xxiixxi xxiixxi komentáře u knih

Banka těl - Mladší Banka těl - Mladší Lissa Price

Na mne kniha celkem silně zapůsobila, hlavně tedy její začátek a vykreslení mladých lidí jako sirotků, kteří utíkají téměř před všemi, nemají práva a nesmí pracovat. Mohu asi jen vytknout, že úplně celá kniha byla akce, Callie prožívala jeden zvrat za druhým, ani se nezastavila a vždy věděla, kam jít a na koho se obrátit, což mi úplně nesedělo. Ale námět byl velmi povedený a hlavně ten konec! Takové nalákání na další díl jsem asi ještě nečetla :-)

17.09.2013 5 z 5

Milenka pout zbavená Milenka pout zbavená J. R. Ward (p)

Tak nebylo to úplně ono, první díly byly podle mě lepší, nebo spíš neokoukané? Očekávaná zápletka, obvyklý konec, ale stejně si myslím, že autorka tyhle romány umí, jen já si asi dám chvíli pauzu.

27.08.2013 4 z 5

Milenec jen můj Milenec jen můj J. R. Ward (p)

Díl o mých nejoblíbenějších postavách. Ale celkem mne zklamal, čekala jsem asi něco jiného. Vždy jsem si Xhex představovala jako velkou drsňačku a nájemnou vražedkyni a tady se mi jevila docela jako hysterka a hodně psychicky nevyrovnaná (vzhledem k jejímu životu se vlastně není čemu divit, ale...) a vůbec celý vývoj vztahu s Johnem se mi tady nelíbil. Poslední kapitoly mne ale zaujaly, zajímavé propojení vyprávění s Dariem, její matkou a bývalými milencem. Doufám, že se v dalších dílech dozvíme ještě víc.

26.07.2013 4 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou a vůbec nic jsem neočekávala, maximálně že to bude pohádka pro děti (komentáře tady jsem nečetla). Ale ona to zase taková pohádka nebyla (hlavně ten začátek), moc se mi líbila atmosféra a to, jak kniha popisuje svět daleko složitější, než se na první pohled zdá. Nápad se smyčkou se mi líbil, ale jako vždy při tématice cestování v čase jsem se v tom trochu ztratila. Hlavní hrdina se mi zamlouval, podivné děti a jejich fotografie také. Konec mi přišel trochu zmatený, ale je to asi i tím, že nejsem moc fanda zápletky typu "jak děti zachrání celý svět", takže jsem ten konec přečetla rychle. Celkem mne mrzí, že se to nevyřešilo během jedné knihy a asi bude pokračování. Jestli druhý díl bude pokračovat, tak jak první skončil, tak už to prostě nebude ono.

11.06.2013 5 z 5

Nalezený milenec Nalezený milenec J. R. Ward (p)

Za mě také zatím nejslabší díl série. Asi díky tomu, že nemám ráda bezduché, Butch se do příběhu hodí, jen nesnáším to jméno Butch :-) Doufám, že se dozvíme ještě něco víc o jeho původu a těším se na příběhy dalších postav.

07.03.2013 5 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Kniha se mi velmi líbila. Zsadist byl můj temný oblíbenec, přesto je kniha velmi romantická. Jen doufám, že se z něj nestane omdlévající tatík.

24.02.2013 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Kniha se mi líbila, je pravda, že akční scény mohly být trochu propracovanější, ale zato postelové scény byly propracované bohatě. Tento upíří svět se mi líbí.

13.01.2013 5 z 5

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Líbí se mi nápad, takto propracovaní vlkodlaci tu ještě nebyli. Z počátku jsem měla trochu zmatek, kdo je ochránce, vůdce, strážce a hledač. Líbí se mi smečkové chování vlků převedené do lidského světa a jak musí poslouchat své vůdce. Ale od děje jsem očekávala trochu víc. Mytologie byla dobře rozjetá, ale vztahy mezi hrdiny to podle mne táhly hodně dolů. Prostě mi k tomu nějak neseděly. Chvíli se řeší něco vážného, pak se cicmají, pak někoho zachraňují. Chvílemi mne to dokonce nudilo.

08.01.2013 4 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Dočetla jsem ji až napodruhé. Ale po přečtení dvou knih L.J.Smith mi to už nepřišlo jako taková katastrofa. Prvotní nápad s dospíváním upírů je docela dobrý, ale kombinace upíři-bohyně-čerokézové-duchové-živly je na mě trochu moc. Děj také docela nezáživný. Četla jsem o dost horší knihy, ale tato mě prostě nijak nezaujala. Kdybych byla mladší, tak bych také asi mluvila jinak.

21.12.2012 3 z 5

Prokleté sestry Prokleté sestry Lisa Jane Smith

Název Prokleté sestry mě nalákal na další knihu autorky, kterou opravdu nemusím, a zase to dopadlo mizerně. Nápad dobrý, zpracování mizerné, nelogické jednání atd. Více již knihu hanit nebudu. Své fanoušky si asi najde, ale v této kategorii knih jsou rozhodně lepší kousky.

20.12.2012 3 z 5

Tajemství upírů Tajemství upírů Lisa Jane Smith

Ze začátku jsem si říkala, že je to takové čtivé a má to nápad, že nám snad někdo autorku L.J.Smith vyměnil (Upíří deníky se číst nedaly). Ale radovala jsem se předčasně. Nápad dobrý, ale zpracování takové nijaké, dětské, hlavně hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická, na upírku se vůbec nehodila. Její chování bylo dost nelogické, klidně si odejde s nějakým joudou, kterého ani nezná, protože si najednou hraje na spasitele. A ten konec to už úplně zabil.
No půjčila jsem si bohužel i další díl, tak přečtu i ten. Jasně, je to pro jinou věkovou kategorii, než do které patřím já, ale i dětská knížka se dá pojmout rozumně a čtivě...

07.12.2012 2 z 5

První rudá kapka První rudá kapka Jeaniene Frost

Tolik jsem se těšila, že jsem konečně našla nějakou knižní sérii s upíry, kde hlavní hrdinové nejsou středoškoláci! Ale!
Ze začátku jsem si připadala, jako bych četla druhý díl, stále jsem čekala, že bude popsán upírský svět a vysvětlena upíří hierarchie. To se bohužel nestalo. Pak kniha začala mít konečně šmrnc, chemie mezi hlavními hrdiny byla hmatatelná a postelové scény byly povedené. Ale pak se to pokazilo. Proměna v kočku?? A ten konec už byl podle mě úplně absurdní, už mi bylo jedno, co se stane. Lidská žena jde sama zabít ďábla? A pak náhodou zjistí, že je vlastně nesmrtelná, a nakonec ho porazí? To je na mne moc.
Tuhle sérii asi odložím na neurčito.

08.11.2012 3 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Ačkoliv mi už leze na nervy prostředí americké střední školy, nedá se nic dělat, protože příběhy o lásce mezi člověkem a nadpřirozenou bytostí se asi zatím z jiného prostředí nepíšou, takže mám smůlu, protože taková nadpřirozená láska mě prostě láká :-)
Patch se mi líbil, i když to nebyl klasický kladný hrdina, ale lepší se mi zdál tak v první polovině knihy, kdy byl jízlivější. Ke konci sice bylo fajn, že tam byla romantika, ale já mu prostě nějak nevěřila.
Pár věcí mi přišlo nelogických a špatně vysvětlených, já být hlavní hrdinkou, tak bych se nespokojila s tak obecným vysvětlením jako jí nabídl Patch.
A pak ještě jedna věc, která mě vytáčí. Na straně 148 našla Nora článek z "desátého února loňského roku" o oběšení Kjirsten, ale dále v knize, například na straně 251, je zmíněno, že čin se stal před měsícem! Já se při čtení knížek upínám na chronologii příběhu a vytáčí mě, když zřejmě překladatelé (viním z toho překladatele, autorovi by to snad neprošlo??) nedokáží odlišit "před rokem" a "před měsícem", "loni" a "letos". To si pak říkám, že když dokážou pozměnit rok, kdy se to stalo, tak pak klidně můžou podat celý příběh úplně jinak a z vraha se může stát oběť. Škoda, že neumím moc dobře anglicky, určitě bych se radši vrhla na originály, aspoň bych měla jasno, že ty nesmysly jsou dílem autora a ne vzniklé překladem.
Váhám mezi hodnocením pět a čtyři. I když tam bylo dost věcí, které mi neseděly, tak kniha splnila svůj účel, dobře se četla, nebyla dlouhá, měla hezkou obálku a tajemného Patche.

29.10.2012 5 z 5

Temný prorok Temný prorok Jiří Kulhánek

Kniha opravdu zamotaná, takže pro mne to nebyla úplně vhodná volba na dovolenou, protože jsem stále musela přemýšlet, jak to s tím cestováním v čase vlastně je a kolik je paralelních světů. Přinesla spíše více otázek než odpovědí.

22.07.2012 4 z 5

Na lásku nevěří Na lásku nevěří Katie Price

Skvělá kniha, závěrečné stránky mne dojaly.

29.05.2012 5 z 5

Čekání na lásku Čekání na lásku Katie Price

Tak tohle je nejslabší z knih Katie Price, první díl Angel je povedený, přivádí čtenáře do světa celebrit, peněz a intrik. Tohle pokračování bylo ale na mne příliš. Celou dobu jsem si říkala, jací jsou hlavní hrdinové hlupáci. Proč si spolu pořádně nepromluví??
Jediné, co jsem si z toho odnesla, je, že sláva, peníze a závist mohou zničit i sebedokonalejší vztah a že slavní lidé téměř nemají šanci prožít normální vztah. A uvědomila jsem si, jak je smutné, kam naše společnost směřuje.

25.05.2012 3 z 5

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Mne naopak tento díl malinko zklamal, přijde mi jako nejslabší ze série. Teenageři se vloupají do nejstřeženějšího vězení a všechno jim vyjde? Rose se snaží pomoci Dimitrijovi a jde přes mrtvoly, vlastně všechny kolem sebe využívá a on se na ni pak vykašle ? A další a další komplikace, ale přes všechno tohle je to stále nadprůměrná kniha.

03.05.2012 5 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

(SPOILER) SPOILER: Ach jo, myslela jsem, že M. nakonec někdo oživí :-( Ale parádní knížka, snadno se čte

15.04.2012 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Ze začátku mi šla Rose na nervy, ale pak jsem si zvykla a začala být posedlá, běžela jsem do knihovny a půjčila si všechny další díly. Vypadá to na povedenou sérii. Když to srovnám s dalšími teen-upířími sériemi, tak je daleko lepší. Upíří deníky (knihy) naprostá katastrofa, Škola noci mě nebavila a Stmívání je dobré, ale takové jiné.

13.04.2012 5 z 5

Angel Angel Katie Price

Katie Price jako autorku mám moc ráda, až mne to překvapuje :-) Angel byla moje první kniha od ní a už jsem ji četla 3x. Je to velice čtivá kniha, zanesla mne do světa, do kterého se asi nikdy ve skutečném životě nedostanu. Něco mi říká, že autorka ví, o čem píše, že mnohé zažila na vlastní kůži.

23.03.2012 5 z 5