TerryDee TerryDee komentáře u knih

Bouře na Labi Bouře na Labi Miriam Georg

Bouře na Labi je pokračování příběhu Lily a Joa z románu Světla na Labi. A právě tenhle díl jsem dlouho vyhlížela, neboť jednička skončilo tak, jak skončila. Zkrátka neuzavřeně.

Musím říct, že i když jsem věděla do čeho jdu. Tak na některé pasáže jsem opět nebyla dostatečně připravená. Tahle doba není pro každého. To, s čím se museli hrdinové vyrovnavat, co všechno vytpěli a jaká je občas čekala nespravedlnost. To by nechtěl nikdo zažít. Ne vždy mi bylo při čtení veselo, ale spíš smutno a ouzko.

"Straně jako její dcera o pár let dříve i Sylta zjistila, že knihy nejsou jen pouhou zábavou a rozptýlením pro dlouhé tmavé zimní večery. Dokážou s člověkem pěkně zamávat, vyburcovat ho, donutit ho zpochybnit vlastní život a vidět věci, kterých si předtím nevšímal."

Nevím, jak bych popsala tenhle příběh, aniž bych něco nevyzradila. Protože tohle si člověk musí přečíst a popasovat se s tím sám. Je to opravdu silný příběh s vážnými tématy tehdejší doby.

Ještě musím zmínit, že se mi moc líbila vedlejší linka Emmy a Charlieho. Troufám si tvrdit, že ti dva na sebe strhli část příběhu.

"Páni Bovaryová vypila jed. Heathclift zahořkl a stal se z něho krutý člověk. Pouze Jana Eyrová jí dávala trochu naděje. Ale jakým utrpením si museli ona a Rochester projít, než jim bylo dopřáno trochu štěstí? Elizabeth a pan Darcy nakonec našli lásku stejně jako Edmund a Fanny. Tyto příběhy zanechávaly zvětralou pachuť. To není realistické, pomyslela si Lily, vztekle zaklapla knihy a hodila je do kouta. Zdálo se jí, že příběhy mají posloužit především roztouženým srdcím čtenářek a nekončí tak, jak by to předepisovala společenská pravidla. Nepředstavovaly pro ni útěchu, ale zanechaly v ní pocit, že byla podvedena."

07.02.2024 5 z 5

Atlasova šestka Atlasova šestka Olivie Blake (p)

Alexandrijská společnost je spolek, který sdružuje akademiky s různými magickými schopnostmi. Každých deset let je zvoleno šest nových adeptů, kteří během jednoho roku bojují o své místo ve Společnosti, kdy průvodce jim dělá záhadný Atlas Blakely. Nicméně pouze pět jich může vstoupit do této Společnosti. Jeden je vždy eliminován. Největší kámen úrazu nastává ve chvíli, kdy se adepti postupně dozvídaji způsob eleminace.

Kniha je vyprávěna z pohledu všech šesti účastníků. Každý adept je jiný, ať už pro své schopnosti či pro své chování a jednání. K postavam jsem tolik nepřilnula. Nejvíc jsem si nakonec oblíbila Nica, Libby a Reinu. U Parisy jsem to měla takové nahraně. V jednu chvíli se mi líbila a v té druhé zase ne. Koho jsem si vůbec neoblíbila, tak byl Callum a Tristan (bez nich bysch se i obešla ).

Musím říct, že jsem se vůbec nedokázala pořádně začíst. Tomuto stylu vyprávění jsem nějak nepřišla na chuť. I když mi er forma nevadí, ale tady bohužel to nebylo ono. Celkově se tu nic záživného nedělo, az ke konci byl naznak akčnosti.

Upřímně, nevím, zda mám sílu a chuť pouštět se do dalšího dílu. Asi si to nechám projít hlavou.

19.01.2024 2 z 5

Candy Candy Baja Dolce

"Svatý Candybože!"

Po odchodu Habibiho se nám na scéně objevuje nový majitel LocalX Dorian Fabri, alias Candy, a s ním i spolumajitelka Virginie, Gia. A jak tomu často bývá zrovna dvakrát si do oka nepadli. Dorian je pro změny v klubu a Gia by nejraději nechala věci tak, jak jsou. Nicméně po několika nehodách najdou společnou řeč a cíl. A tím začíná jejich postupné sbližování. Které je velmi pozvolné a opatrné, přece jen si oba přišli v minulosti svým a důvěra se těžko získává.

Dorian je gentleman, i když by to o sobě sám neřekl. Je to hotové cukrátko, narozdíl od Harryho, který byl spíše bručounem. A jeho candyshow!? Je jasné, že v tomto případě nám hrozí cukrovka v tom nejhorším stádiu. Ale i tak bychom si to užili.

Giu jsem si oblíbila už v předchozí knize, ale tady si mě získala. Neuvěřitelně silná žena. Tím, čím vším si prošla a co ji pohánělo kupředu. Klobouk dolů.

Musím říct, že chemie mezi Dorianem a Giou fungovala na jedničku. Je to spalující, omamné a zároveň návykové.

"Pokud ty budeš můj, já budu tvoje."

Jsem ráda, že se tu do děje zapojili i Harry s Cassie. Bylo hezké je tu mít.

"Kdybych se měla rozčilovat nad každou ženskou, která mi kouká po chlapovi, asi by se že mě stála seriová vražedkyně."

Když jsem se blížila ke konci, tak se mi chtělo řvát na všechny strany. Protože ten konec!!! Jako, co to mělo být!? A teď jen vydržet něž bude pokračování.

Chtěla bych poděkovat autorce @bajadolceautor a @venupress za oslovení a nabídnutí knihy k recenzi.

19.01.2024 5 z 5

První opravdový polibek První opravdový polibek Kasie West

Popravdě, tohle bylo pro mě velké zklamání. Knihy od Casie West mám ráda a její příběhy se mi vždy líbily. Ale tady bohužel neklaplo vůbec nic.

Příběh mě vůbec neoslovil. Přišlo mi to slabé a svým způsobem nezáživné. A i postavy mi byli celkem nesympatické, především pak Lacey. S tou jsem měla velký problém. Na můj vkus se chovala dětinsky a sobecky. Jako by nikdo jiný neexistoval než ona sama. Jediný, kdo mi sedl, byl Connor, který působil milým dojmem. Byl to typ člověka, ktery pomůže, poradí a zachrání. Díky němu to bylo snesitelné.

01.12.2023 2 z 5

Železná vdova Železná vdova Xiran Jay Zhao

Tahle kniha mě lákala. Zajímalo mě její pojetí Asie a mytologie. Přece jen jsem na tohle téma moc knížek nečetla. Takže jsem si řekla, že to zkusím.

Celý příběh se odehrává ve světě, který se řídí úplně jinými pravidly, než jsme zvyklí mi. Ženy nemají žádnou hodnotu a ani žádné důležité slovo. De facto jsou vychovávany, aby poslouchaly a přizpůsobovaly se mužům. Z toho prostředí pochází naše hlavní hrdinka. Která je na tohle nespravedlivé chování naštvaná a chce to změnit. A především chce pomstít všechny dívky.

O hlavní hrdince nevím, co si mám myslet. Chápu, že chtěla něčeho docílit, ale některé její kroky byly, já nevím, trochu mimo.

Myslím si, že některé čtenáře může šokovat pojetí lásky. V této knize to není takové, jaké bychom to vnímali my.

Svým způsobem mi to připomínalo film Pacific Rim, hlavně kvůli těm kuklám a nepřátelským tvorům Chun-tonům. Proto se mi i líbilo samotné popisování bitev. To bylo působivé.

V knize mi bohužel chyběla mapa světa a ilustrace kukel. Myslím si, že by nám to čtenářům hodně pomohlo v orientaci a lepší představivosti.

Závěrem musím říct, že mě to na zadek úplně nepodasilo. Ale zase chápu, proč se to ostatním líbí. A ze zvědavosti si asi přečtu pokračování.

07.11.2023 3 z 5

Leť & zapomeň Leť & zapomeň Nena Tramountani

Na německé autorky nedám dopustit. Vždy mě zajímá, s jakým příběhem přijdou a zda mě to osloví a chytne.

Četla jsem na tuhle knihu převážně smíšené reakce. Ale tímhle se nenechávám ovlivnit. A jsem ráda, že jsem se řídila svým úsudkem. Protože tohle mi sedlo. Takže jsem knihu slupla během chvíle.

Jak Liv, tak Noah mají své démony z minulosti, kteří je svým způsobem ovlivňují. Dříve byli nejlepšími kamarády, kteří k sobě něco cítili, ale báli se to říct nahlas. A když se stala ta věc s Ryleim, vše nabralo na jiných obrátkách. Noah odřízl Liv ze svého života, a ta se musela naučit jak žít bez něho. Po třech letech se shodou okolností dostává na společné bydlení, kde je i Noah. A tím se otevírá znovu jejich příběh. Nastává pomalé sbližování a objevování starých citů, které jsou možná ještě silnější, než předtím.

Celkově jsem si oblíbila partu ze Soho - Matyldu a Briony. I když je pravda, že Matylda je teda číslo. A jsem zvědavá, jaký bude její příběh. A především se těším na zápletku jménem Anthony.

10.10.2023 5 z 5

Vše, čím pro mě jsi Vše, čím pro mě jsi Nora Welling

Upřímně, mám problém napsat, jak se mi kniha líbila či nelíbila. Ne že by se to četlo špatně, ale nějak jsem se do příběhu nemohla dostat a ani postavy mi v tom moc nepomohly.

Nurii jsem si v předchozím příběhu oblíbila. Opravdu na mě působila sympatickým dojmem. Ale tady jsem měla občas problém. Nevím, jak bych to přesně vysvětlila. Ale někdy mi její chování připadalo zvláštní. Nicméně se mi líbilo, jak pomáhala Luisovi, aby našel jiskru do života. I když pomalu ale jistě. Tady se ukázala jako profesionál a přítelkyně.

Louise se na konci jedničky velmi vážně zranil. A tady zjišťujeme, jak na tom je. Řekla bych to takhle - nenávidí celý svět a nenávidí i sám sebe. A až díky Nurii a její terapii se to prolomí a on začne bojovat a chtít změnit svou danou situaci. Snaží se zabojovat.

Jsem vždy ráda, když se příběhu objeví i předchozí protagonisté a my tak může zjistit, co se u nich změnilo. A že u Lindy a Damiana se děly zajímavé věci.

Jsem zvědavá, co nám přinese třetí díl, který má být tentokrát o Ramonovi.

02.09.2023 3 z 5

(Bez)vadní (Bez)vadní Marta Łabęcka

Jedná se o velmi milý příběh, který pojednává o přátelství, první lásce, rodinných vztazích a o tom, co může život nabídnout.

Začátek knihy je pomalejšího tempa. Je to takové oťukávací a poznávací. Dále bych zmínila, že autorka zvolila er-formu, což nemusí úplně každému sednout. Mně to přišlo ze začátku takové krkolomné a težkopádné. A až postupném čtením jsem si buď už zvykla, a nebo se to zlepšilo.

Sledujeme tu životní osudy Josephine a Chase. Josie to nemá v životě jednoduché. Rodina ji nenechá vydechnout a do všeho ji tlačí, aby vyhovovala jejich vysokému standardu. A ať se Josie sebevíc snaží, není to vždy podle jejich očekávání. Jediným světlým bodem je její kamaradka Valerie. A pravě díky ní se seznamuje s Ethanam a jeho kamarády Chasem a Archerem. Chase je kluk z chudých poměrů a s jistou minulosti, která má tendenci přesáhnout i do přítomnosti, což ho občas ovlivňuje. Takže když se ti dva poznají nevypadá to na nějaké přátelství, ale opak je pravdou. Čas a vzájemné poznávání je nakoemc sblíží.

I když se může zdát, že všichni tvoří nesourodou skupinu. Tak jako celek tvoří suprovou partu. Takové kamarády by si člověk přál. Já si především oblíbila Archera. Přítel každým coulem a hotové zlatíčko.

Závěr knihy měl působit dojemně. Ale bohužel na mě osobně to tolik nezapůsobilo jako na ostatní ambasadorky.

Upřímně, jsem zvědavá, co nám přinesou další díly.

27.08.2023 3 z 5

Propast mezi námi Propast mezi námi Tess M. Puffrová

(SPOILER) Upřímně, na tenhle příběh jsem se těšila. Zajímalo mě, jaké bude postupné sbližování bohaté dívky a chudého kluka.

Musím říct, že se to četlo dobře. Autorka velmi hezky vystihla kontrast mezi bohatstvím a chudobou, a jaké to je, když se tyhle dva světy střetnou. Ale i tak z toho mám smíšené pocity. Něco mi tam chybělo a něco bych pozměnila.

Donna mi přišla naivní a připadalo mi, že žije ve své vlastní bublině. Vůbec nebyla schopna vnímat reálný svět. Oči jí postupně a pomalu otevřel, až Sebastian. A právě Sebastian se mi zamlouval, líbilo se mi, že pro rodinu a přátelé by udělal cokoliv. A celkově působil rozumně. I když ke konci se choval tak trochu jako trouba, který nepřemýšlí. Malcolm, to je kapitola sama pro sebe. Já bych ho už dávno kopla do zadku. Takže nechápu, že s ním Donna takhle dlouho vydržela.

Ano, příběh je předvídatelný a ke konci trochu uspěchaný, ale stále působil zajímavě a čtivě.

27.05.2023 3 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Amo Jones je šílená. Jinak to ani nemůžu říct. Protože to, co mám ve svých knihách není úplně normální. Ale víte co? Mně se to líbí. Je to zvrácené, plné erotiky, alkoholu a drog, všemožných tajemstvích. Ale i tak mě to nutí číst.

Elitní krále si zamilujete. Je to banda těch nejvíc sexy a hříšných kluků, co můžou být. Tihle kluci umí dělat problémy, a to ve velkém. Takže buď jim jdete z cesty, nebo jste jejich.

Jak už je zřejmé, tak kluci mě zcela dostali. Zejména Nate se mi hodně zamlouval. Horší už to bylo s dívčím osazenstvem. Především nevím, co si mám myslet o Madison. V jednu chvíli je taková, a pak je zase maková.

Jako ten konec!? To zas bylo něco. Člověk má plno otázek, na které potřebuje znát odpovědi.

18.05.2023 5 z 5

Jasmína Jasmína Anna Szafrańska

V knize se setkáváme s naší starou známou partou. Partou lidí, která se stala rodinou. Líbí se mi, že příběh začíná svatbou Malvíny a Arka, a že jim byl dán nádherný začátkem jejich příběhu. Stejně tak tu máme Lilku, Matyho a Oskarka, tvoří dokonalou rodinku.

Stejně jako Liliana, Malvína, tak i Jasmína si prošla velmi těžkými časy. Nejdříve byla manipulována svou vlastní matkou, které šlo jen o dobré jméno rodiny a vůbec se nezajímala o štěstí a blaho své dcery. Následně po svatbě jí život začala ničit tchýně. I když měla milujícího manžela, tak se za svou ženu nepostavil a nebojoval o ni. Naštěstí měla Jasmína svého bratra Arka, který tu pro ni byl a pomohl jí.

Timon se snaží vrátit zpátky do normálního života, po tom co strávil část života ve vězení. Chce na sobě zapracovat, aby mohl opět fungovat. I když se snaží, není to vždy jednoduché.

Z obou dvou životních příběhů mi bylo celkem ouzko. Jsem ráda, že se právě oni dva našli. Protože v sobě měli toho parťáka, který vás podrží a nepustí.

Musím říct, že konec mi přišel hodně uspěchaný. Pár stránek navíc by to určitě sneslo.

Knihu, potažmo celou sérii Pink tattoo, bych doporučila. Najdete tu velmi silné příběhy se silnými hrdiny, které si oblíbíte.

17.04.2023 4 z 5

Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Sophie Irwin

Kitty Talbottová a její čtyři sestry se po smrti rodičů ocitnou ve finanční a existenční tísni. Jediné řešení, které se zde naskýtá, je najít si bohatého manžela, který by zaplatil rodinný dluh a postaral se o jejich rodinu. Kitty se tak vydává do Londýna, aby uskutečnila svůj plán. Když už to vypadá velmi nadějně, tak se na scéně objeví lord Radcliffe, který to vidí úplně jinak. A tím se nám tak trochu komplikuje.

Kitty mi byla sympatická. Chápu, že ne všem musela sednout. Já jsem pro ni měla pochopení. Chtěla pomoci své rodině za každou cenu, i kdyby to znamenalo sňatek z rozumu a pro peníze. Lord Radcliffe se mi od samého začátku zamlouval. Správný džentlemen té doby.

Líbilo se mi, co měli mezi sebou Kitty a lord Radcliffe. To jejich dohadování a škádlení mě pobavilo. Vždy jsem se těšila na jejich společné scény.

Knihu bych určitě doporučila. Pokud máte rádi Bridgertonovi, tak tohle je pro vás ideální příběh.

01.02.2023 4 z 5

Polib mě znovu Polib mě znovu Stella Tack

Na druhý díl ze série Osobní strážce jsem se moc těšila. Zajímalo mě totiž, jaké to bude, když se vymění klasické role. Neboť v jedničce jsme sledovali bodyguarda Ryana a jeho misi střežit studentku Ivy. V této knize máme tentokrát bodyguardku Silver, jenž má za úkol chránit prince Nového Skotska.

Silver jsem si hned oblíbila. Líbilo se mi, že to není žádná křehká květinka, ale holka od rány, která si jde za svým a nebojí se. Také se mi zamlouval její vztah s Ryanem. Působili na mě, jak hašteřiví sourozenci. Takže u jejich scén jsem se opravdu bavila.

Prescot mi byl též sympatický. Zpočátku tak trochu budil dojem jako ňouma. Ale takovým tím dobrým způsobem. Nicméně skrývaly se v něm i jiné věci, hlubší a vážnější.

Autorka tu zajímavým způsobem vykreslila úskalí královské rodiny. Ukázala, že to není nic hezkého a jednoduchého. Je to něco, co vás zcela dostane - neodbytní paparazzi, vás život není ve skutečnosti váš, nemůžete si dělat co chcete, zkrátka vše pro Korunu.

Knihu bych určitě doporučila. Za mě to byl velmi povedený příběh, který se četl skoro sám.

11.01.2023 5 z 5

Deeply Deeply Ava Reed (p)

Jako závěr trilogie se mi to zamlouvalo a jsem ráda, že to bylo zrovna o těchto postavách.

Líbil se mi vývoj mezi Zoey a Dylanem. Nic tam nebylo na sílu a vše plynulo tak jak mělo. Líbilo se mi, jak si navzájem rozuměli. Oba dva si prošli něčím, co je velmi ovlivnilo a i tak měli chuť do života.

Oceňuji Zoeyi za to, jak byla silná. Protože tím čím si prošla, to by zažít nikdo nechtěl. Ta holka má můj neskutečný obdiv. Dylan mi byl hned od začátku sympatický. Svým způsobem chápu, proč skrýval to, co skrýval. Není lehké vyjít ze své bezpečné zóny.

Musím říct, že mi tahle parta lidí bude chybět. Jejich příběhy jsem si oblíbila. Knihu a zároveň celou sérií velmi doporučuji. I přes těžká a citlivá témata se knihy čtou sami, takže vám stránky sami ubíhají.

01.12.2022 5 z 5

Malvína Malvína Anna Szafrańska

Ze začátku jsem byla hodně nadšená, že vyjde zrovna kniha o této hrdince. Už v předešlém díle jsem si Malvínu oblíbila a byla jsem zvědavá na její životní příběh.

Malvína na mě působila jako velmi silná žena, která se sebou nenechá jen tak vláčet. Což si skoro po celou knihu udržela, ale jakmile se blížil konec, tak polevila. Vůbec se mi nezamlouvalo, že se tak lehce podřídila otci, který se k ní po celý život choval jako největší hovado, a zahodila svůj život a vše co k němu patřilo, a to Arek a její přátelé. Areka mi bylo líto. Tím čím si v životě prošel, bylo fakt šílené. Nicméně i přes nepřízeň osudu se z něho stal muž se srdcem na správném místě.

Takže z toho důvodu se mi vůbec nelíbil konec. Šlo to totálně proti Malvíně a Arekovi. Myslím si, že si Malvína i Arek zasloužili lepší konec. Či lepší zpracování.

Jsem ráda, že se tam stále vyskytovaly Lilka a Mat. Jejich příběh je neuvěřitelný a tak silný. Ti dva nám dokazují, že se vše může v dobré obrátit. Což je podle mě velmi hezké poselství. ️

10.11.2022 4 z 5

Tajemství v nás Tajemství v nás Anna Savas

Máme tu další romantickou knížku z pera německé autorky. Tentokrát tu máme Annu Savas, která představuje svůj příběh.

Příběh pojednává o mladé herečce Tesse, která se vrací do svého rodného města, aby zde natočila nejnovější film. Zároveň se bojí, aby nevyplulo její tajemství, jenž se snaží před veřejností skrývat. Nicméně do cesty se jí připlete univerzitní novinář Cole, který o ní má napsat medailonek.

Líbilo se mi, že se nám tu střídal pohled Tessy i Colea, takže vyprávění nebylo jednostranné a my se tak mohli lépe vcítit do obou hrdinů. Z toho důvodu můžu říct, že mi Tessa tolik nesedla, jako jiné hrdinky. Myslím si, že to trochu víc dramatizovala. Nicméně Cole mi hned od začátku sedl, i když to byl zpočátku takový bručoun.

Líbilo se mi, že se kniha snažila ukázat showbyznys a jeho stinné stránky. Že ne vždy je to něco dobrého a hezkého, ale že je to místo, které se neštítí vůbec ničeho.

V neposlední řadě musím vyzdvihnout nádhernou obálku. Tahle se KD opravdu povedla.

Závěrem bych knihu doporučila jako oddechové počteníčko.

11.09.2022 4 z 5

Korunovace Korunovace Lena Valenová

Autorka v knize nadhodila zajímavou myšlenku ohledně konstituční monarchie v naší zemi. Jen si to představte, že Česká republika nebude mít prezidenta, ale královskou rodinu.

V knize se seznamujeme s jednotlivými postavy, a že jich tu je (pozn. jmenný seznam najdete na konci knihy). Našimi hlavními hrdiny jsou Albert (budoucí král), Leontýna (princezna) a Felix (princ), jenž mají každý svůj příběh, do něhož nicméně zasahují i další postavy.

Ze začátku jsem si říkala, že Albert nebude ten typ postavy, jenž si oblíbím, ale opak byl pravdou. Na jeho kapitoly jsem se těšila. Zároveň jsem si oblíbila jeho dávnou lásku Konstance. Naopak u Leontýny jsem si myslela, že ji budu mít ráda, ale ne. Ta holka mi úplně nesedla a občas jsem s jejím chováním nesouhlasila. Nicméně Jonáše, který se stal součástí jejího příběhu, jsem si oblíbila hned. Působil na mě dobrým dojmem (takový správňák). S Felixem jsem to měla půl na půl. Líbily se mi především pasáže, když tam byl s Janem.

Co mě pobavilo, tak byla jména některých postavy, např. kapitán Hradní stráže Jurášek, paní Dlouhá a Široká, předseda vlády Kníže a předseda Poslanecké sněmovny Břitva.

Příběh šel zpočátku pozvolným tempem a spíš nas uváděl do obrazu dění. Takže rozjezd přišel až na samém závěru. A to pak byla jízda, která skončila tak, jak skončila.

Naštěstí na pokračování příběhu se můžeme těšit na jaro 2023.

Za závěr bych chtěla poděkovat autorce @lenavalenova za oslovení a nabídnuti e-knihy k recenzi. ️

06.08.2022 3 z 5

Někdo jiný Někdo jiný Laura Kneidl

Nevím, jak to Luara dělá, ale její příběhy mě vždy chytnou za srdce a já o nich ještě dlouho po přečtení přemýšlím. Líbí se mu, že to není žádná přeslazená limonáda, ale že to jsou příběhy s důležitými tématy a poselstvím. A ani tady tomu nebylo jinak.

Tentokrát se tu setkáváme s rasismem, předsudky a cukrovkou. Jsou to věci, před kterými bychom neměli zavírat oči. A myslím si, že je důležité stát si za tím, co vás baví a naplňuje, a ne to před okolím skrývat.

Na příběh Cassie a Auriho jsem se těšila, protože jsem si je oblíbila už v prvním dílu. A proto jsem byla ráda, že jim Laura dala prostor, aby se jejich příběh mohl rozvíjet a posouvat. Líbilo se mi, jak se vyvíjel jejich vztah, a že si k sobě postupně začali připouštět své city. I když počáteční nerozhodnost byla patrná, neboť stáli před volbou, zda zůstat nejlepšími přáteli či svůj vztah posunout na jinou úroveň.

Vím, že mnohým nesedla předchozí kniha Někdo nový. Což je podle mě škoda, ale co nadělám. Nicméně bych Vás chtěla poprosit, abyste aspoň této knize dali šanci. Ona si ji zaslouží a myslím si, že vás mile překvapí.

24.03.2022 5 z 5

Lásku nespočítáš Lásku nespočítáš Kira Gembri

Tenhle příběh jsem si užila, i přesto že se zabývá vážnými tématy. Kniha se snaží ukázat jiný pohled na OCD (obsedantně kompulzivní porucha) a na hlavní hrdinku jako takovou. Lea má pravděpodobně od dětství psychickou nemoc zvanou OCD, neboli ma tendenci počítat vše za jakékoliv situace. Člověk se tak s touto postavou musel sžít a pochopit proč dělá to, co dělá. Nicméně to v jejím případě nebylo tolik těžké a já si Leu oblíbila. Naproti tomu k Jayovi jsem si musela chvíli hledat cestu, protože mi zpočátku úplně nesedl a nelíbilo se mi jeho chování. Proto jsem byla zvědavá, jak se to mezi nimi bude vyvíjet. A jsem ráda, že se postupem času začal Jay měnit, a to k lepšímu. I když za jeho změnou stala právě Lea.
Takže jo, tohle bylo opravdu dobré čtivo. Určitě doporučuji. Je to zase něco jiného.

30.01.2022 5 z 5

Madly Madly Ava Reed (p)

Madly je pokračování série Truly, Madly, Deeply, kde se tentokrát našimi hrdiny stávají svérázná June a pohodář Mason. A že se máme na co těšit.
Mason je do June už nějaký ten pátek zamilovaný a snaží se ji přemluvit ke schůzce. Nicméně June stále odolává a Masona odmítá. Bojí se totiž, že by mohl odhalit její tajemství, jenž střeží před všemi, neboť po minulých zkušenostech to nechce prožívat znovu. A z toho důvodu Mason taktiku, která by mohla konečně zabrat, protože June zjišťuje, že vůči Masonovi není tolik imunní, jak si myslela, a že ho začíná mít ráda.
Kniha se mi líbila od samého začátku nejen svým humorem (konverzace mezi Masonem a June jsou úžasné), ale i svým poselstvím (není nic důležitějšího, než přijmout sama sebe a mít se ráda taková jaká jsem). Už jen kvůli tomu to musím doporučit.

30.01.2022 5 z 5