Admirál Canaris a jeho Abwehr přehled

Admirál Canaris a jeho Abwehr
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37951/mid_admiral-canaris-a-jeho-abwehr-4pg-37951.jpg 5 3 3

Monografie o veliteli německé špionážní služby, který dosáhl své největší slávy za Hitlerova Německa.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Admirál Canaris a jeho Abwehr. Přihlašte se a napište ho.

vvikingg
30.12.2023 5 z 5

Když řekneme Abwehr, vybaví se automaticky jméno Canaris, jeho zpravodajská organizace ve prospěch Německa prováděla špionáž, diverzní a sabotážní práce pomocí intrik, vydírání, úplatků, nátlaku a vražd. Abwehr spadal pod wehrmacht , jako protiváhu založil R. Heydrich Sicherheitsdienst (SD), zpravodajská služba SS. Mezi oběma zpravodajskými službami panovala rivalita, když šlo však o přímé ohrožení Německa , obě služby spolupracovaly viz zlikvidování Rudé kapely. Po smrti Heydricha si Canaris ulevil, Heydrich mu šel těžce po krku. Canaris měli svoji soukromou armádu pluk Brandeburg, který se časem rozrostl na velikost divize. Brandeburg operoval v týlu nepřítele a prováděl sabotáže, destrukce, únosy. Canaris je nazýval valečnými žháři, chci abyste se stali bandou loupežníků a jestli bude zapotřebí , ukradnete čerta z pekla. Canaris byl mistr špionáže, kamufláže, lstí a lží, radikální obrat nastal po 20. červenci 1944 atentát na Hitlera. Byl zatčen a obviněn z promyšlené sabotáže Hitlerových rozkazů, vědel o spiknutí a atentátu, v únoru 1945 byl popraven. Kniha je velmi dobře napsaná i se dobře čte, autor čerpal z mnoha ověřených zahraničních i českých zdrojů.

Kuža007
03.07.2023 5 z 5

Krásná odborná historická publikace Jiřího Brože, která se zajímá o celkovou personální osobnost admirála a zrádce Adolfa Hitlera Wilhelma Canarise. Je jasné, že se jedná o velice kontroverzní, ale o to zajímavější historickou osobnost.

marekpreucil
20.09.2020 4 z 5

Podivná osoba v kruhu Hitlerova týmu. Nechce se mi věřit, že by špehové Hitlera neodhalili jeho dvojakost.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Admirál Canaris a jeho Abwehr v seznamech