130 let Komitétu pro udržování památek z války roku 1866 (1888-2018) přehled

nehodnoceno
130 let Komitétu pro udržování památek z války roku 1866 (1888-2018)
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398186/bmid_130-let-komitetu-pro-udrzovani-pama-2qS-398186.jpg 0 0 0

Kniha mapuje historii organizované péče o památky z prusko-rakouské války od založení prvního spolku na Královéhradecku Janem Nepomukem Steinským v roce 1866 až po současný Komitét pro udržování památek z války roku 1866. Jednotlivé kapitoly jsou věnovány lokálním spolkům v severních Čechách, na bojištích u Náchoda, Trutnova, Starého Rokytníku, České Skalice, Dvora Králové nad Labem, Mnichova Hradiště, Jičína, Hradce Králové. Pozornost je věnována i oblasti Moravy a Slezska, éře Ústředního spolku pro udržování válečných pomníků z roku 1866 v Čechách a veteránským spolkům, které také zřizovaly památky týkající se prusko-rakouské války. Zvláštní pozornost je věnována památkové péči v letech 1950-1989, obnovení Komitétu 1866 v roce 1990 a jednotlivým etapám jeho vývoje až do současnosti. Publikace je na rozdíl od knihy Komitét 1866 Péče o válečné památky v běhu staletí vydané v roce 2003 zaměřena především na významné členy jednotlivých spolků a jim jsou také věnovány četné medailonky, které kromě bohatého obrazového doprovodu doplňují text knihy.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize 130 let Komitétu pro udržování památek z války roku 1866 (1888-2018). Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha 130 let Komitétu pro udržování památek z války roku 1866 (1888-2018) v seznamech