vcielka vcielka komentáře u knih

Sladké vábenie Sladké vábenie Johanna Lindsey

(SPOILER) Mam take zmiesane pocity. Na jednej strane mi akosi nejde na chut ten slovensky preklad a ked som si precitala prekladatela, zistila som, ze je to ten isty co u mojej predchadzajucej knihy, u ktorej sa mi nepacil preklad este viac. Za druhe som si tak hovorila, ze Lindsey sice citam, ale nikdy nepatrila medzi moje naj ako u inych citateliek a pri tejto knihe to este viac nechapem. Clovek by si myslel, ze autorka bude svojim umenim / profesiou casom len napredovat, ale tato kniha len potvrdzuje, ze v literature toto pravidlo neplati. Je to priemer.
Uplne nezmyselne veci ako idem zo Skotska do Londyna sama a vy moj sprievod sa drzte z dohladu pretoze si uzivam slobody. Sprievod ju necha spat v jednej izbe hostinca spolocne s muzom bez bazne a hany a potom to nezmyselne votriem sa do domu svojej matky a sestier bez toho, aby ma spoznali lebo... To bolo viac detinske ako nezmyselne a hlavne absolutne nepochopitelne. Preco? A potom pozor velky spoiler: krala nechat kocirovat koc, ked po nom idu nepriatelia. Ak by ho niekto z nich spoznal.... Ved ked prepadnu koc vacsinou kocis to schyta ako prvy. A aj v tom hostinci, ked ich tam prepadli. Otvoril kral s pistolou, kym jeho ochranka sedela na posteli v nocnej koseli a hrala sa na krala. Opat by to schytal ako prvy ten, koho mali chranit. Inak Sebastian bol zlaty. Nessie ma sklamala, ze nevysadla na toho svojho kona a nesla krizom cez Hyde park, aby vsetkym ukazala, ze je ina a kasle na bonton. Vlastne ta jej divokost sa kamsi stratila velmi rychlo. Povodne nosila zbrane a nohavice a jazdila na velkom koni, o ktorom sa vyjadril Monty ze je extra velky, ale neskor kupodivu sa pisalo, ze jeho kon bol vacsi. Takze jej kon odrazu prestal byt taky zaujimavy pre mna. Meno v slovenskom preklade mal ten kon extra hrozne. Neskor uz nosila len sem tam nohavice, nikoho to nejak nepohorsovalo, nie v skutocnosti, len sa o tom parkrat zmienilo, ze to nie je koser. Skoda, ze sa viac nerozoberali Montyho skandaly so starsimi zenami, co by mu Nessie dala vyzrat. A skoda, ze Daniela nezvadzala inym sposobom. Ved jej bolo povedane, ze sa nudi a ma rad zeny co trcia z radu. Mala ho sokovat. Vsak je zena, co nosi nohavice, striela a jazdi na taznom koni. Mala sa mu predviest. Cely cas som cakala, ze ked dostala navstivenky od zaujemcov o svojho kona, ze medzi nimi bude i Danielova a tak zisti, ze je to jej kon a tak sa nejak dajú dokopy, no s navstivenkami upadol do zabudnutia i ten kon a vsetko okolo neho a uz viac sa okolo neho nic netocilo. To je mala ukazka toho, co mi tam vadilo. Bolo toho viac, no uz som aj napisala vela.

23.06.2020 3 z 5

Jak se stát vévodkyní Jak se stát vévodkyní Sabrina Jeffries

Nie zle. Nieco mi tam chybalo. Priznam sa, ze som si hlavnych hrdinov nejak nedokazala uplne oblubit. To uz sa mi viac pacili ich bratia Jossua a Thorn, nez samotny hrdinovia. Vsetko bolo akosi lahke a lahko sa vysvetlilo i poriesilo, malo trapenia a malo napatia. Velmi na mna ta vasen z knizky tiez nekricala. Nie je to celkom priemer ale ani na 4 hviezdy nie tak celkom, ako som dala

23.06.2020 4 z 5

Tajné přátelství Tajné přátelství Jillian Hunter

Celkom prekvapilo. Pacili sa mi realisticke dialogy. Uz menej niektore hrrr veci ako ide sa na svadbu huraaa vsetci naskakajte a ideme a podte aj vy. Aj vyriesenie zloducha uz bolo take odbite. Na tychto par momentov skvele citanicko

16.06.2020 4 z 5

Vikomtův návrat Vikomtův návrat Gayle Callen

Od zaciatku sa dalo cakat, kto je ten zly a aj som si tipla dobre, takze ma zaver vobec neprekvapil, az na to nezmyselne vyblabotanie vsetkeho zloduchom, ako to obvykle byva. Malo to byt asi blabotanie sialeneho cloveka, ale znelo mi to viac menej ako len obycajna hlupost.
Inak sa mi pacila povaha i postoj hlavneho hrdinu, hlavna hrdinka za nim trochu zaostavala, no nemozem povedat, ze velmi.
Dej krasne plynul a aj ked sa tam nasli natahovacie pasaze, ja som si vtedy skor vychutnavala volbu slov. Mne sa celkom pacilo take to prirodzene klabosenie a reakcie. Osviezujuce :) tesim sa na dalsie knihy od tejto autorky

12.06.2020 4 z 5

Neobyčejný ženich Neobyčejný ženich Gayle Callen

tak 3.5 az 4 *. Prva kniha od autorky. Prekvapila celkom, ale az tak neohurila. Mala tam niekolko zopar / dost patetickych chvil, ktore vyzadovali prepisat na nieco menej nerealne, co mi nesposobuje skri[anie zubami. Hlavne tie pasaze so Charlottou. Alebo len tie :) Inak pekna knizka vdaka tomu, ze vidno peknu postupnu premenu vnimania hlavnej hrdinky, ako sa plynulo meni jej postoj voci jej snubencovi.

31.05.2020 4 z 5

Pokušení na moři Pokušení na moři Margaret McPhee

(SPOILER) Lepsie napisane, ako niektore knihy danej autorky. Nepochopila som to s tymi jej lekarskymi znalostami. To bolo celkom nesikovne. Autorka si to fakt mohla odpustit. Odrazu vytiahla, ked to potrebovala, ze jej oblubena knizka je o chirurgii, ktoru tajne citala a ktoru vzala 14 rocnemu bratovi, ktory ju tiez tajne prepasoval. To bolo celkom trapne. Mohla to zaonacit inak. Napr otec bol lekar, alebo to uplne vypustit. A ak to potrebovala autprka kvoli zachrane chlapca podchladenim tak to mohla dat na zaciatok knihy akoze to mirabelle alebo otec cita z novin ako pikosku. Dalo sa to vselijak napisat, aby to nebolo tak silene.

16.05.2020 4 z 5

Zhýralý hrabě Zhýralý hrabě Margaret McPhee

(SPOILER) Nic tak iritujuce ako meno hlavneho zloducha som v poslednej dobe nezazila. Bolo dlhe a krkolomne a zo zaciatku knihy bolo snad v kazdej vete az to zacalo neskutocne liezt na nervy. Tu knihu si uz len kvoli tomu nikdy viac neprecitam. No a hlavni hrdinovia? Ona hlupa. Niekedy vsak mala svetle chvilky. A on sa velmi od nej nelisil. Ziadny charakter v knizke nestal za zapamatanie si. Mozno az na vikomta Varingtona. Zaujimalo by ma ako to ze on je vikomt a jeho brat grof. Skoda, ze to nevysvetlili. Samotny pribeh mal aspon dej. Inak grof sa svojej zene priznal, ze svoju mrtvu snubenicu nikdy nemiloval, ze sa zasnubili len preto, ze ich rodicia boli dobri priatelia, ale vkuse spomina, ze uz 5 rokov, od jej smrti, nemal zensku a neodvazuje sa zasa citit nezne city. Trochu si kniha v tomto protireci. Mimochodom trochu menej myslienkovych naivnych kecov a knizka by bola lepsia.

10.05.2020 3 z 5

Polepšený zrádce Polepšený zrádce Sarah Mallory

Hlavny hrdina sympatak. Ten zaciatok v Parizi sa mi velmi pacil. Ani by mi nevadilo, keby cela kniha bola v takom duchu. K hlavnej hrdinke som zostala akosi vlazna a preto davam hviezdu dole. Inak celkom prijemna kniha a citatel harlequinok by ju nemal obist

06.05.2020 4 z 5

Jak svést gardedámu Jak svést gardedámu Sarah Mallory

Pekny pribeh. Ako dom to citala tak si hovorim, ze autorka tiahne k realistickejsiemu vyjadreniu vztahov a postupnemu zalaskovavaniu namiesto hop milujem ta od prvej chvile az za hrob. Samozrejme to prvotne ocarenie tam bolo. Paci sa mi postava nevlastnej dcery. Je taka ziva a uprimna a na svoj vek 17 rokov vyzrela, ze asi pohladam, ci aj o nej je nejaky samostatny pribeh

04.05.2020 4 z 5

Návrat uprchlíků Návrat uprchlíků Sarah Mallory

Najlepsi diel z kvarteta. Zaver uz bol prilis sebtimentalny a take ma nebavia. Mam rada hrdych a rozhodnych chlapov az do konca. Velmi sa mi ale pacilo to postupne zalaskovavanie. Nie ako obucajne hrrr do toho. A aj ten priebeh bol taky plynuly, dobrodruzny.

04.05.2020 5 z 5

Nevhodná nevěsta Nevhodná nevěsta Louise Allen

Vôbec nie zlé. Príjemné postavy i zápletka. Ale na 5 hvězd, to není, jasný pane. Nato tomu maličká štipka čohosi chýba. Mimochodom, diel o rodičoch hlavného hrdinu sa volá Zapovězený klenot a tretí diel o sestre Sarah nevyšiel. V angličtine vyšiel pod názvom: Surrender to the Marquess. Dúfam, že ho preložia a vydajú. Teším sa na neho. A ešte na okraj: Táto titulná fotografia sa neskôr opäť použila na Harlequinku: Divoká krev od Christine Merrill. Takmer som si vďaka tomu tieto dve knižky pri kúpe pomýlila.

27.04.2020 4 z 5

Královský sňatek / Manžel z Hollywoodu Královský sňatek / Manžel z Hollywoodu Jane Porter

Prvy pribeh hrozny a druhy o nieco menej hrozny. Podrobne som ich rozpisala samostatne kazdu poviedku v kolonke poviedky

29.03.2020 2 z 5

Sicilský dědic Sicilský dědic Sharon Kendrick

Mam zmiesane pocity. Hlavne ta nahla zmena, ktora sa s nim udiala v jednej sekunde. Ziadne plynule uvedomenie sa alebo liecba sokom. Mozno sa o tu liecbu sokom autorka snazila, ale akosi jej to nevyslo. Aspon nie z mojho pohladu. Cely cas ju ponizoval, obvinoval a ziadne z tych veci, ktore si o nej myslel sa v knihe nevysvetlili. Podla vsetkeho by si stale mal mysliet, ze je zlatokopka, co ho podviedla. Ale autorka tam tu jeho vnutornu premenu akosi zabudla pripisat.

14.03.2020 2 z 5

Prázdniny s králem Prázdniny s králem Jane Porter

Paci sa mi ako autorka vykresluje svojich hrdinov. Verim jej, ze su skutocni. Vie udrzat tu spravnu davku napatia a romantiky a davkovat ju postupne, ze jej nie je v danej chvili ani vela ani malo. Hrdinovia nie su hlupi, su sympaticky, clovek sa vie vzit do ich predstav, pocitov, situacii. Nie je to a zaroven je to rozravka :) Verim ze aj ostatne knizky od tejto autorky nesklamu, kedze najprv som citala druhu cast tejto serie a bola podla mna rovnako dobra ako tato prva.

27.01.2020 5 z 5

Mistr svádění Mistr svádění Sherrilyn Kenyon

What? To vazne? Hlavna hrdinka, dama z lepsej spolocnosti a nikomu nevadi, najmenej nie jej snubencovi, fesakovi z lepsej spolocnosti, zatiahnut ju do planov na chytenie nebezpecneho pirata a tak robi spionku v pristavnej krcme plnej piratov a inych pochybnych existencii v podstate v prevleku "coury". A aj ked ju zacne obchytkavat nejaky nechutak tak snubenec vyckava, pretoze chytenie pirata je pre neho dolezitejsie ako povest a cest jeho snubenice. Nehovoriac o tom, ze nik netusil, ze sa tam Jack v ten den ukaze, lebo ako sam povedal, nik nevedel ani ziva dusa, ze sa tam dnes stavi. Odkial to mali tamti? Tipli si? Okrem toho, pirati sa vacsinou sustreduju v pristavnych krcmach. Ten koc s Jackom a Lorelai isiel trochu dlho k ich lodi, ak boli v pristave a ak by to bol nejaky obrovsky pristav, o com pochybujem, davno by ich dohnali, kedze zdvihnut kotvy, ak to nemali povodne v plane, tiez nieco trva. Ale i tak, najviac mi len neslo do hlavy ako mohla autorka verit, ze presvedci citatela, ze je uplne v pohode, aby dama robila v spinavej krcme vyzvedacku na popud gentlemana jej snubenca, pricom si mohol na tuto ulohu zohnat hocijaku inu zensku. Lorelai predsa nema ziadny radar na Jacka, kedze ho dovtedy nepoznala a netusila kto to je a ani nebola navnada, pretoze ani Jack ju nepoznal. Ale ako napriek takymto dementnym veciam, autorka pise takym stylom, ze sa i tieto blbosti daju v pohode zozrat a po precitani celej knizky byt spokojnym citatelom :)

08.01.2020 4 z 5

Návrat krále Návrat krále Kinley MacGregor (p)

Nie zle. Ale prilis rychle zalubenie sa na moj vkus. Som sa na Krestana velmi tesila, ale trochu ma sklamal, pretoze mi v predchadzajucom pribehu trochu inou povahou posobil, ako bol nakoniec v tomto pribehu vykresleny. A to jeho nepodlahnem, nezamilujem sa, nebudem sa s nou milovat... uz to bolo trochu obohrane. Toto autorka popisuje v kazdoej jednej casti tejto serie. Mohla uz aj nieco nove vymysliet.

07.01.2020 5 z 5

Pán touhy Pán touhy Kinley MacGregor (p)

Draven sa mi pacil, mam rada silnych tajomnych samotarov, Simon detto, mam rada vtipnych milych chlapov, co nelezu na nervy, Emily tiez nebola zla, ale zasa nie je to tak uplne moj typ oblubenej hrdinky. Kedze som precitala celu seriu, mozem prehlasit, ze autorka si libuje v opakovani uz povedaneho. Dookola opisuje tie iste pohnutky hrdinu, preco nemoze , preco si nezasluzi, preco by mal trpiet, preco je svet taky kruty...bla bla bla. Vo vsetkych castiach mi to liezlo na nervy. Staci to napisat raz. Nie je to taky dlhy pribeh, aby si to citatel nezapamatal.

01.01.2020 4 z 5

Tak se dáma nechová Tak se dáma nechová Loretta Chase

Mohli viac odolavat, autorka mohla viac pritvrdit. Inak dobra knizka. Len zistujem ze tato autorka ma skvely humor v dialogoch za ktory by som vsetky jej dielka obodnotila poctom najvyssim, aj namety skvele aj rozjazd skvely, ale to prevedenie mi vadi. Konkretne ze prekazky su z minulosti, ktore sa vyriesia lusknutim prsta a v celom deji k ziadnym vaznym dilemam nedochadza. Ziadne vazne zranenia, ziadne uteky, ziadne unosy, ziadne duely. Nic. A aj ked sa nieco zaciba crtat tak nikomu sa nic nestane a vcas sa vyriesi :( a s touto knizkou to bolo rovnake ako s tymi pred tym od tejto autorky. Inak odporucam

01.11.2019 5 z 5

Nepokoušej mě Nepokoušej mě Loretta Chase

Pekne, ale chybalo mi tam viac dramatu. Bola to zenska z haremu a z exotickej krajiny. Dufala som ze sa to viac prejavi a aj tie jej skusenosti mohli byt skusenejsie. To s tym sluhom bolo take dolepene. Viac by sa mi pacil pomstychtivy egyptan. Mozno unos. Stale sa pisalo ako neustale utekala, tak preco jednoducho neusla aj teraz? Uz mala preskumanu cestu von oknom z izby a akosi to nevyuzila. Inak jej blabolenie o hareme ked ho poziadala o ruku a tomu podobne veci sa mi velmi pacili. Aj to blabolenie jej sestier. Skoda ze nemala viac prekazok. Mohla pred kralovnou zakopnut. Preco nie? Jednoducho slaby dej. Taziskom boli dialogy a dobry rozbeh a nadej ze sa nieco prekvapive stale stane i ked nestalo ma drzala do konca. Inak asi dam 5 hvieťzd miesto 4 a to len preto ze je to z tej tony knih uplne prva kniha pri ktorej som sa rehlila nahlas

01.11.2019 5 z 5

Spoznaj svoju lásku Spoznaj svoju lásku Johanna Lindsey

Taka 3 plus knizka. Hlavna hrdinka mala velky charakterovy potencial, o to viac ma sklamala. Neznasam citat o hrdinkach, co su skor hlupe deti nez zeny. Asi som uz stara. Zrelsia mi pripadala jej sestra Jhone a aj sa mi viac pacila. Hrdina v pohode, ale vela toho o nom neviem, pretoze nemal tolko priestoru, aby som sa mohla do neho platonicky zalubit

20.10.2019 3 z 5