tereza1198 tereza1198 komentáře u knih

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

První setkání s autorem. I jeho jméno mi bylo neznámé a teď koukám, že je docela v kurzu. Kniha byla zajímavá. Musím přiznat, že jednání hlavního hrdiny mě štvalo. To jak tajil amnézii a nešel do nemocnice, ani na policii. Karen byla psycho a začala jsem jí trochu fandit až na konci. Chudák její matka. Ta toho v životě musela vydržet dost. A říkám si, co je to za konspiraci, když vás najde puberťačka? Největší frajeři knihy jsou včely. Kéž by se jim v našem světě dařilo.
Jo a ne po každé ráně do hlavy upadne osoba do černé mrákoty. To jen ve filmech a knihách.

12.05.2019 3 z 5

Kokain: Dějiny Kokain: Dějiny Dominic Streatfeild

Výborná a vyčerpávající publikace. Vše co jste chtěli vědět o kokainu a báli jste se zeptat. Dejte lidem bezva lék na bolení zubů a oni ho začnou zneužívat. Jdu si dát coca colu a mrknout na seriál Narcos.

12.05.2019 5 z 5

Královna rebelka Královna rebelka Michelle Moran

Knihu mi kazilo to, že jsem životní příběh královny Lakšmí znala. Ale i tak to byla pěkná kniha o boji Indů proti zlotřilým Britům. Kam vlezou kolonizovat, tam sto let tráva neroste.

12.05.2019 3 z 5

Sestry Makiokovy Sestry Makiokovy Džuničiró Tanizaki

Nakonec to byla dobrá kniha. Četla jsem ji dlouhé tři měsíce a začetla se až na straně 280, takže bohužel se necítím na vyšší hodnocení. Prostředí Japonska, zvyky, domlouvání manželství, čtyři sestry a jejich problémy - úplně jiný svět. Sestřičky jsou opravdu živoucí postavy. Takže jsem jim občas fandila a jindy bych je nejraději profackovala. V doslovu je Jukiko popsaná jako hlavní postava. Byla sice obětavá, ale hrozně zakřiknutá a na nervy mi lezla asi nejvíc.

10.05.2019 3 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Příběh pokračuje. Krev stříká, kulky létají, svět magoří, Michálek bojuje, hláškuje a občas si vrzne. Prostě Kotleta.

05.05.2019 3 z 5

Moderní indická kuchařka Moderní indická kuchařka Nitisha Patel

Úžasné zpracování. Moc hezké fotky. Měla jsem chuť ohryzat stránky. Přísady opět náročnější na sehnání, ale určitě něco zkusím. Plus jsou stránky o koření a vzpomínky na rodinu a vznik některých receptů.

02.05.2019

Zapomenutá královna Zapomenutá královna D. L. Bogdan

Podle knih by člověk řekl, že s těmi Tudorovci nebylo všechno úplně v pořádku. Asi byli nenapravitelní romantici. Jindřich VIII. hledal stále dokola lásku a matku dědice. Jeho sestra Marie utekla s Brandonem. Sestra Markéta si vybírala za partnery ambiciózní sexy Skoty. A další generace to neměla lepší. Marie I. a Alžběta I.- jedna nešťastně vdaná, druhá nešťastně neprovdaná. Lady Douglas pro lásku v Toweru, Marie Skotská po sérii hrozných vztahů na špalku.
Markéta se mi v knize líbila. Prožila si své. Hodně si toho také zkazila sama. Nedala si poradit a trvala si na svém pohledu na věc. To bylo velmi lidské.

02.05.2019 3 z 5

Pravdivý příběh Neda Kellyho a jeho bandy Pravdivý příběh Neda Kellyho a jeho bandy Peter Carey

Kniha se mi těžce četla. Nudila jsem se a občas netušila, kdo mluví s kým. Ale líbil se mi zajímavý sloh a celkové zpracování. Nakonec jsem ráda, že jsem se prokousala nakonec. Síla čtenářské výzvy.

22.04.2019 2 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Kniha by se mi víc líbila, kdyby byla víc rozpracovaná. Působí na mě spíš jako úvod do příběhů. Chtěla bych vědět, jak to dopadlo. Chápu, že ženy prošly určitým zlomem a našly sílu postavit se osudu. Pokračování tam není, aby jsme v sobě přiživili fantazii a optimismus. Ale navzdory všemu bych chtěla vědět, jak to bude dál.

22.04.2019 3 z 5

Ládík tentokrát kromě svých nohou, posiluje i játra. Opět skvělá a odpočinková četba. Připíjím mu na další cestu.

22.04.2019 4 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

(SPOILER) Opakovaný popis osob a událostí mi vadí. Vyprávět to třikrát pokaždé z jiného úhlu mi často přijde zbytečné. Líbila se mi část z Ineverou. Ale tu magii jsem čekala drsnější. To se pořád ohýbala jako palma a vadnoucí květ. Nedokázala jsem si představit tu akčnost boje. Stále jsem viděla drsnější jógu. Arlen by měl hodit Rennu do Jádra. Ta holka je totální magorka a její osobnost mě irituje. Další problém mám s démony. Dřív to byla temná noční hrozba a teď vždycky někam naběhnou a.... umřou. Doufám, že budou mít nějaký teambuilding s démoním Princem o taktice, protože jinak budou dál nablble nabíhat na chrany. Lidé se mezitím pobijí mezi sebou - je vidět, že k masakru démony nepotřebujeme. Konec kritiky. Kniha je super čtivá, intriky zákeřné, je tam dost charakterů, kterým přeji smrt a zajímá mě, jestli ji dostanou. A ten konec... takže vzhůru na další díl.

17.04.2019

Hořké konce vyzvědačů Hořké konce vyzvědačů Karel Pacner

Některé příběhy jsou zajímavější než jiné. Svět plný klamu, tajných spisů, konspirace, vražd a neoznačených hrobů.

17.04.2019 3 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Krásným jazykem napsaná kniha. Plno myšlenek, řecké slunce a dlouho to působí jakoby žádná válka ani nebyla. A pak vtrhne do života hlavních hrdinů a je to síla. A je ironické, že ty nejhorší věci se dějí ke konci války a po ní.

12.04.2019 3 z 5

Nejbarevnější Mexiko Nejbarevnější Mexiko Kamu (p)

Krásná a barevná kuchařka. Celá rodina si hrála s tím přebalem, co teplem mění barvu. Já se v Mexiku živila hlavně divnou fazolovou pastou, co patlali úplně na všechno, rýží s fazolemi a kuřetem, quessadias a tequilou. Takže snad se dostanu k tomu uvařit si tyhle knižní mexické pochoutky doma.

EDIT: Takže musím ubrat hvězdu. Používání kuchařky je peklo. Ta malá písmena a záplava barev mě ničí. Musím se pořád sklánět, hledat text a moje máma, která je starší paní, nepřečte písmena v kuchařce vůbec. Takže nadšení z krásné knihy opadlo a teď bych ji nejraději upálila na sporáku. Pro lidi co rádi barvy a nejsou nerváci jako já, to bude asi pořád dobré. Já se jí zbavuji.

12.04.2019 3 z 5

Jednou se zase setkáme, Sanam: Příběh o cestě za svobodou Jednou se zase setkáme, Sanam: Příběh o cestě za svobodou Oskar Ekman

Pěkná kresba. Jinak totální brak.

11.04.2019

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Příběh má dvě roviny. Příběh čínské dívky Mei Lien v 19. století, která se potýká s rasizmem a nenávistí a zároveň pozná lásku k bělochovi. Druhá linie se odehrává v současnosti, kde se běloška Inara musí vyrovnat s vlastními démony a odhalit tajemství čínské dívky, co kdysi žila v jejím domě.
Kniha je čtivě napsaná a četba krásně ubíhá. Víc se mi líbila linie Inary, která bojovala za to, aby mohla žít svůj život bez otcova věčného vměšování. Některé scény v knize byly opravdu srdcervoucí, ale za mě nakonec celkově průměr. Bylo tam moc červené knihovny. Takový příběh by měl být syrovější a taky tam bylo až moc náhod.

10.04.2019 3 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Krásně napsaná. Hodně poetické a přijde mi to, že se to odehrává v takovém podivném bezčasí. Kdyby se neobjevila válka, tak vůbec netuším, kdy se to odehrává. Je to spíš o pocitech a vnitřních monolozích než o nějakém pevném ději.

08.04.2019

Mauricius, Réunion a Seychely Mauricius, Réunion a Seychely kolektiv autorů

Mauricius - krásné pláže, skvělé trhy (každý den je tam něco trochu jiného), levné oblečení, 1 rupie je cca 0,6 Kč. Jezdí se vlevo. Pronájmy aut jsou celkem levné. Zvládli jsme bez oficiálního průvodce. Doporučuji prohlídku rumárny Chamarel. V knize není nic, co by se nedalo najít na internetu.

Seychely - jsem obeplula na katamaránu. O pevnině tedy nic moc nevím. Moře je opravdu úžasné. Ostrovy krásné. Ale draho, draho, draho.

Réunion jsem neviděla, ale mnoho lidí říkalo, že Mauricius je hezčí. Žádná osobní zkušenost.

08.04.2019 3 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Je mi líto. Nesedlo mi to. Hodně jsem přeskakovala a nudila se. Nápad super. Pár skvělých okamžiků. Plus body za hlavního hrdinu, který vlastně žádný hrdina není (i když tisíckrát lepší troska je Don ze Spáleného muže). Takže kniha je dobrá, ale asi jsem na ni neměla náladu nebo co. Za mě to mohlo být o dost drsnější. Jsem ráda, že jsem se prokousala nakonec.

07.04.2019 2 z 5

Návrat Malého velkého muže Návrat Malého velkého muže Thomas Berger

Kniha už nemá švih prvního dílu, ale stále je to skvěle napsaná a poučná kniha o Divokém západě a jeho známých i neznámých obyvatelích. Wyatt Earp a Doc Holliday jsou moji oblíbenci. Takže jsem ráda, že v knize byli. I když se tam ukázali oba značně nelichotivě.

04.04.2019 4 z 5