631 dní v Barmě přehled
Jan Bečka , Dagmar Bečková
Za svého studijního pobytu na universitě v Rangúnu a při svých cestách do dalších významných kulturních a hospodářských středisek měli autoři této knížky - orientalisté - možnost důkladně se seznámit s životem, historií, kulturou,náboženstvím i přírodními krásami u nás celkem málo známé země. Své poznatky shrnuli do několika kapitol, ve kterých vypsali nejen své dojmy, zážitky a zkušenosti, ale pokusili se čtenáři přiblížit a osvětlit kořeny dnešního hospodářského a politického vývoje.... celý text
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize 631 dní v Barmě. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (1)
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha 631 dní v Barmě v seznamech
v Přečtených | 2x |
v Knihotéce | 4x |
v dalších seznamech | 2x |
Množství informací o obyčejích a slavnostech, stravovacích návycích, dějinách, náboženství i literatuře Barmánců (dnes Myanmarců).
Na knížku jsem narazila během školní praxe v antikvariátu a koupila jsem si ji jednak proto, že jsem v té době holdovala cestopisům, a jednak proto, že o Myanmaru jsem kdysi na základní škole měla referát.
Nečetla se mi zvlášť dobře, možná její nezáživnost způsobil právě přetlak informací. Přesto vítám zajímavosti o prastaré Šweitigoumské pagodě z 6. století př. n. l., buddhistických koncilech a jarních slavnostech, mniších bijících holí moderně oblečenou mládež, minimalistickém poledním jídle, tradičních divadelních hrách a básníkovi, který skládal své verše těsně před popravou za to, že trochu zkomolil titul jeho veličenstva.