zuzana8820 zuzana8820 komentáře u knih

Kronika zániku Evropy 1984-2054 Kronika zániku Evropy 1984-2054 Vlastimil Vondruška

Jeden z nejhorších románů, co jsem za poslední dobu četla. Stylisticky otřesné, dlouhé nezáživné pasáže, rádoby poučné pseudofilozofické monology na půl stránky, spousta postav, v kterých jsem se pomalu přestala orientovat. Postavy černobílé, ploché, s těžko uvěřitelným chováním. Co se týče obsahu - přiznám se, byla jsem též dost rozčarována. Adorace STBáků a z nich se rekrutujících porevolučních zbohatlíků, komunistů, ruských separatistů. A výhled do roku 2054 - ano, lze strašit čímkoliv - invazí marťanů či Trifidů, ekologickou katastrofou, blackoutem, srážkou s meteoritem apod. Četla jsem již kdeco a občas to bylo výborné čtení.. Ale tato "fantasy" je v podstatě pouze populistickou agitkou pro jistou část naší společnosti. Knihu jsem dočetla až do konce, ale stálo to dost přemáhání. Nechám si pana Vondrušku v hlavě jako průměrného autora historických románů a detektivek a na tuto knihu rychle zapomenu.

26.11.2019 odpad!

Vzpomínka na modrou planetu Vzpomínka na modrou planetu Alastair Reynolds

Je fakt, že už jsem dlouho nezavítala do sféry sci-fi. A musím říct, že jsem si k návratu nemohla zvolit lépe. Vzpomínka je první mou knihou od AR a začínala jsem číst pravda s mírnou skepsí.
Byla jsem lehce mimo, jak co se týče technikálií, tak co se týče postav. Byla i chvilka, kdy jsem si myslela, že knihu opustím. Nedala jsem se a byla jsem odměněna. Skvělý příběh, který mě bavil až po poslední stranu. Už teď se těším na pokračování. A rozhodně už plánuji zakoupit další knihy tohoto autora.

05.10.2020 5 z 5