SněhurkaAB SněhurkaAB komentáře u knih

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Právě jsem dočetla díl zpátky z Afriky. Kniha se čte jedním dechem, doslova jsem ji zhltala. Ovšem připadá mi téměř nepochopitelné jak může inteligentní žena úspěšná v práci, s dobrým rodinným zázemím takhle od základu změnit svůj život. Vždyť ho viděla sotva pár vteřin, nic o něm nevěděla, neznala jeho rodinu a dokonce ani jazyk! Jen blázen by udělal to co ona. Copak na té dovolené nepoznala jak žijí? Nezjistila si jakou mají kulturu, zvyky, tradice? Copak jí nebylo jasné, že tak odlišné světy se nikdy nemůžou shodnout? Chápu, že láska a zamilovanost nutí lidi dělat různé věci, ale zamilovanost časem vyprchá a pak začnou být důležité i jiné věci. Pokud se neshodnout v názorech, chybí tolerance, důvěra a úcta k druhému, vztah nemá šanci na přežití. A to nemluvím o všech nemocech kterými si musela projít a které ji málem způsobily smrt. Dá se mluvit o zázraku, že se jí podařilo z Afriky odletět i s její dcerou a mohla začít "normální" život v civilizovaném světě. Je také neuvěřitelné jaké štěstí měla na tamější rodinu se kterou udržuje stále dobré vztahy. Přála bych si autorku osobně poznat a položit jí snad milion otázek.

09.03.2014