tatafa tatafa komentáře u knih

Musím uznat, že tento příběh má velkou hodnotu především v úzkém spojení s předchozím dílem, protože ač se velice dobře čte a má spád a potřebnou gradaci, zase úplně moc se toho tam neděje. To ale rozhodně neubírá na jeho kvalitě, protože je snazší napsat román o příběhu, kde je již dopředu spousta zápletek, než o čekání na konec školního roku, tak aby čtenáře zaujal a nepustil, což se myslím autorce mimořádně povedlo. I zde můžeme společně s autorkou propojit příjemné s užitečným - příjemně si odpočinout u jednoduchého příběhu a zároveň se opět něco nového naučit o Shakespearovi - což je pro mne ideální kombinace.

Samostatnou zmínku si zaslouží obálka a design knihy, která se nakladatelství Grada opět mimořádně povedla. Již od pohledu vás knížka zahřeje svými žlutými a oranžovými odstíny, které se objevují i na vnitřních stránkách. A jako bonus si můžete zpříjemnit četbu na dotyk sametovým papírem z něhož vystupují jednotlivá písmena hlavního názvu.

Marná touhy snaha je bezpochyby kniha, která si zaslouží plný počet a vřelé doporučení pro všechny romantické duše ...

03.09.2017 5 z 5

Asi není nutné více rozebírat, že ke knize jsem se dostala především díky její nádherné obálce. Jestli něco dokáže na románu opravdu zaujmout, pak je to přebal, který se nakladatelství Grada velmi povedlo, zvláště při srovnání s obálkami, které lze u této knihy nalézt např. na Goodreads.
Co více říci? Daniel a Aubrey je jeden z mála příběhů, který mne v poslední době opravdu silně zaujal a u kterého se nemohu dočkat až se pustím do dalšího dílu. Knížka se velice dobře čte a mohu ji doporučit ke čtení i v náročnějším období, protože jsem ji zvládla přečíst i v době odevzdávání bakalářky. Jak již jsem zmínila výše, jedinou slabinou příběhu je používání vulgarit, což v knížkách nemám úplně ráda, protože si jich člověk dosyta užije v reálném životě a do romantických knížek podle mě prostě nepatří. Veliký klad vidím v citacích Shakespearových děl, díky kterým jsem se o něm dozvěděla mnohem více, než z hodin literatury.
Vřele doporučuji!!!

10.08.2017 5 z 5

Návrat na vinici Návrat na vinici Kristan Higgins

Velice často se mi u romantických příběhů stává, že mne kniha osloví především svou obálkou, protože příběh není nijak výrazně výjimečný. A dá se říci, že tento román je toho velice dobrou ukázkou. Při čtení cítíte atmosféru, pobavíte se u vtipných dialogů, pokocháte se obálkou a to je asi tak vše. Hlavní pocit, který po přečtení máte je, že jste spojili příjemné s užitečným - četli jste, ale zároveň jste si pořádně odpočinuli. A dva nebo tři měsíce po přečtení naprosto netušíte podrobnosti, zůstane vám jen ten pocit odpočinku a nálady, kterou knížka produkuje, a máte pocit, že byste si ji měli přečíst znovu.
Pro někoho by to možná znamenalo, že knížka nemá cenu číst, ale pro mne je to známka příběhu, který mne vtáhl do děje natolik, že jsem zapomněla na okolní svět, což je myslím ideální situace, která může u knížky nastat...

07.08.2017 5 z 5

Děvčátka, na slovíčko Děvčátka, na slovíčko Jiřina Strmeňová

velice zajímavá knížka, která se dívkám v určitém věku vždycky může hodit ... u této knížky nezáleží na stáří a vždycky bude aktuální, mohu jen doporučit ...

Ferda Mravenec Ferda Mravenec Ondřej Sekora

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

Mikeš Mikeš Josef Lada

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Velice zajímavé příběhy, které se i poměrně snadno četly, při čtení mne vždy lákalo vydat se na malou stranu za podobnými postavičkami. Vřele doporučuji!!

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

zajímavá, velice čtivá, ale také velice smutná knížka, přesto musím jen doporučit ...

07.01.2017 3 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Velice čtivá a zajímavá kniha s velice trefným a příjemným humorem. A vlastně po dlouhé době první cestopis, do kterého jsem se dokázala začíst. Vřele každému doporučuji!!!

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Velice čtivě napsané dílo. Vřele doporučuji přečtení.

Třetí patro Třetí patro Ivo Pelant

Krásná a velice čtivá kniha. Seriál i kniha mají své kouzlo a byť se jedná o velice složitou problematiku, autor ji vylíčil jednoduše a čtivě. Nejvíce obdivuji, že vůbec kniha/seriál vyšla, již v 80 letech, zvláště, když mám pocit, že šikana přestává být trpěnou a v "tabu", až v posledních letech. Mohu jen doporučit, a to nejen knihu, ale také seriál.

07.01.2017 3 z 5

Láska z konce světa Láska z konce světa Petra Martišková

Krásná, velice čtivá knížka, bohužel se mi však nezdála natolik dobrá, jako ostatní autorčiny knížky.

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Zajímavý nápad i velice čtivá série. Nicméně nevím proč, ale tato série mne úplně nezaujala, a oproti řadě jiných mne neláká se k ní vracet. Ale přesto doporučuji.

06.01.2017 3 z 5

Ani já nemohu být objektivní, protože Harry Potter je po mne velice speciální a srdeční záležitost. Moc jsem se těšila na nový díl, byť jsem se zároveň velmi bála, jak bude neplánované pokračování vypadat. Mé obavy se nakonec nevyplnily, je to velice čtivá a zajímavá knížka, byť na kvalitu předchozích úplně nedosahuje. Jediné co mi na knížce výrazněji vadí je, že je nutné, aby čtenář znal předchozí díly podrobně, protože v opačném případě bude, při autorově přeskakování v minulosti, značně zmaten nebo nebude v obraze. Přesto rozhodně doporučuji k přečtení.

06.01.2017 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Na této sérii jsem se naučila číst a de facto i vyrostla. Každý díl ze série jsem četla několikrát a myslím, že neexistuje lepší nebo horší díl, protože všechny jsou skvělé, stejně tak jako postupné odhalování charakterů hlavních postav, které jsou vykresleny do nejhlubších detailů. Prostě jedinečné dílo, které má speciální místo v mé knihovně.

06.01.2017 5 z 5

Proč bychom se netěšili aneb Jak se držet nad vodou Proč bychom se netěšili aneb Jak se držet nad vodou Zdeněk Šmíd

Krásná a velice čtivá kniha. Bohužel mne neoslovila tak, jako obě předchozí, možná protože tu již necítím ten lehký, bezstarostný, mladický a veselý humor, jako u předchozích knížek.

06.01.2017 4 z 5

Nádherná, čtivá knížka, která mne hned napoprvé přilákala k vodáctví. Asi bude navždy jednou z hlavních srdcovek mezi knížkami. Jen škoda, že tyto časy jsou dávno pryč a na českých řekách se již neobjeví. Čím dál více ve mne tato knížka budí kromě všech krásných pocitů i nostalgii.

06.01.2017 5 z 5

Sandy Sandy Melanie Moreland

Závěreční díl série Vested Interest se velice příjemně čte a rychle utíká.

Oproti předchozím knížkám má příběh úplně jinou atmosféru - je nostalgický, smutný, poklidný, a také zde chybí výraznější "výbušné jiskření" mezi hlavními postavami.

Román je do jisté míry unikátní tím, že zachycuje lásku a navázání vztahu šedesátníků - jejich obavy i pochybnosti se kterými do všeho jdou, a také snahu si užít vše do posledního doušku, protože se dá předpokládat, že společného času nebudou mít mnoho.

Zároveň příběh věnuje i poměrně citlivému tématu, kterým je smrt partnera a otázka, jestli (a jakým způsobem) je vhodné začít "nový" život s někým jiným a jestli se tím člověk nedopouští neodpustitelné zrady.

Autorka v knize seznamuje čtenáře nejen se Sandy, ale také "uzavírá" příběhy ostatních členů BAM a možná i nastiňuje téma, kterému se bude věnovat její další série.

Románu lze samozřejmě vytknout velké množství generalizací, klišé a značnou předvídatelnost děje.

Zároveň je otázka, jak moc je reálné, aby se (nejen) sexuální vztah šedesátníků nesl ve stejném duchu a intenzitě, jako vztah např. třicátníků.

Osobně musím říci, že Sandy pro mne byl, po emoční stránce, asi nejsilnější díl celé série. Už dlouho se mi nestalo, aby mne kniha s nádechem erotiky takto dojala.

A musím říci, že jsem se při čtení v řadě míst cítila docela nepatřičně - pořád mi v hlavě zvonilo to, že bych měla našim hrdinům dopřát soukromí, které patří jejich věku, a ne jim takto nestydatě nahlížet do soukromí.

Knížku hodnotím 4/5 a vřele doporučuji k přečtení všem romantickým duším, které mají rády příběhy s nádechem erotiky.

12.06.2023 4 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

Román je napsán poutavým a čtivým jazykem, který snadno vtáhne čtenáře do děje. Čtení navíc zpříjemňují i slovní přestřelky, vtipná nedorozumění mezi hlavními postavami, a také detektivní zápletka.

Knížku lze především pochválit za zajímavě pojatý námět a vykreslení vztahů nejen mezi hlavními postavami, ale také mezi přáteli.

V příběhu se čtenář setkává s tradičním konceptem "pohádky o popelce", kde se chudá, přímočará spontánní dívka náhodně setká v kavárně s bohatým britským podnikatelem s dokonalým chováním a mluvou a je z toho osudová láska na první pohled.

Autorka dokázala napsat všechny postavy i jejich jednání tak, že nepůsobí černobíle - čtenáře seznamuje s jejich těžkou minulostí a ukazuje, jak jejich dospívání ovlivňuje současná rozhodnutí.

Zajímavé pro čtenáře také může být seznámení s prostředím bohaté developerské firmy a lidmi, pro které je sto tisíc zhruba stejná částka jako pro většinu z nás stokoruna.

Románu lze zcela jistě vytknout velké množství klišé, generalizací a stereotypů, na kterých je postavená celá zápletka.

Zároveň je příběh až neuvěřitelně předvídatelný - už po pár stránkách je čtenáři jasné nejen, jak dopadne tato knížka, ale také jak dopadnou romány o Maddoxovi i Aidenovi.

Osobně mi na knížce vadila i jistá povrchnost, energie a nevyužitý potenciál příběhu, který autorka nedokázala naplno využít.

Knížku hodnotím 4/5 a vřele doporučuji všem romantickým duším, které mají rády moderní romance s erotickým nádechem.

06.06.2023 4 z 5