Tesset Tesset komentáře u knih

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Snad ještě lepší než první díl. Už se těším na pokračování.

21.06.2018 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Naprosto parádní, skvělý nápad na příběh, sympatické a propracované postavy. Dobře se to četlo a rychle utíkalo. Miluju Strážce. Těším se, až si přečtu další díl.

15.06.2018 5 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Četlo se to dobře, ale žádný velký příběh. Autorka se asi nechala inspirovat zlatou horečkou.

04.06.2018 3 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Nebylo to špatné, četlo se to dobře, ale nic převratného. Chybělo mi tam trochu rozvinutí linky s Charliem. Jsem ráda, že jsem si to přečetla, ale znovu už necítím potřebu knihu číst.

26.05.2018 3 z 5

Sexy farmář Sexy farmář Alice Clayton

A. Clayton opět nezklamala. Podobně jako její další knihy je i tahle skvělá, prostě jedna velká humorná jednohubka (a koho trápí, že naprosto idealistická a nereálná). Jediná, pro mě ale zásadní, věc, která mi neseděla je český překlad názvu - Sexy farmář hm, v originále Nuts (tedy Oříšky) dokonalost! - jednak odkazuje na scény s ořechy a pak je to krásný dvojsmysl, který se k tomuto žánru perfektně hodí (kdo by nevěděl nuts se v angličtině používá pro jistou část mužského těla :)). A první scéna s čmelákem/včelou (taky nevím, zda jsou nesrovnalosti v překladu nebo i v originále) byla top. Doporučuji jako báječnou oddechovku.

21.05.2018 4 z 5

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

Pěti set stránková kniha a z toho dobrých takových sto padesát. Čtu dále jen proto, že mě zajímá, jak se to vyvrbí.

06.05.2018 2 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Krásné zakončení parádní série, možná té nejlepší za poslední léta. Musím ale říct, že v tomto dílu se mi Lyrna, kterou jsem si dost oblíbila, zdála strašně otravná a její místo zaujal Frentis, který to táhnul hned po Vélinovi. Tuto sérii doporučuji všem, kteří mají rádi fantasy i těm, kteří tomuto tématu příliš neholdují - po přečtení se rozhodně stanete jejími fanoušky :) perfektní čtení, určitě se k této sérii v budoucnu ještě vrátím.

15.04.2018 5 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Ještě lepší než první díl! Vážně už jsem dlouho nečetla tak propracovanou a promyšlenou sérii. Četba snad všechny musí vtáhnout do děje. Postavy parádní, příběh taky a stále zůstávají další věci k odkrytí. Navíc dějová linka dalších postav než jen Vélina je naprosto geniálním krokem autora - ukazuje tak, že zvládne spřádat příběh složitějším způsobem a zanechává ve čtenáři napětí, jak vše dopadne. Hned jdu na třetí díl.

21.03.2018 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Přirovnáno ke Hře o trůny? Za mě daleko lepší! Klasická fantasy, zajímavý příběh, propracované postavy. Za mě jedna z nejlepších fantasy vůbec.

02.03.2018 5 z 5

Objetí mrazu Objetí mrazu Laurell K. Hamilton

Konečně trocha děje - už jsem ho ani nečekala, výborně. Autorka to s Frostem teda pěkně po*rala, byl má nejoblíbenější postava, u které jsem viděla nějaký posun (jestli se to teda dá o někom v téhle sérii říct). Více otců jsem očekávala už od začátku, ale jejich výběr mi nepřišel moc logický, spíš jako kdyby se autorka nemohla rozhodnout a tímhle počtem si nechala otevřených několik zadních vrátek. No jsem zvědavá, co s tím spisovatelka dále provede.

12.02.2018 3 z 5

Spoutaný Spoutaný Emma Chase

Vtipné jako předchozí díly, akorát děj mi přišel trochu slabší. Jinak sladký konec jedné série (netřeba dodávat, že asi ne úplně reálný).

11.02.2018 3 z 5

Dotek bouře Dotek bouře Laurell K. Hamilton

Předchozí díl jsem pochválila, tento opět klesl téměř až na dno. Dle mého názoru naprosto zbytečně popsané stránky. Děj se nikam neposunul a odehrál se v několika hodinách. 90 % tvořil sex a k tomu ještě nikterak dobrý. Příští díl snad bude lepší.

10.02.2018 1 z 5

Úder půlnoci Úder půlnoci Laurell K. Hamilton

Tenhle díl se mi zatím líbil nejvíc. Konečně jsme se dostali k nějaké detektivní zápletce, byť teda to konečné řešení nic moc. Snad už Merry přestane souložit s každým na potkání a budou se rozvíjet dosavadní "vztahy". Mimochodem by mě fakt zajímalo, jestli autorce někdy dojdou chlapi.

08.02.2018 4 z 5

Svádění luny Svádění luny Laurell K. Hamilton

No ... pokud po téhle sérii sáhnete, protože chcete nějakou urban fantasy s detektivní zápletkou (jako já), zahoďte to a zdrhejte, co to jde. Pokud si chcete porochnit v sexuálních dostaveníčkách, směle do toho (i když ani tyto scény nejsou kdovíjak originální). Děj téměř nulový, postavy taky nic moc - kromě Frosta, každý musí milovat Frosta. Další díly beru jen z toho důvodu, že jsem až nechutně zvědavá s kým dalším (s kolika dalšími?), nechá autorka Merry souložit.

05.02.2018 2 z 5

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Poněkud natáhlé, kletba zrušena během mrknutí oka, prvních dvě stě stran taky žádný extra děj. Postavy sympatické, co se týče Rahíma naprosto zbytečné řešení, které nijak významně neposunulo děj ani další postavy. Džahándár naprostý slaboch, který měl na konci vše zachránit? Směšné. Místy trochu moc velká pohádka. Tři hvězdy patří jen a jen Chálidovi.

03.02.2018 3 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Skvělý druhý díl. Spousta překvapení, i když něco jsem očekávala ještě před odhalením. Nemůžu se dočkat pokračování! A hlavně toho, jak to dopadne s Eliasem a Helenou. Doporučuji.

29.01.2018 4 z 5

Zkrocený Zkrocený Emma Chase

Asi o něco slabší, než předchozí dva díly, ale postavy mi přišly tak nějak opravdovější.

25.01.2018 2 z 5

Pohlazení soumraku Pohlazení soumraku Laurell K. Hamilton

No nevím, začíná se mi to jevit jako pořádná slátanina. Zdrženlivost hlavní hrdince asi taky moc neříká. Příběh moc nepropracovaný, vážně, jako kdyby autorce šlo jen o psaní sexuálních scén a nic víc.

22.01.2018 3 z 5

Vášnivý lhář Vášnivý lhář Christina Lauren

Taky dobré. Ze všech dílů se mi nejvíce líbila dvojka, tohle bylo o trochu slabší dějově, ale rozhovory velmi pobavily. Obecně mi tahle série přijde lepší než Božský ...

22.01.2018 3 z 5

Vášnivý hříšník Vášnivý hříšník Christina Lauren

Asi o zatím nejslabší díl, ale zase na druhou stranu trošku jiný od předchozích. Pořád je to příběh, který se dá číst.

20.01.2018 3 z 5