TaLu TaLu komentáře u knih

Smrtící svátky Smrtící svátky J. D. Robb (p)

Vánoční příběhy ze série Smrtící mají trochu jinou atmosféru. A to je dobře. Vánoce jsou a měly by být jiné. Ve vztazích, situacích, dokonce i v práci nás prostupuje touha nejen dostávat, ale především dávat.
Dárky, lásku, odpuštění.
Velmi se mi líbilo, že tyto emoce v knize nechybí. Hlavně okamžiky, kdy je třeba říci "promiň" nejsou jednoduché. Eva a Peabodyová to zvládly. Hurá.
Zápletka mrazivá, oběti tentokráte vzbuzují opravdu lítost, zločin odporný, zneužívající symboly Vánoc. Tyto thrillery jsou plné napětí, děje a dokonce i erotiky. Romantika na mě nepůsobí rušivě, patří to do vztahů hlavních i vedlejších postav, tentokráte mi ale minimálně dvě takové scény přišly hodně přitažené za vlasy. Může to být překladem, popis erotických scén je tím hodně ovlivněn. Vždy mi chvíli trvá, než si zvyknu, že knihu překládal někdo jiný a jinak. Dost to ruší celkový dojem. Alespoň jsem si uvědomila, jak je cenné, když autor má u nás jednoho výborného překladatele, který rozumí jeho knihám a zachytí jejich atmosféru. Přesto doporučuji, poslední stránky jsou vyloženě sváteční dárek :o)

09.08.2017 4 z 5

Smrtící rituál Smrtící rituál J. D. Robb (p)

Jedním dechem - tak se tato kniha čte ! Opět naprosto originální zápletka, na to si nezvyknu, že série, jež obsahuje tolik dílů, nabízí stále nové příběhy. Autorka zkrátka umí a mohu jen obdivovat její fantazii. Tento díl patří k těm nejlepším. Za nejlepší ho neoznačím pouze kvůli úplnému závěru, kde bych já dala přednost trochu jinému vyústění, například sebeobraně, nebo jinému zvratu. Nebudu prozrazovat. Mohu doporučit každému, velmi dobře se tato část nechá použít i jako samostatný thriller, pokud chce někdo ochutnat jen jednu knihu série. Musím se přiznat, že mě zasáhl motiv vražd i prostředí. Zpracování okultismu. Lidé se často z nevědomosti, hlouposti, touhy po uznání a moci vydávají na cesty, které nikam nevedou. Měli bychom si dávat velký pozor komu, nebo čemu otevíráme dveře. Skvěle zpracovaná tématika.

05.08.2017 5 z 5

Adamov pád Adamov pád Sandra Brown

Jedna z těch čistě romantických knih od autorky. Já se více bavím u těch s detektivní zápletkou a nemohu se zbavit dojmu, že i autorka se u psaní baví víc. Ale jako oddechové romantické čtení na jedno odpoledne, proč ne?

11.05.2017 3 z 5

Zlaté údolí Zlaté údolí James Oliver Curwood

Knihu jsem přečetla po mnoha letech díky čtenářské výzvě. Vzpomněla jsem si na ní hned, jak jsem přemýšlela o knize, starší než jsem já.
Stačil první odstavec knihy a kolem mne byla totožná atmosféra dobrodružství v přírodě - stejná jako kdysi, kdy tyto knihy formovaly moje sny.
Teď po letech vím, že vedle saní zřejmě už nepoběžím, ale který současný osmnáctiletý chlapec by dokázal to, co hlavní hrdinové.
Přečetla jsem jedním dechem a ještě se díky tomu vrátila do doby, kdy jsem slova tohoto autora hltala. S časem ta slova jen zrají, když nepočítám nějakou tu tiskařskou chybu.
Mohu vřele doporučit, snad s výjimkou ochránců zvířat, přece jen je tato kniha především o lovu a boji s drsnou přírodou.
Oba díly jsou krásné, tato kniha navazuje na knihu Lovci vlků.

07.05.2017

Vše končí láskou Vše končí láskou Mary Balogh

Sérii jsem přečetla již před časem. Tento díl byl opravdu zdařilý - téměř jako můj nejoblíbenější první. Vtipné dialogy, velmi zajímavá zápletka, romantika, komplikace a postupné zjištění, že vše dopadá tak, jak má. Co víc si můžeme od takové knihy přát. Hlavním hrdinům jsem přála to nejlepší od začátku do konce. :o)

20.04.2017 5 z 5

Trochu nebezpeční Trochu nebezpeční Mary Balogh

Na příběh Wulfrika Bedwyna jsem se moc těšila, četla jsem ho již před několika lety a díky němu se pokusila sehnat do knihovny i ostatní díly série. Když se mi to podařilo ( alespoň ty, které vyšly, je škoda, že nejsou dostupné všechny), začetla jsem se velmi ráda do této romantické a vtipné ságy. V každém příběhu sourozenců postava Wulfrika vystupuje a čtenář se postupně dozvídá, co všechno se ukrývá pod povrchem jeho osobnosti.
Když se pak pročteme až k jeho příběhu, přejeme mu jen to nejlepší. Myslím, že Christina mu dokázala vrátit právě ten kus z jeho života, který byl nucen opustit skrze postavení v rodině i společnosti již ve dvanácti letech, kdy z divokého, ale radostného kluka začala převýchova na vévodu. Jak snadno by se mohlo stát, že to světlo radosti a odvaha sáhnout i po vlastním štěstí by ho minuly. Ale to by asi nebyl ten pravý romantický příběh, jisté je, že jim přejeme, že se potkali a tím završili štěstí celé rodiny. Celou sérii doporučuji. Romantické, vtipné a jako bonus mnohé věty, nad kterými je možné se zamyslet.
Autorka zvládla vložit do romantického čtení i lidskost a moudrost.

18.04.2017 5 z 5

Lovci vlků / Zlaté údolí Lovci vlků / Zlaté údolí James Oliver Curwood

Slibovaná kouzelná věta prvního odstavce:
" Bylo příliš pozdě, aby se ozývaly hlasy dne, a příliš brzo pro noční toulku a hlasy nočních zvířat."

06.04.2017 5 z 5

Sykot Sykot Julie Garwood

Začínám být tak trochu "přeromantizovaná".
Asi budu muset sérii prokládat jinými žánry. Přesto se tak hezky čte, že se někdo objeví mezi dveřmi a hned je jasné, že je to ten jediný a pravý, případně jediná a pravá i když mužští hrdinové oblíbené autorky mají za sebou většinou mnohá milostná dobrodružství.
Ale "se žádnou z předchozích to takové nebylo" a žádná jiná poté už určitě nebude :o)
A v tomto duchu se nese i tato kniha. Ústřední dvojice velmi sympatická a packal záporák je rozhodně originálním bonusem.
Výborné čtení pro chvíle odpočinku - jako vždy.

27.02.2017 5 z 5

… a pak ji políbil … a pak ji políbil Laura Lee Guhrke

Tato kniha nebyla v knihovně, proto jsem před časem četla další díly v sérii a teď teprve se dostala k tomuto.
Jak zhodnotit?
Jako velmi milé čtení.
Milé - to je to slovo, které se mi vynořovalo při čtení.
Příběh má spád, vtip, zápletku, hlavní hrdinové mi oba ( což někdy nebývá) byli opravdu příjemní a sympatičtí a líbilo se mi, jak je nelehká minulost zformovala do silných osobností.
Řekla bych, že to byl nejlepší díl ze série, právě díky tomu, jak se vše poskládalo a nikde to neskřípalo.

Milovníkům romantiky mohu směle doporučit !

20.02.2017 5 z 5

Vražda podle seznamu Vražda podle seznamu Julie Garwood

Další kniha ze série. Tentokráte se "rodina" hlavních postav rozrostla o tři další kamarádky, které spolu již v dětství prožily mnohá dobrodružství a jak je vidět, ani v dospělosti to nebude jiné. A uprostřed všech těch událostí každá potká životní lásku - potřebují milovníci tohoto žánru další doporučení ?

08.02.2017 5 z 5

Vrať mi můj sen Vrať mi můj sen Julie Garwood

Tady řeknu Vám, že číst knihy ze série tak, jak na sebe navazují, odhalí souvislosti, které mi unikaly. Nevynechala jsem ani řádek, i když tentokráte jsem si děj přece jen dost pamatovala. Ona je zápletka vlastně nezapomenutelná :o)
Ale nějak se čtenář dostává víc do blízkosti hlavních i vedlejší postav. Například se mi moc líbilo, že pokračují osudy někoho, koho "znám" z knih minulých a myslím tím i negativní postavy. To jsem si takto ještě nikdy neuvědomila, že i negativní postavy mají svůj vývoj.
Napětí a romantika v jednom - to je pravidlo u mé oblíbené autorky. Mohu čtenářům podobného žánru vřele doporučit.

02.02.2017 5 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Sabrina Jeffries

Na rozdíl od minulého dílu přibylo jiskření a i děj měl zajímavější spád. Také se mi stále více líbí dívat se na stejné události dávné tragédie z pohledu dalšího dítěte. Tentokráte opravdu hezký pohled na hlavního hrdinu a jeho vnitřní boje. Setkávání s celou rodinou díky další části, je pro mne vždy milé.To mám na sériích ráda, že se dozvídáme i něco málo ze života těch, se kterými jsme se potkali v předchozích knihách. Těším se, až se dozvím, jak to tenkrát všechno bylo. Babička je mou oblíbenou postavou. Je to nenáročné odpočinkové čtení a jako takové doporučuji.

01.08.2016 5 z 5

Láska a zášť Láska a zášť Hana Marie Körnerová (p)

Musím se přiznat, že pro knihy autorky jsem si vypěstovala mírnou závislost. Líbí se mi , a to moc, jak zaplétá slova a rozplétá tím příběh. A o tom ta moje obliba je, že v jejích romantických knihách ten příběh nikdy nechybí. Čtete, a před očima se odvíjí osudy hrdinů.....a čtenář se stává svědkem jejich cest a komplikovaných vztahů. Nikdy nechybí dobrodružství a láska. Prostě ideální čtení na letní dovolenou.

12.07.2016 4 z 5

Noc jako ta dnešní Noc jako ta dnešní Julia Quinn

Opravdu mám ráda série - člověk se dozví něco i o těch hrdinech, které mohl "poznat" dříve. Dokonce i něco málo o osobách, které autorka oživila v jiné sérii. Prostě mám podezření, že ani ona nechce své hrdiny opouštět....a to je moc prima. A hlavně proto téměř vždy její knihy hodnotím plným počtem hvězd. Prostě se mi chce zvedat hodnocení do červených hodnot, i když některé její knihy jsou třeba lepší.
Tentokráte mi přišlo trochu zvláštní, že se nikdo nepozastavoval nad nerovností svazku. Podle mne by to nebylo tak jednoduché jít za hlasem srdce a nedívat se na rozdíly v postavení.
Ale ona byla vlastně původem přece jen někdo jiný (nižší šlechta) - tak vlastně proč ne.
A více prozrazovat nebudu :o) Romantika, dobrodružství a humor opět nechybí.

29.06.2016 5 z 5

Pravda o markýzi S. Pravda o markýzi S. Sabrina Jeffries

Knížka, která mne velmi mile překvapila. Zápletka hned na začátku - strhující babička, tajemství v rodině, soudržnost sourozenců a víc než špetka humoru.
Říkala jsem si, že pokud by si o tom všem otevřeně promluvili mnohem dříve, ušetřili by si spoustu trápení a úzkostí, - ovšem co já vím o mlčení a mluvení šlechtických rodů na počátku 19. století.
A také - kde by pak byl ten význam potkání pravé lásky, před kterou lze konečně otevřít třináctou komnatu srdce.
Zkrátka romantika.
Těším se na další díly.
Sourozence jsem si zamilovala, jen mám obavu, že úvodní zápletka již nebude tak neotřelá. Uvidím, jak si s tím poradí autorka.

25.04.2016 5 z 5

Andělská tvář 2 Andělská tvář 2 Hana Marie Körnerová (p)

Znovu jsem přečetla velmi rychle.
Knihy od této autorky se čtou tak, že si odpočinu a zároveň vím, že autorka je skutečná spisovatelka. Myslím, že se stále zlepšuje. Velmi dobře využívá náš bohatý jazyk a řadí slova tak, že čtenářům před očima příběh doslova vytváří. Díky ní před sebou vidím odvíjející se příběh jako film, slyším šum v salonech vybrané společnosti předminulého století, téměř cítím chuť jídla a žasnu nad účesy a toaletami přítomných dam i džentlmenů.
Stále se něco děje, knihy mají vnitřní napětí i když příběh je romantický a žánr odpočinkový. A když se nic neděje, pak je to alespoň velmi hezky popsáno slovy :o)
Mám ráda knihy, ve kterých se setkám znovu s hrdiny, které již znám. V případě druhého dílu Andělské tváře mne již "nepronásledovaly" představy spojené s filmem, jak tomu bylo u dílu prvního.
Příběh se tak trochu opakoval, ale byl zasazen do jiného prostředí a výraznou, pro mne velmi milou postavou, byla teta hlavní hrdinky.
Vlastně bych uvítala s těmito hrdiny i další díl. Kdo ví, zda ho autorka jednou napíše.

04.04.2016 4 z 5

Už se nebojím tmy Už se nebojím tmy Vhrsti (p)

Podle mne velmi hezkým způsobem vysvětleno, proč se není třeba bát tmy, když malé děti zalezou do postýlek a v pokojíku se zhase. A Medvídek je také krásným připomenutím, - že s kamarády se i náš strach překonává lépe.

15.03.2016 5 z 5

Bílý Den Bílý Den Jack London

Četla jsem opravdu dávno, pamatuji se, že se mi líbila celá kniha a že jsem měla tenkrát v době svého mládí trochu problém s tím, jak se rozhodl hlavní hrdina v závěru knihy. Nu a protože si ten závěr pamatuji, a protože mezi tím přečtením a současností plynul i můj životní čas, musím napsat, že teď jeho rozhodnutí chápu mnohem víc.
I když - na druhou stranu, jsme jako člověkové tak trochu nepoučitelní a rozhodně i já si myslím, že mít najednou nějaké to bohatství by nemuselo znamenat zároveň i ztrátu hodnot. - Ale to já asi nikdy v životě řešit nebudu muset :o))

04.02.2016 4 z 5

Zrozena k smrti Zrozena k smrti Lisa Jackson

Budu se opakovat :o), ale znovu platí to, co jsem psala u minulého dílu série - pokud by se stále neopakovaly myšlenky, postupy a vysvětlování, pak by kniha měla mnohem větší spád a mnohem méně stran.
A já bych se u jejího čtení mnohem lépe bavila.
Hlavní vyšetřovatelky - mé oblíbené postavy - byly tentokráte tak trochu odsunuty stranou hlavní hrdinkou, která "vyřešila" případ téměř sama, což mi přišlo líto, protože tu dvojici detektivů mám opravdu ráda.
Pokud bych četla knihy jednotlivě a ne jako sérii, pak by mi to opakování nevadilo, protože u prvního dílu jsem si toho ani nevšímala.
Myslím, že si od autorky chvilku "odpočinu", přesto si určitě přečtu i další díl, pokud vyjde.

08.01.2016 4 z 5

Gentlemanovy tajné touhy Gentlemanovy tajné touhy Laura Lee Guhrke

Přiznám se, že jsem neočekávala, že mne tato série tak chytí. Svěží, nápadité zápletky, dohadování ústředních hrdinů je vtipné a jiskření téměř viditelné.
Nově objevená autorka mne velmi mile překvapila.
Já vím, že je to stále dokola "jak Popelka ke štěstí přišla", ale proč v nedělním odpoledni ( kniha se dá zvládnout opravdu v krátkém čase), romantice na chvíli nedovolit ovládnout náš svět, ve kterém těch pohádek zas tolik není ?
A ještě jeden postřeh - popis erotických pasáží se mi tentokráte líbí, což se rozhodně nedá říci o všech knihách s podobnou tematikou.

26.12.2015 5 z 5