21 lekcií pre 21. storočie přehled

21 lekcií pre 21. storočie
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456294/mid_21-lekcii-pre-21-storocie-MFY-456294.jpg 4 226 226

Kniha Sapiens skúmala minulosť. Kniha Homo Deus skúmala budúcnosť. Kniha 21 lekcií pre 21. storočie skúma súčasnosť. Ako sa môžeme ochrániť pred jadrovou vojnou, ekologickými katastrofami a technologickými narušeniami? Čo môžeme urobiť s epidémiou falošných správ alebo s hrozbou terorizmu? Čo by sme mali učiť svoje deti? Yuval Noah Harari nás opäť pozýva na napínavú cestu tými najnaliehavejšími otázkami súčasnej doby. Zlatou niťou, ktorá sa vinie jeho novou vzrušujúcou knihou, je výzva, aby sme venovali kolektívnu aj individuálnu pozornosť neustálej a dezorientujúcej zmene. Sme ešte schopní rozumieť svetu, ktorý sme si sami vytvorili? 21 lekcií pre 21. storočie skúma, čo znamená byť človekom v ére zmätku.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Věda
Vydáno: , Aktuell

21 Lessons for the 21st Century

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize 21 lekcií pre 21. storočie. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (41)

LEGACY
09.09.2024 4 z 5

Je to o třídu slabší než Sapiens, ale celkem stejně čtivé a svižné pojednání. Harari je persóna, kterou obdivuji za jeho globální přehled, sečtělost a odstup od škatulkování. Sám ale stejně jako my druzí může jen pracovat s nějakými daty, predikce jsou spíše matné, nic moc radikálně objevného minimálně v této knize nenabízí. Zkrátka umí pracovat s daty a informacemi a tato kniha se tedy hodí pro ty, co chtějí chápat aktuality, vyznat se v kvantech informací, jak si od nich odpočnout, nebo jestli právě vaše práce bude vyškrknuta díky AI. No a jestli má vůbec cenu začít s nějakou rekvalifikací, či přijmout svoji roli nadbytečnosti a plout dál vesmírem i bez toho malého sousta jistoty, který nás ráno násilně (ale přeci jen) vytáhne z postele a dává nám pocit jakéhosi smyslu a řádu.

ZuzanaK.
30.08.2024 4 z 5

Rozhodné zamítavé kroucení hlavou, stejně tak nadšené souhlasné pokyvování, pozdvižené obočí, pobavený úsměv, ... a mnoho dalších výrazů mi přeběhlo přes tvář. Každopádně výborný zdroj zajímavých témat pro dlouhé letní večery na terase s přáteli a lahví vína.

láskyplnáTerez
20.04.2024 4 z 5

čtení vskutku zajímavé, ač mi občas přišlo, že jde Harari až moc za hranici objektivity tam, kde se snažil předkládat fakta, což je pochopitelně něco, co mně, jakožto čtenáři, může právem vadit

sapiens u mě stále vede na plné čáře

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha 21 lekcií pre 21. storočie v seznamech

v Právě čtených29x