Tam venku
Povídka od:
Ludmila Svozilová
Z knihy:
V Královských zahradách
Výlet do srubu s vyšinutím maniakem je doprovázen pohledy z lesa. Tam venku je něco ještě horšího, než to, co je s váma ve srubu.
Tam venku
Rok vydání originálu: 2024
Komentáře (4)
Přidat komentář

Přesně ten tip hlavní hrdinky, který nemáte chuť vůbec fandit. Navíc paní spisovatelka si libuje ve sprostých slovech a dokáže jich hned několik vtěsnat na jednu stránku. A ke všemu styl přeskakování z jednoho děje do druhého - vůbec nemám rád. Vznikají tak zmatené konce i začátky. Tahle povídka mě neoslovila.


Být na výletě je fajn. Opuštěný srub a příroda kolem - krásná představa. Jenže to by neměl být s vámi psychopatický sobecký tyran. A k tomu, tam venku něco je... Nálada, pocity, sny a syrová krutost, tohle autorka umí skvěle namíchat.


Tohle je opravdu dobře atmosférické. Na můj vkus velice krátké, abych si mohla postavy trochu přiblížit. Povídce by slušel větší rozsah.
Beáta je s psychopatickým přítelem uvězněná na chatě uprostřed lesa, odkud jim krvelačné entity brání v odchodu. Tak nějak jsem nepochopila, co v tom lese bylo, a jak to dopadlo.