200 osobností kultury 20. století přehled

200 osobností kultury 20. století
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362209/200-osobnosti-kultury-20-stoleti-pGw-362209.png 5 18 18

Galerie géniů - 200 karet a na každé stručně, přehledně a čtivě popsaný život a dílo jedné významné osobnosti moderní světové kultury 20.století.

Literatura naučná Encyklopedie
Vydáno: , Albatros (ČR)

Galerie géniů aneb kdo byl kdo , 2005

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize 200 osobností kultury 20. století. Přihlašte se a napište ho.

xulij01
22.01.2023 5 z 5

Osobnosti jsou řazeny dle abecedy a každé z nich jsou věnovány dvě stránky. Na začátku je černobílá fotografie, rok narození (případně i úmrtí), piktogram znázorňující oblast tvorby (například paleta se štětci = výtvarné umění) a vedle fotografie krátké shrnutí čím se daný umělec proslavil. Na pravém okraji stránky je časová osa, kde je zvýrazněn úsek života dané osobnosti. V záhlaví je oblast tvorby a jméno umělce. V zápatí stránky může být uveden případný předchůdce nebo následník (víceméně jen jménem, ale čtenář si hned udělá představu, kdo na koho navazoval). Knížka je zpracována velmi přehledně, díky výše uvedenému lze získat ihned základní představu o daném umělci. Text je čtivý a výstižný, na dvě stránky se autorům podařilo dostat slušné množství informací (rozměry knihy 12 × 17 cm).

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha 200 osobností kultury 20. století v seznamech

v Právě čtených1x