Sisi11 Sisi11 komentáře u knih

Láska a přátelství a jiné prózy Láska a přátelství a jiné prózy Jane Austen

Byla jsem opravdu příjemně překvapena těmito ranými prózami, které psala Jane již jako 13ti letá dívka! Příběhy jsou úchvatné, jsou o lidské hlouposti, dobrotě, lásce a přátelství. To vše je pro Jane tak typické a je velmi obdivuhodné, že již jako dívka napsala tyto krásné příběhy, kterými dále jen pokračuje ve známější díla.

07.07.2013 5 z 5

Borůvky – Muži jsou skvělý doplněk Borůvky – Muži jsou skvělý doplněk Barbara Nesvadbová

Opět skvělé, vtipné, čtivé fejetony na zamyšlení. Doufám, že bude takovýchto žánrů od Báry přibývat, velmi pěkně se to čte a na pohodové sluneční odpoledne je to ideální.

07.07.2013 5 z 5

Tudorovci III – Buď vůle Tvá Tudorovci III – Buď vůle Tvá Elizabeth Massie

Jak perfektní podívaná, tak perfektní čtení. Příběhy a osudy Tudorovců jsou fascinující.

28.06.2013 5 z 5

Tudorovci II – Král bere dámu Tudorovci II – Král bere dámu Elizabeth Massie

28.06.2013 5 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Barbara Nesvadbová

V prvním příběhu figuruje čtyřicetiletá žena s malou dcerkou. Začne si s o 8 let mladším mužem a my sledujeme, jak moc veliký rozdíl je mezi nimi. Jak je každý na jiné vztahové úrovni - ona zažila manželství, porod dítěte, rozvod. Kdežto on nikdy nebyl ženatý, nemá žádné dítě a zoufale po tom všem touží. Vidíme, jak moc jsou rozdílná jejich přání a očekávání od života. Vše je protkáno zradou nejlepší přítelkyně, které Karla zoufale pomáhala a o niž se starala.

V druhém příběhu je hlavní postavou Anna, mladší sestra, která se zamiluje do staršího ženatého muže. On se kvůli ní chce rozvést. Anna od tohoto vztahu ustupuje tehdy, když pozná, jaké zlo působí jeho ženě a dětem. Současně se totiž tento samý problém stane její starší sestře Lucii, která je svému muži naprosto oddaná. Sami si nikdy neuvědomíme druhou stránku svého jednání, která může mít fatální následky. Někdy ovšem zjistíme pozdě, že nám to za tuto skutečnost nestojí.

18.06.2013 5 z 5

Česká literatura 1945 - 1970 Česká literatura 1945 - 1970 Milan Zeman

Tato kniha rozebírá a vysvětluje obsah, skryté myšlenky a styl psaní klasických děl naší české literatury. Je vhodnou pomůckou pro studium literatury nebo pro jedince, které zajímá hloubka textů a symbolů, které se mnohdy spojují s autorovým životem.

08.06.2013 3 z 5

Slovník básnických knih Slovník básnických knih Miroslav Červenka

Tato malá knížka rozebírá básně od doby národního obrození až po rok 1945. Opět je to velmi šikovná literatura, která nám má pomoct proniknout do tajů konstrukcí básní a do skrytých významů textů.

08.06.2013 3 z 5

Rozumět literatuře: Interpretace základních děl české literatury - 1. díl Rozumět literatuře: Interpretace základních děl české literatury - 1. díl Milan Zeman

V úvodu kniha povídá, co vlastně znamená "rozumět literatuře" a na co všechno je potřeba se dívat a co vše je třeba vnímat. Dále kniha rozebírá významné autory české literatury a jejich díla. Zabývá se čtením mezi řádky a spojením různých souvislostí děl s reálným životem. Pro rozšíření obzoru je to velmi dobré čtivo, především pro ty, kdo se chtějí zabývat literární vědou.

29.05.2013 4 z 5

Poetika Poetika Josef Hrabák

Tato naučná literatura je velmi dobrým materiálem pro všechny, kteří se zabývají literární vědou a konstrukcí děl. Kniha se dobře čte, ale v paměti neutkví, na to pojednává o moc odborném obsahu, který je potřeba si přečíst vícekrát nebo si udělat poznámky.

29.05.2013 4 z 5

Chorvatsko Chorvatsko Leandro Zoppé

Tento naprosto perfektní a velmi bohatý průvodce mi zajistil překrásné cestování po Chorvatsku. Dočetla jsem se zde jakoukoliv maličkost a informaci, kterou jsem chtěla vědět. Nadšeně doporučuji!

11.05.2013 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Velmi krásná česká klasika. Musím říct, že tato báseň patří mezi to málo z poezie, co se mi opravdu líbí a oslovuje mě.

Filmové zpracování je ovšem katastrofou! Naštěstí mi můj dojem nezkazilo.

01.05.2013 3 z 5

Mezigalaktická výprava Mezigalaktická výprava Timothy Zahn

Mezigalaktická výprava je opravdu zajímavý příběh, který předchází klonovým válkám. Jediné, co mi vadilo byla skutečnost, že jsem neuměla přečíst jméno mistra Jedi Joruse C'baotha, opravdu jsem s tím měla problém :D Ale nejvíce mě v celé knize bavila druhá linie hlavního příběhu, a to příběh s generálem Thrawnem, toho jsem si opravdu oblíbila.

27.04.2013 4 z 5

Labyrint zla Labyrint zla James Luceno

Super příběh plný napětí, akce a občasného vtipu z prostředí klonových válek mezi druhou a třetí epizodou.

27.04.2013 4 z 5

Nádherná oblaka Nádherná oblaka Françoise Sagan (p)

Dva neslučitelné životy dvou rozdílných lidí. Chorobná žárlivost a sarkasmus se smyslem především zraňujícím mohou definitivně změnit druhého člověka v bestii. Toto je většině lidí známo, teď už je to známo i Alanovi. Někdy je lepší pozdě než-li později, v tomto případě to došlo až k Nejpozději. Byl to velice krásný příběh a s čistým svědomím mohu říci, že Alana mi vůbec není líto, zasloužil si to.

25.04.2013 5 z 5

Základy anatomie 5. - Anatomie krajin těla Základy anatomie 5. - Anatomie krajin těla Rastislav Druga

Jako učebnice na učení krajin je super. Obsahuje spousta obrázků a skvělé a kompletní popisy krajin. Je zde všechno pěkně na jedné hromádce a ke zkoušce to úplně stačí, není třeba se šprtat něco složitého a obsáhlého a pak si z toho nic nepamatovat :)

24.04.2013 3 z 5

Čítanka k Přehledu světové literatury 20. století Čítanka k Přehledu světové literatury 20. století Vladimír Prokop

Prokopova čítanka je super literární pomůcka k jeho skriptům, ale i bez nich. Používala jsem tyto materiály celých 8 let na gymplu, k maturitě a i na přijímačky na vysokou, fakt úžasný materiál.

23.04.2013 5 z 5

Čítanka k Přehledu české literatury 20. století Čítanka k Přehledu české literatury 20. století Vladimír Prokop

23.04.2013 5 z 5

Čítanka k Literatuře 19. a počátku 20. století Čítanka k Literatuře 19. a počátku 20. století Vladimír Prokop

23.04.2013 5 z 5

Čítanka k Dějinám literatury od starověku do počátku 19. století Čítanka k Dějinám literatury od starověku do počátku 19. století Vladimír Prokop

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Knihu jsem četla jako malá. Vím, že mě klukoviny moc nebavily, proto ani nemám žádný vztah k tomuto příběhu. Bohužel ve mě nezanechal zalíbení, tím však netvrdím, že je to špatná kniha.

16.04.2013