Tefnut Tefnut komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Kniha popsuje jak se zvířata postavila a lidem a začala se chovat jako lidi. Můžeme zde vidět plno podob moci.

20.01.2013 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Kniha zpočátku působila zdlouhavě, později, když se do ní člověk začetl bylo to o něčem úplně jiném. Příběh byl zajímavý, styl psaní byl také pěkný. Od autorky to byla první kniha, kterou jsem četla. Nad jednotlivými postavami se člověk musel zamyslet jaký žijí život a co se s nimi děje. Knihu hodnotím pozitivně,...

09.06.2019 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Nestárnoucí básně, které jsme se tenkrát povinně učili ve škole a které i do dneška si člověk stále pamatuje. Pane Erbene byl jste vynikající básník a dnes to mohu více méně potvrdit, že se jedná o nestárnoucí klasiku pro všechny.

20.01.2013 4 z 5

Neobvyklý dárek Neobvyklý dárek Jessica Hart (p)

Přátelství mezi mužem a ženou může být hodně silné a může být i na celý život, ale když se do toho zamotají city a dostaneme se do období, které bývá pro někoho příliš zraňující může se objevit i láska, která má ovšem své pro i proti. Hrdinové této knížky milují nebo si stále myslí lidi, kteří nejsou hodni už být v jejich životech, ale zapomínají, že vedle sebe mají člověka, které opravdu znají a který jim vždy dokáže naslouchat, a že to trvalo než se vyjasnilo, co se vlastně dělo...

09.11.2018 4 z 5

Hledá se rodina Hledá se rodina Anne Peters

Je opravdu svědomí, že jsme někomu nepomohli tak kruté k našemu životu, že máme od té doby pocit, že je potřeba každého zachraňovat a ještě k tomu, když se jedná o krásnou ženu? Myslím si, že hlavní hrdina cítil opravdu velkou ztrátu ve svém životě a proto pomohl jedné žena a její dceři, které byly ve velkém nebezpečí,...málo je takových mužů, kteří dokáži pomoci aniž by za to něco chtěli.

09.11.2018 4 z 5

Co si počít s vévodou Co si počít s vévodou Sally MacKenzie

Tato knížka musím říci byla zajímavě napsaná. Ráda si přečtu historický román a tento o prokletí rodu a o tom, co se kdysi dávno stalo určitě stojí za přečtení pokud má člověk tento žánr rád. Pokud budu mít možnost nakouknout do další knihy ze série.

05.03.2018 4 z 5

Paprsky štěstí Paprsky štěstí Dorothy Garlock

Začátek knížky byl trošku nesrozumitelný. Po přečtení několika stránek mě kniha chytla a četla se sama. Moc pěkný příběh, i když trošku smutný. Bohužel život si nevybírá komu nadělí štěstí v životě a komu naopak. Jen ten konec byl takový neukončený podle mého názoru. Kniha stojí za přečtení.

09.01.2018 5 z 5

Tichý muž Tichý muž Sandra Brown

Knížka byla zajímavě napsaná, byla čtená jako většina knížek od této autorky. Bohužel začátek byl trošku zmatený a nevěděla jsem, kdo vlastně příběh vypráví. Konec byl hodně useknutý a závěr příběhu docela překvapil. Pravdivý příběh.

26.09.2016 4 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Knížka se liší od filmu a přišla mi lepší, i když jsem ve filmu nacházela určité pasáže z této knížky také. Moc se mi to líbilo.

15.09.2012

Místo v životě Místo v životě Lisa Kleypas

Kniha mě opravdu překvapila a vřele ji doporučuji.

15.09.2012

Jak se zasnoubit s hrabětem Jak se zasnoubit s hrabětem Sally MacKenzie

Jako vždy příběh je krásně napsaný, popis prostředí, osob a trošku té zápletky a nesmíme opomenout ani intriky ze stran svým kamarádek a hlavně bratra hlavní hrdinky. Pěkně se kniha četla a pokud má rád někdo také pěkně psané příběhy, u kterých se dá odpočinout, ale nutí vás to číst dále tak je kniha ideální kamarád.

06.04.2019

Láska pod parou Láska pod parou J. Lynn (p)

Kniha Láska pod parou mě na první pohled moc neoslovila, ale po přečtení pár stránek a překonání prvních kapitol jsem se začetla a kniha se změnila ve čtivý příběh. Chtěla jsem zjistit jaký ten problém hlavní hrdinka vlastně má, i když trošku jsem si začala dělat obrázek již sama při čtení. Jelikož se jedná o závažné problémy, o kterým se stále naplno nemluví můžeme se jen dohadovat proč zrovna tento námět si spisovatelka vzala do své knihy. Knížka se přečetla pěkně, později jsem se orientovala i v tom, kdo vlastně vypráví zrovna své pocity a popisuje jak vidí celou tu situaci....mohlo to být maličko propracovanější a dala bych plný počet hvězd.

08.01.2019 4 z 5

Zkrocení rebela Zkrocení rebela Suzanne Enoch

Co napsat ke knize Zkrocení rebela snad jen to, že to byl historický román, který vypovídá příběh tří lidí. Domluvené sňatky v té době byli na pořadu dne a hlavní hrdinka chtěla od života trošku více než se vdát za člověka, kterého vůbec nezná a který o to ani nestojí, druhý muž, který ji měl přivést k rozumu snadno pochopil, co potřebuje a jak docílit, aby znovu věřila. Kniha se četla dobře, první díl jsem neměla možnost zatím číst.

07.01.2019 4 z 5

Sladké zajetí Sladké zajetí Diana Palmer

Kniha se mi líbila, byla čtivá. Láska je někdy opravdu slepá a podlehnout zlu je občas snadnější než poznat, že to s námi myslí někdo dobře a chce nám pomoci otevřít oči, i když mi o to nestojíme. Tímto bych okomentovala knížku, kde o vtipné hlášky mezi hlavními hrdiny příběhu. Pokud chce někdo vypnout a třeba se i trošku zasmát tak kniha je přímo pro něho určena.

14.11.2018 5 z 5

Srdcové eso Srdcové eso Lisa Cooke

Krásný příběh plný překvapení a porozumění. Ne vždy se zdá, že víme to, co se děje nebo se stane, někdy nám osud připraví do cesty překážky, které musíme překonat jako naše hlavní hrdinka. Příběh se mi líbil a byl krásně napsaný.

06.10.2018 5 z 5

Dokonalá sestra Dokonalá sestra Donna Hay

Dokonalá sestra co jiného ke knize napsat jen, že stín, který máme před sebou nemusí být úplně rozhodující a vždy nám nemusí řídit život tím správným směrem. Kniha je čtivá, přívětivá a reálný postřeh všedního života. Každý má svůj stín, který buď překročí nebo se s ním bude prát celý život. Nakonec vše dopadlo tak jak mělo a tím nejlepším způsobem. Knihu bych doporučila každému.

09.08.2018 4 z 5

Láska jako životní styl Láska jako životní styl Gary Chapman

Nad knížkou se člověk musí zamyslet, není to žádné oddechové čtení, ale má přiblížit a pomoci člověk, když je v životě ztracený. Pěkná napsaná knížka a rozhodně stojí za přečtení.

28.12.2017 5 z 5

Záměna Záměna Sandra Brown

Knížka se dobře četla. Na začátku jsem si myslela, že to bude klasický příběh, ale autorka překvapila svým zamotaným dějem. Nečekala jsem, že tato kniha může mít i mnohem hlubší kořeny než se na začátku vůbec zdálo a podle mě byla zajímavá jako i jiné knížky od této autorky, která umí psát příběhy. Za mě povedený příběh.

27.09.2016 4 z 5

Jak odolat markýzovi Jak odolat markýzovi Sally MacKenzie

U tohoto příběhu mě mrzí, že hlavní hrdinka dostala málo prostoru pro svůj vlastní příběh. Hodně se vracíme k prvnímu příběhu a částečně i k příběhu následnému. Knížka se četla pěkně a pokud si chce někdo odpočinout a přečíst pěkný příběh doporučuji celou sérii.

06.04.2019

Cesta za láskou Cesta za láskou Kat Martin

Už od začátku bylo jasné podezření, kdo mohl vraždu provést, ale ve své podstatě to ukazovalo pouze na osobu, která s tím neměla nic společného, jen byla v nesprávném čase na nesprávném místě a věděl to i vrah. Příběh byl psaní pěkně, zápletka se také autorce velmi povedla, ale tolik stránek jen polemizováním nad tím jestli to opravdu udělala nebo je jak sama tvrdí nevinná. Zlost a pomluvy dokážou hodně, i dobách minulých tomu tak bylo.

22.01.2019 4 z 5