xxtom xxtom komentáře u knih

Mrkev ho vcucla pod zem Mrkev ho vcucla pod zem Petr Stančík

Knížka je hodně zvláštní. Líbily se mi ilustrace a 3 různé konce podle uhodnutých hádanek. Jinak jsem se ale nějak nedokázal naladit na stejnou vlnu jako autor a příběh mě po pravdě nebavil.

10.11.2016 1 z 5

Japonsko za zrcadlem Japonsko za zrcadlem Alan Macfarlane

Kniha popisuje rozdíly mezi japonskou a západní kulturou. Autor knihy je Angličan a proto bohužel pod západní kulturou vidí pouze Británii, rozdíly jsou tedy někdy trošku zkreslené. Trošku mi také vadilo, že ne vždy je přesně vidět, o jakém časovém období japonské historie autor píše. Každopádně i tak jsem se dozvěděl spoustu zajímavých věcí o Japonsku a Japoncích.

11.10.2016 3 z 5

Průvodce začínajícího mimoškoláka Průvodce začínajícího mimoškoláka kolektiv autorů

Kniha je poskládána ze stále se opakujících stejných rad od různých autorů. Přijde mi, že si stačí přečíst prvních 30 stran, dál už je to to stejné dokola.

10.10.2016 1 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Moc příjemné pohodové čtení. Příběh je hodně chytlavý a dokáže pohltit.

07.08.2016 5 z 5

Třetí přání Třetí přání Robert Fulghum

Knihy od Roberta Fulghuma mám rád, četl jsem jich už několik. Tato kniha je ale úplně jiná a po pravdě mě moc nebavila. Nic to nemění na tom, že je psaná příjemně a nenáročně. Navíc je doplněna nádhernými kresbami.

20.07.2016 2 z 5

Rodinný sjezd Rodinný sjezd Ivan Kraus

Úžasná kniha, která mě donutila hodně přemýšlet o tom, jak se dnes máme, že žijeme ve svobodě. Pan Kraus píše hodně o svém otci a o jeho vzpomínkách. Určitě doporučuji přečíst.

08.05.2016 5 z 5

Vinárna U Pavouka Vinárna U Pavouka Zdeněk Svěrák

Větší část knihy jsou přepisy audio záznamů z vinárny U Pavouka. Část jich znám a uznávám, že v textové podobně nejsou zdaleka tak zábavné, jako v reálu. I tak jsem se ale zasmál. Co mi trošku vadilo byl až zbytečně odborný popis rozhlasového pořadu na konci knihy.

04.05.2016 3 z 5

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Nenáročné čtení o běžných denních starostech a radostech.

13.12.2015 3 z 5

Cesta k mravencům Cesta k mravencům Edward O. Wilson

Moc zajímavá kniha o mravencích. Jediné co bych možná přidal je více obrazové dokumentace. Každopádně kniha opravdu vynikající. Doporučuji číst společně s "Naši mravenci" od Josefa Sadila.

24.10.2015 5 z 5

Kůň nežere okurkový salát Kůň nežere okurkový salát Ivan Kraus

Vyprávění o návratu českého emigranta z USA po pádu komunismu. Pohodové nenáročné čtení někdy k smíchu, někdy k zamyšlení.

20.08.2015 4 z 5

Udělej mi tichoučko! Udělej mi tichoučko! Ivan Kraus

Pohodová, vtipná knížka, která se čte úplně sama. Klasický Ivan Kraus.

29.05.2015 5 z 5

Papírový svět Richarda Vyškovského Papírový svět Richarda Vyškovského Richard Vyškovský

Papírové modely jsou moje srdeční záležitost a pan Vyškovský jeho tvorbou hodně ovlivnil můj život.

29.04.2015 5 z 5

Pecka. Dlouho jsem se u knížky tak nenasmál.

23.04.2015 5 z 5

Prosím tě, neblázni! Prosím tě, neblázni! Ivan Kraus

Nenáročné čtení, které pobaví. Klasický Ivan Kraus.

27.02.2015 4 z 5

Číslo do nebe Číslo do nebe Ivan Kraus

Příjemné nenáročné čtení. Všechny povídky od Ivana Krause se hezky čtou, jeho smysl pro humor se mi líbí.

30.11.2014 5 z 5

Životní mač Životní mač Jaromír Bosák

Hodně o sportu. Škoda, že se autor nerozepsal víc i o životě.

21.07.2014 3 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Pohodové čtení.

03.06.2014 5 z 5

Od začátku do konce Od začátku do konce Robert Fulghum

Od Roberta Fulghuma jsem četl už několik knih, ale tato se mi po pravdě moc nelíbila. Není zas až tak zajímavá jako jeho ostatní knihy.

19.02.2014 1 z 5

Tata a jeho syn Tata a jeho syn Arnošt Goldflam

Kniha se velice příjemně čte. Autor popisuje příhody se svým otcem, které si někdy přikresluje pohádkovými historkami.

29.01.2014 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Napínavá kniha, dobře se čte.

26.12.2013 5 z 5