Abba Dorotheos z Gazy: Duchovní poučení užitečná pro duši přehled

Abba Dorotheos z Gazy: Duchovní poučení užitečná pro duši
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357831/bmid_abba-dorotheos-z-gazy-duchovni-pouc-2ac-357831.jpg 3 2 2

Starověký mnišský autor, Abba Dorotheos z Gazy (6. století), ve svých přednáškách, které se zachovaly pod názvem Duchovní poučení užitečná pro duši, velmi přístupnou a čtivou formou dává rady svým spolubratřím, žijícím v komunitě. Toto jeho poselství je aktuální i dnes, kdy více než jindy jsme závislí jeden na druhém, a přesto se mnohdy potýkáme s tím, že ve společenství (řeholní či jiné komunitě, manželství, rodině…) neumíme žít. Předkládaná kniha chce být prvním seznámením českého čtenáře s osobností Abba Dorothea z Gazy, jehož věhlas přesáhl staletí a dospěl až do našich dnů. Zaposlouchejme se do dávné tradice Pouštních otců, jejichž slovo nám může moudře poradit i dnes.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Abba Dorotheos z Gazy: Duchovní poučení užitečná pro duši. Přihlašte se a napište ho.

Chuchwi
29.08.2022 1 z 5

Bohužel,moc mne to nezaujalo.Spíše historie a životopis.Popřípadně popis dalších duchovních otců a vztah k němu.Duchovních poučení velice málo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Abba Dorotheos z Gazy: Duchovní poučení užitečná pro duši v seznamech

Autorovy knížky