2012 - Mayové, jejich civilizace a zánik světa přehled

2012 - Mayové, jejich civilizace a zánik světa
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114113/2012-mayove-jejich-civilizace-a-zanik-sveta-114113.jpg 4 18 18

Cestovatel, etnolog a spisovatel Miloslav Stingl se v této knize vydává za tajemstvím indiánských měst a indiánských pyramid. Představuje jejich civilizaci jako nesmírně vyspělou, což platí zejména o Mayích, jimž věnuje nejvíce pozornosti, neboť je považuje za nejpozoruhodnější a nejinteligentnější z kultur předkolumbovské Ameriky. Čtení o Mayích je velmi aktuální, neboť na 21. 12. 2012 předpověděli zánik světa...... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize 2012 - Mayové, jejich civilizace a zánik světa. Přihlašte se a napište ho.

Marcela52
03.06.2022 5 z 5

Známý cestovatel a etnograf, který se celý život věnoval životu Indiánů, v této knize velmi poutavě přiblížil jednu z nejstarších indiánských civilizací. Vydal se několikrát po stopách Mayů do Jižní Ameriky, a při svých objevných cestách si zároveň kladl otázku, proč Mayové už před tisíci lety předpověděli, že 21. 12. 2012 dojde k obrovské katastrofě, která zničí celý svět. Kniha vyšla už v roce 2010 a Mayské proroctví se nenaplnilo, ale všichni jsme svědky toho, že velkých přírodních katastrof přibývá. Tato kniha je pro tedy nás určitým varováním před bezohledným drancováním Země a také připomínkou toho, abychom se zajímali o historii i zdánlivě zaniklých civilizací.

Elprofesor
05.03.2021 4 z 5

Asi jsem dal o jednu hvězdičku méně kvůli lehce zavádějícímu názvu knihy - moc se to okolo kalendare a roku 2012 netočí.

ijcro
29.10.2019 3 z 5

Kniha se svezla na zájmu o Maye kolem hypotetického roku konce jejich kalendáře. Ale je to zajímavé čtení, i když místy rozvleklé.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2010 - Cena Egona Erwina Kische (literatura faktu)

Kniha 2012 - Mayové, jejich civilizace a zánik světa v seznamech

v Právě čtených1x