9 tváří dominikánské svatosti přehled

9 tváří dominikánské svatosti
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330247/mid_9-tvari-dominikanske-svatosti-v51-330247.jpg 4 2 2

V návaznosti na Devět způsobů modlitby svatého Dominika představuje francouzský dominikánský teolog a historik Guy Bedouelle (1940–2012) devět cest dominikánského života a svatosti. Tak jako Dominikova modlitba nabývá viditelných podob v jeho postojích a gestech, tak se bohatství jeho charismatu zviditelňuje v jednotlivých světcích řádu. Vyrůstají z Dominika jako ratolesti z vinného kmene a jedinečným způsobem ztvárňují různé stránky jeho kazatelského povolání: úsilí o jednotu (Jordán Saský), horlivost v obraně víry (Petr Veronský), hledání pravdy (Tomáš Akvinský), kázání krásou (Fra Angelico), lásku k církvi (Kateřina Sienská), boj za spravedlnost (Bartolomé de las Casas), mystický život (Kateřina de Ricci), starost o chudé (Martin de Porres) a obhajobu svobody (Henri-Dominique Lacordaire). A nad tím vším se jako svorník klene Dominikův „božský zápal“, oheň lásky, z něhož se rodí radost v Duchu svatém. Ona je tím kvasem a solí, díky nimž má křesťanský a řeholní život tu správnou chuť, jakou od hlasatelů evangelia požaduje sám Kristus.... celý text

Duchovní literatura Náboženství Filozofie
Vydáno: , Krystal OP

A limago de saint Dominique

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize 9 tváří dominikánské svatosti. Přihlašte se a napište ho.

Vojslava
11.03.2024 4 z 5

Fundovaný náhled na průřez dominikánskými dějinami a spiritualitou v devíti portrétních zastaveních - pro seznamujícího se hledače ideál, pro toho, kdo chce maličko hlouběji proniknout do spirituality výborný doplněk, celkově dobře vyvážené dílo na jedno až dvě deštivá odpoledne. To jsem si dopřála a jsem spokojená.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha 9 tváří dominikánské svatosti v seznamech

světci duchovní život dominikáni