simona5843 simona5843 komentáře u knih

Návrh Návrh Elle Kennedy

Viem veľmi dobre že táto kniha je jedno veľké kliše a že takých príbehov bolo aj bude ale tato kniha je jednoducho úžasná. Autorka píše pútavo a kniha sa vám bude veľmi ťažko odkladať.Plusom je aj humor a aj to že hlavná hrdinka ma mozog. :D

21.08.2017 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Uf myslela som si že vyše 600 strán sfuknem ani neviem ako za tri dni kedže som chorá.Ako som sa mýlila.Ťažká kniha ktorú nedáte za dva večery. Sophiia bola neuveriteľne silná žena a absolútne si neviem predstaviť že by som vo svojom živote mala mať takú voľbu ako ona.Keby sa autor viac sústredil na jej život a menej na Stingove myšlienkové pochody ktoré ma nebavili tak by to bolo super.Takto som sa miestami pri čítaní knihy nudila a radšej robila iné veci.Knihu i napriek tomu odporúčam. Neplakala som pri knihe ako mi všetci hovorili no na druhej strane som nemala od toho ďaleko.Neviem či na film niekedy naberiem odvahu ale toto odporúčam.

07.12.2018 4 z 5

Láskavosť Láskavosť Darcey Bell

Čakala som katastrofu podľa toho hodnotenia ale nakoniec to nebolo také zlé.Ak ste čítali Stratené dievča môže sa vám to aj páčiť.Postavy boli zaujímave aj keď niektoré boli také blbé že to ani normálne nie je. Mala som chuť skočiť do príbehu a zatriasť nimi.Príbeh bol však zaujímavý a aj keď možno niekto bude tušiť ako to všetko skončí príbeh ma dávku napätia pri ktorom budete rozmýšľať či svojej najlepšej kamoške poviete ešte niekdy niečo fakt dôverne.Ako prvotina autorky to nebolo zlé :)

22.09.2018 4 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Tak som to dnes dočítala a uff neviem čo napísať.V hlave mám hádam aj milión myšlienok a toľko isto pocitov.Neplakala som však pri nej ako ostatný ale niekedy so od toho ďaleko nemala..Kniha je úžasná ale nie je to žiadne veselé čítanie.Autorka vás vtiahne do príbehu a vy ani neviete ako a ocitáte sa na emočnej horskej dráhe.S ktorej vám je niekedy tak zle že by ste najradšej vystúpili ale vy čítate ďalej lebo chcete vedieť čo bude nasledovať. Surová,drsná a realistickí napísaná kniha ktorú rozhodne odporúčam a za pár rokov si ju prečítam znova a vy si ju prečítajte teraz!!

17.11.2017 5 z 5

Spolu to zvládneme Spolu to zvládneme Miroslava Varáčková

.Možno sa vám zo začiatku bude zdať príbeh nudný a už ste takých príbehov čítali no vyčkajte.Autorka v knihe rieši veľmi citlivú tému ktorá sa bohužiaľ deje.Každý deň,každú hodinu a možno aj teraz.Kniha o hudbe,rodičovskej láske o pravidlách ,o priateľstve a o nových začiatkoch :)

20.02.2019 5 z 5

Brána Irkally Brána Irkally Juraj Červenák

Myslela som si že tomu dám nakoniec 3 hviezdičky ale nie, je to Červenák ktorý píše super aj keď toto je úplne,úplne iné ako prvý diel.Autor viac vsadil na fantasy až nadprirodzeno. Čo mne osobne chvíľu trvalo kým so si zvykla.Miestami som mala pocit akoby som čítala nejakí príbeh o Indiana Jones.Príbeh to bol však skvelý.Akční,nechutný trošku menej humoru a aj v postavách som sa miestami strácala ale dobre rozhodne si prečítam aj ďalší diel,ten koniec vás priam núti vrhnúť sa na 3 časť :)

16.02.2019 4 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Aj po druhý krát to bol krásny a magický príbeh.Teším sa že si túto knihu prečítam o rok znova :)

23.12.2017 5 z 5

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Tak toto je asi, a dúfam v to, jedine knižne sklamanie tohto roku.Začiatok bol super,dej bol napínavý až mrazivý a boli momenty keď som sa bála no záver ma totálne sklamal a zkazil všetko to nadšenie ktoré som s knihy mala. Čakala som niečo iné a nie to ako to nakoniec skončilo.Autor píše super,pútavo a kniha sa mi naozaj ťažko odkladala no neviem či sa chcem pustiť do druhého dielu aj keď to vyzerá super,Parížske katakomby a tretí diel Ostrov bábík. Neviem, tato kniha ma sklamala. :(

01.11.2017 3 z 5

24 dní do Vianoc 24 dní do Vianoc Michala Ries

Úžasná kniha ktorú budem čítať tieto Vianoce i tie ďalšie a aj tie ďalšie. Kniha je nabitá emóciami rôzneho druhu. Existuje možnosť že keď si prečítate anotáciu bude vám to znieť ako kliše ale nie je tomu tak. Nie je to len bláznivý príbeh o Nine ktorá je ako malé tornádo. Je to aj príbeh o žene ktorá si toho vo svojom živote prežila dosť veci. Je to príbeh o láske, o vzťahoch a nových začiatkoch. Budete sa pri čítaní smiať a možno si aj trošku poplačete.Miška Ries vie ako spracovať emócie do príbehov preto vám túto knihu odporúčam.

14.01.2023 5 z 5

1793 1793 Niklas Natt och Dag

Od knihy som mala veľké očakávania a to bol asi ten problém. Štýl autora je veľmi špecifický a nie každému môže sadnúť. Ja som z knihou zo začiatku bojovala až som rozmýšľala že knihu odložím ako nedočítanú no zaťala som sa. Nakoniec som z knihou spokojná a prečítam si aj druhý diel.

01.02.2021 3 z 5

Zlodej tetovaní Zlodej tetovaní Alison Belsham

Prvá polovica knihy bol boj a niektoré miesta ma trochu nudili.To večne hádanie medzi detektívmi Rorym a Francesom mi začínalo liezť na nervy ,boli ako dvaja chlapci na pieskovisku.Potom to už bolo fajn a knihu som nepustila dovtedy kým som neprišla na záver.Prostredie do ktorého autorka príbeh vsadila sa mi veľmi páčilo. Nemám vlastné tetovanie,kvôli zdravotnému problému ale keby môžem tak si jedno určite dám.Dúfam že u nás vyjde aj ďalšia kniha od Alison a tie nechutné scény (pre niektorých nemusí byť príjemné opisovanie sťahovania ľudskej kože z tela) tak to mi vôbec nevadilo :D

05.02.2019 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Top kniha tohto roku.Toto bol jedným slovom psycho. Autorka píše pútavo a kniha sa ťažko odkladá ale príbeh nedokážete prečítať naraz.Bude vami lomcovať hádam milión emócii,celý čas čo som čítala knihu som krútila hlavou a premýšľala či je tohto niekto naozaj schopný,či sme mi ľudia naozaj takí že sa dáme totálne zmagoriť. Bohužiaľ dáme.

20.10.2018 5 z 5

Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej Ransom Riggs

Tak toto bolo naozaj super.Príbeh je napínavý a nepredvídateľný. Ransom Riggs napísal originálny príbeh ktorý rozhodne stojí zato.Kniha ma príjemne prekvapila.Vďaka fotkám ktoré sa nachádzajú v knihe dodávajú príbehu trochu strašidelný nádych.Určite si prečítam aj ostatné diely :)

10.12.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Prekvapivo sa mi to páčilo a dokonca viac ako Dievča vo vlaku. Každá kapitola začína z pohľadu inej postavy čo pre niekoho môže byť mätúce ja naopak mám toto veľmi rada v knihách.Zo začiatku vám nič nebude dávať vyznám no postupne to začne do seba zapadať. Záver knihy ma prekvapil a vôbec som netipovala že to spraví ta osoba,mala som niekoľkých podozrivých takže ja rozhodne odporúčam :)

17.09.2017 4 z 5

Voľba Voľba Nicholas Sparks

Zo začiatku som s knihy mala zmiešane pocity ale postupne ako som sa viac začítavala do príbehu tak tie pocity zmizli.Smutný no krásny príbeh.V knihe sa prelína minulosť a súčasnosť čo ja zbožňujem v knihách takže za mňa spokojnost. Nicholas Sparks ma opäť nesklamal. :)

14.09.2017 5 z 5

Zasnežený Notting Hill Zasnežený Notting Hill Julie Caplin

Ak potrebujete vypnúť od toľkej negativity naokolo toto je úplne super voľba. Príbeh ste už síce milión krát videli a čítali ale nech svoj účel kniha splnila. Čítalo sa to príjmne aj keď ku koncu to už bolo trochu natiahnuté ale privriem oči. :)

14.01.2021 4 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

Habibi je úplne iná kniha ako predošle od autorky.Nečakajte žiadneho sladkého hrdinu ktorý bude žene nosiť kvety práve naopak.Habibi je hajzlik a v tejto knihe si môžeme prečítať o láske ktorá bolí.Kniha poukazuje na vzťah v ktorom je mnoho žien a možno im táto kniha otvorí oči a povedia si dosť a pôjdu za niečím lepším.Kniha je označovaná aj ako Dark romance čo táto kniha rozhodne splňa.Teším sa na ďalšiu knihu od autorky :)

13.12.2020 5 z 5

Mesačné svetlo na Nightingale Way Mesačné svetlo na Nightingale Way Samantha Young

Ďalšia dokonalá oddychovka. Po knihách ktoré som čítala som potrebovala niečo taketo. Ja viem že pre niekoho môžu byť knihy od Samanthy desne klíše ale je m to fuk,píše úžasne a ja sa teším na ďalšiu knihu :)

07.12.2018 5 z 5

Draculova žena Draculova žena Michaela Ella Hajduková

Včera som to začala čítať a dnes som otočila v knihe posledný list,to hovorí za všetko.Bolo to úžasne.Bolo tam prelínanie minulosti a súčastnosti,autorka v knihe rieši zaujímavú tému o ktorej som asi zatiaľ v žiadne knihe nečítala a od začiatku mate pocit že sa nachádzate samotnom príbehu a stojíte po boku hlavných postáv a prežívate s nimi všetko.Na knihe vidno že autorka mala príbeh premyslený a dopredu si naštudovala všetko čo chcela vedieť.Ani raz som sa počas čítania nenudila a či bol naozaj upír,tak to pochybujem.Musím aj ja naštudovať viac kníh o ňom a predovšetkým navštíviť Transylvániu ktorá ma láka už dlho :)

20.10.2018 5 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Uf toto bola moja najhrubšia kniha akú som čítala..Mořeplavec je veľmi rozsiahla kniha no i napriek tomu sa nebudete ani chvíľu nudiť.Príbeh je iný ako Vážka v jantaru. Dokonca ma toto bavilo o trochu viac ako druhý diel. Postavy sa zmenili,prežili si za tie roky toho veľmi veľa a veľa toho museli aj obetovať.Príbeh je napínavý,plný akcie a aj trochu romanticky.Toto všetko autorka skvelo premiešava takže ja som z príbehom veľmi spokojná.Teším sa na ďalší diel :)

21.08.2018 4 z 5