevl. synem Jakem (jak se později ukáže ) a oba zjistí, že mají svou minulost hodně společnou. Krásný oddechový příběh.

12.07.2023 5 z 5

Pohádky před spaním pro holky Pohádky před spaním pro holky neznámý - neuveden

Přečtená před lety.

Dvacet příběhů - klasických českých pohádek dnes už dobře známých. Čtenáři si připomenou pohádku o perníkové chaloupce , mladším zase předčítá miminka o Červené karkulce.

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Přečtená před lety.

Krátký příběh plný nečekaných situací, práce se seniory, ale také hrozného pachu smrti.
Ke knize : Markéta začala pracovat v domově pro seniory, kde převezme místo po své přitelkyni- kamarádce Lídě. Chtěla ji ale sdělit něco, co bylo ve spojitosti s jejím budoucím povolánim. To, co má dlouholetá přítelkyně na srdci se bohužel Rita nikdy nedozví. Kamarádka zemře na místě po srážce s autem, rodina je zdrcena tragickou ztrátou dcery , tety, manželky.. je teď tedy na Maky, aby převzala zodpovědnost na sebe
a v nedalekém zařízení pro osoby , kterým věk a zdravotní stav bere schopnosti " přišla na kloub" věcem, které se dějí v domově seniorů, ale hlavně musí zapojit mozkové buňky a odhalit odkud se vzal křik dítěte , které není k nalezení. A jak se zanedlouho potvrdí, je tu jeste nějaký společník...

12.07.2023 5 z 5

Pod vejcem - Tajemství mistra Rafaela Pod vejcem - Tajemství mistra Rafaela Laura Marx Fitzgerald

Přečtená před lety.

Smrt příbuzného ještě k tomu blízkého je samozřejmě hodně tragická a bolestná, ale téměř vždy skrývá velké tajemství a dědictví cenné hodnoty.
Dobrodružný příběh o tom, co může skrývat jeden obraz.
Theo o tom ví své, zažila si to sama. Po smrti dědy musí zachránit nejen psychicky nemocnou mamku, ale pomalu, ale jistě se rozpadající dům od prodeje. A aby toho nebylo málo, po menší extempore s lihem ještě zachraňuje možný poklad rodiny. Nebo dílo slavného malíře děda ukradl? To zjistí Bodhi s Theou a dalšími přáteli. Potěšilo mě, že jsem se mohla dozvědět něco málo o životě slavného renesančního malíře Rafaela a nejen o něm, jak jsem se později dočetla.