TaLu TaLu komentáře u knih

Vyvolená k smrti Vyvolená k smrti Lisa Jackson

Pokud bych knihy četla s rozestupem a úplně nejlépe jako dvě samostatné detektivky, tak by hodnocení bylo bývalo mnohem lepší a také by byl lepší můj čtenářský zážitek. Já ale četla první a druhý díl vzápětí za sebou a byla jsem opravdu zklamaná.
Ano, myšlenky se nám lidem stále opakují, hlavně když jsme pod tlakem, ale stálé opakování myšlenek hlavních hrdinů v knize rušilo a nemohla jsem se ubránit stále sílícímu dojmu, že pokud by autorka napsala místo dvou knih jen jednu, tak by na stejný počet stran vyšlo mnohem více napětí a odpadla by naprosto zbytečná "vata" . Opravdu jsem si říkala, že pokud přečtu ještě jednou "že svými zuby drtil kostku ledu" tak začnu ječet.
Vyšší hodnocení zachraňuje až poslední třetina knihy a konec sám.
Jednu hvězdičku musím sundat i za chyby v logice. Opravdu nechápu, jak mrtvola z konce prvního dílu, mohla v druhém být "živolou", jež je zatýkána a nastupuje do policejního auta. To asi nebude překladem :-(

11.12.2015 3 z 5

Nemůžeš mě milovat Nemůžeš mě milovat Julie Garwood

Další příjemná kniha od mé oblíbené autorky. Jistě, je to odpočinkové, romantické dobrodružství, místy neuvěřitelné, ale autorka má ten dar slova, jež je vlastní Irům, že vypráví příběh tak, že je příjemné naslouchat. Tentokráte mi přišel hlavní hrdina dost "panovačný" a překvapovalo mne, že jeho partnerce to ani trochu nevadilo. Nu, kdyby vadilo, tak by to nebyla taková romantika :o)
Ale pro dlouhé podzimní večery mohu tuto i ostatní knihy této autorky doporučit všem, kteří podobný žánr čtou i těm, kteří po podobné knize sáhnou tak trochu náhodou .

26.10.2015 5 z 5

Výhra v loterii Výhra v loterii Mary Higgins Clark

Příběhy Alviry a Willyho v této knize začínají.
Autorka tuto manželskou dvojici, která vstoupila do jiného světa díky výhře v loterii, použila i v dalších knihách.
Většinou v těch, které napsala spolu se svou dcerou.
Jde hlavně o jejich společně napsané vánoční příběhy.
Musím se přiznat, že z mnou přečtených knih, se mi líbí tato série nejméně.
Ani nevím přesně proč, přemýšlím, zda tuto dvojici hrdinů autorka nevytvořila pro starší generaci svých čtenářů.
Ale to je jen můj dojem.
A rozhodně to neznamená, že by se u těchto knih člověk nebavil.
Ať tak, či onak, jde o vynikající královnu tohoto žánru a její knihy se čtou jedním dechem.

30.09.2015 4 z 5

Borec Borec Julie Garwood

Příjemné, jemně napínavé a romantické čtení od autorky, která právě takto píše a vypráví příběhy svých hrdinů.
A o tom to je - ona svým psaním vypráví příběhy takovým způsobem, že se mi vždy vyloupne v hlavě obraz ohně v krbu v setmělé místnosti - moc by mne zajímalo, zda má hlas takový, jaký si v souvislosti s ní představuji.
A pro ten obraz, pro její styl psaní, patří mezi mé oblíbené autorky.
U této konkrétní knihy jsem místy měla dojem, že si přece jen mohla ještě trochu více pohrát s vykreslením jednotlivých postav, ale ono to může být i tím, že je to kniha ze série a dost možná, že její hrdiny potkám i v dalších knihách. A pokud jde o mne, já se s nimi potkávám ráda.

23.09.2015 4 z 5

Poslední porotce Poslední porotce John Grisham

Zajímavá zápletka, kniha od autora, který nezklame. Celá ta dějová linka ( nebudu prozrazovat) pozoruhodně proudící celou knihou a zasahující hlavní i vedlejší postavy se mi líbila. Náhled do prostředí a doby, kde udržet určité postoje vyžadovalo osobní hrdinství. A napětí rozhodně nechybí.

18.09.2015 4 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

No ...úvodní dobrodružství, jakkoli pochopitelné, mohlo dopadnout výrazně hůře.
Rozjet se za někým, koho znám jen ze slov dopisů a do něhož jsem si promítla své potřeby a sny - to je opravdu velmi riskantní záležitost.
Však ono to ve skutečnosti bylo opravdu jinak, než jak si to Eloise vysnila.
Lepší.
Protože mít odvahu poprat se se skutečností, je mnohem větší dobrodružství, než snít sny na dálku.
A z dřívějších knih už každá čtenářka ví, že Eloise se jen tak nevzdává.
Jen bych uvítala víc informací a možná i víc propojenosti s rodinou a hlavně s nejlepší přítelkyní.
Ale to bych toho už chtěla moc :o)

26.08.2015 5 z 5

Záhadný skvost Záhadný skvost Amanda Quick (p)

Četla jsem před lety v jiném vydání, ale musím se přiznat, že jsem se k této oddechové romantice ráda po čase vrátila a vychutnala si znovu příběh plný napětí, skvěle odvyprávěný, s tajemstvím a hlavně s hlavní hrdinkou, která se i v době, ve které ženy neměly téměř žádná práva, dokázala prosadit.
Dalo by se říci, že tato kniha od autorky patří k mé nejoblíbenější, alespoň co se těch romantických příběhů z minulosti týče.
Její knihy dříve napsané u mě vítězí nad těmi pozdějšími, ve kterých je zpracována poměrně často esoterika, kterou já v knihách nemusím.

21.08.2015 5 z 5

Bar u strakaté krávy Bar u strakaté krávy Hans-Georg Noack

Jeden z dívčích románků, které jsem ze své knihovničky nikdy nevyřadila. I když nevím, zda se u jeho čtení někdy někdo bude bavit tak, jako kdysi já.

11.08.2015 5 z 5

Kořeny Kořeny Alex Haley

Výborně zpracovaná tematika otroků a otrokářů.
Není to lehké čtení, protože emotivně místy silně vypjatý příběh, dá zabrat i emocím čtenáře, ale vypovídá o historické době.
Také se mi líbil ten uzavřený kruh, ve kterém se po mnoha generacích potomek odvlečeného muže znovu dostal do míst v Africe, kde jeho předek žil.

09.08.2015 5 z 5

Zlatý ptáček Zlatý ptáček Vlasta Javořická

Oblíbený román mé maminky.
Romantika a zajímavý děj.
Nikdy bych o autorce neřekla, že psala červenou knihovnu.
V jejich knihách jde totiž o víc. Život v jeho pestrosti, emoce i křižovatky, na kterých se musí hrdina románu rozhodnout. To vše vyjádřeno krásnou češtinou.
Doporučuji.

05.08.2015 5 z 5

Pán hor 6 Pán hor 6 Hana Marie Körnerová (p)

Přečetla jsem celou sérii a obdivuji, že toto své první dílo autorka napsala tak čtivě, že ho čtou milovníci romantiky a nejen ti. První díly se mi líbily nejvíce. Zajímavostí jsou dva epilogy, z toho jeden netypicky dlouhý, protože rukopis neměl standardní podobu a nebylo jasné kolik stránek bude chybět nebo přebývat pro tisk do časopisů, kde byl inzerován jako třináctidílná sága. Nakonec se nedostávalo více než sto stránek a tak to autorka vyřešila už zmíněnými epilogy.

21.07.2015 4 z 5

Pán hor 2 Pán hor 2 Hana Marie Körnerová (p)

Přečetla jsem celou sérii, první díly, ve kterých se rozvíjejí osudy prvních postav se mi líbily nejvíce. Na románu mne zaujalo i to, jak ho autorka psala kdysi při škole. Její první dílo.

21.07.2015 4 z 5

Minuta na rozloučenou Minuta na rozloučenou Hana Marie Körnerová (p)

Přečetla jsem, protože autorku čtu ráda, ale tentokráte se mi ani příběh, ani postavy nepřiblížily, jako by to tak nějak mělce klouzalo po povrchu a nemělo sílu, zanořit se hlouběji.

21.07.2015 3 z 5

Radostná zvěst Radostná zvěst Sandra Brown

Opět jedna z knih, které jsou romantickým příběhem. Podle mne se i sama autorka lépe baví, když píše knihy s detektivní zápletkou. Ovšem tato konkrétní "pouze" romantická se mi četla dobře. Příběh tam je a občas je třeba si u knihy i nenáročně odpočinout :o)

17.07.2015 4 z 5

Pacient číslo jedna Pacient číslo jedna Leonard S. Goldberg

Kniha se dobře četla. navíc je to můj oblíbený autor. Jen mi tentokráte přišlo, že se u jejího psaní sám tak nebavil, jak jsem u něho jinak zvyklá. Jako by chvílemi tápal, jak to s těmi hrdiny má napsat dál .

04.07.2015 4 z 5

Transplantát Transplantát Leonard S. Goldberg

První kniha, kterou jsem přečetla od tohoto autora a díky ní, jsem pak četla další a další.
Zajímavá zápletka, co na tom, že připomíná Sci-fi.
Velmi dobře jsem se bavila.
Objevila jsem díky ní lékařský thriller.

04.07.2015 5 z 5

Sport v Československu Sport v Československu Rudolf Dušek

Kniha je až úsměvně poplatná bývalému režimu. Tedy teď je to úsměvné, tenkrát asi jediné možné, aby mohla vyjít, což bylo smutné. Je vícejazyčná, to mě udivilo a najdeme v ní fotografie sportovců, které jsme obdivovali, když jsme byli malí. Bráním se nostalgii, když vzpomínám nad knihou na nácvik na spartakiádu.....
Fotografická dokumentace je vlastně úžasná. Na první straně Gustav Husák při projevu, s pravou rukou položenou na prsou, jako by skládal nějaký současný slib, ale uvnitř knihy třeba záběr na Věru Čáslavskou......znamení doby, zachycené okamžiky, zřejmě si knihu alespoň podrobněji prohlédnu. Neměli bychom zapomenout, že do sportu by se politika neměla plést - alespoň ne zásadně. Ovšem hodnotit ji vlastně nelze, jak oddělit tu poplatnost režimu od kvality a krásy fotografií. Hodnocení by muselo být dvojí.

21.11.2017

Stezka milenců Stezka milenců Jill Marie Landis

Rovnám knihovnu. Být sama doma a zabývat se tímto přehrabováním, patří v dlouhém podzimním večeru ke kouzelné chvíli, která je plná slov. Jen si musím dávat pozor, abych mnoho knih neotevřela, protože bych pak zůstala obklopená hromádkami a srovnáno by nic nebylo.
Narazila jsem na tuto knihu, zařadila ji do svých knih a překvapilo mě, že tu má poměrně nízké hodnocení a téměř žádné komentáře. Pamatuji si, že se mi příběh opravdu líbil. Takový něžný, psychologicky propracovaný, dokonce nechybělo napětí. Hrdinům jsem opravdu přála, aby vše zdárně vyřešili. Na podobný večer, jako je tento, podle mě ideální kniha. Ovšem já ji musím honem zařadit, abych nezačala číst :o)

06.11.2017 5 z 5

Smrtící nesmrtelnost Smrtící nesmrtelnost J. D. Robb (p)

Jeden z nejlepších dílů, jež jsem měla možnost přečíst, i když jde teprve o třetí díl série. Z toho vyplývá, že autorka držela ten vysoký standart již od počátku !
Příběh byl hodně zajímavý. Zápletka o nově se rozšiřující droze s názvem Nesmrtelnost v privilegované společnosti. Podezření, jež padne na nejlepší kamarádku Evy a to vše ve dnech, kdy se připravuje svatba ústřední dvojice.
Možný spoiler: Nevím, zda jsem si vypěstovala horlivým čtením těchto knih schopnost číst mezi řádky a vnímat, co nám autorka ukazuje, ale opět jsem velmi záhy odhadla ústředního záporáka. Nebo je to jen tím, že se v dalších dílech již tato postava nevyskytuje a tím pádem je dost jasné, že jde o zápornou postavu nebo kandidáta na mrtvolu. Konec možného spoileru.
Vstup Leonarda na scénu neměl chybu, toto se mi opravdu velmi líbí, že autorka dává novým postavám dostatek prostoru a my můžeme sledovat život toho, který se v dalších dílech stane trvalou součástí děje.
Skvěle jsem se bavila. Ani trochu mi nevadilo, že tam bylo více vyšetřování a výslechů než bývá obvyklé. Fanouškům netřeba doporučovat, ale pokud chce někdo zkusit třeba jen jeden díl, tak tento by mohl být právě takovým letním zpříjemněním dnů odpočinku.

31.07.2017 5 z 5

Prchající stín Prchající stín Jan Cimický

Příjemná klasická detektivka. Vyšetřování hrůzné vraždy plyne poklidným tempem, žádný thriller, spíše stará škola detektivního žánru. Přečetla jsem do čtenářské výzvy, napadlo mě, že pan Cimický by mohl děj umístit do Prahy. Zjistila jsem, že tady nejsou knihy roztříděné do série, zkusím to doplnit. Docela ráda se s touto partou vyšetřovatelů znovu setkám. Jen jedna výtka - lidé, s nimiž se v knize seznamujeme, jsou, až na výjimky, závistiví, nepřející, věční stěžovatelé a bručouni. Kazilo mi to celkový dojem z knihy. Stále chci totiž věřit, že náš národ má v sobě i hrdost, odvahu a obětavost. Jako letní oddechovou četbu mohu klidně doporučit.

28.07.2017 3 z 5